18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Zydzi o Polsce i Polakach

LICH0 • 2013-03-16, 18:25
Witam czytam sobie książkę, która podnosi ciśnienie bardziej niż podwójne espresso i już nie wytrzymałem! Muszę się tym podzielić.

Poniżej zaprezentuje Wam cytaty pochodzące ze stron 304 - 307 pochodzących z książki Leszka Żebrowskiego pt. Mity przeciwko Polsce.
Zapraszam do lektury:
( informacje w kwadratowych nawiasach[] to komentarz od autora książki)

Cytat:


"The Jewish Times" (Toronto, Kanada) 28 września 1989r:


Z pewnością są przyzwoici Polacy. Mówię jednak o większości, która przyzwoita nie jest, po co tam w ogóle wracać. Pomagamy budować przemysł, który pozwolił Hitlerowi zbudować rematoria na tej ziemi. Polacy robią pieniądze na żydowskiej krwi. [ może autorowi tych słów chodziło o to, że Mennica Państwowa drukuje pieniądze z dodatkiem krwi żydowskiej? Kto wie...]



W "The Canadian Jewish News" napisano o Żydzie uratowanym z Holocaustu:


Jest honorowym przewodniczącym stowarzyszenia nielicznych dzieci uratowanych z nazistowsko-polskich obozów śmierci. [ta zbitka propagandowa jest wyjątkowo wredna, sugeruje bowiem, że zazistami byli Polacy!]



"The Canaberra Times" (Australia, 1991r.) przy okazji wizyty Lecha Wałęsy (wówczas prezydent RP!) w tak odległym od Europy kraju zapewniła czytelników, że to Polacy wymordowali 3 miliony Żydów w "polskich obozach śmierci"/ Ani razu nie wspomniano o Niemcach.


"The Magazine"(10 maja 1993r.):


Liczni Polacy służyli w hitlerowskiej SS...



"The Pilot' (Boston, 16 września 1994r.) zamieścił podpis pod jednym ze zdjęć"


Irena Weiss z Waszyngtonu opowiada historię lat przeżytych w polskim obozie koncentracyjnym w Buchenwaldzie [sic!]



Pojęcie "polskie obozy śmierci" trafiło do amerykańskich podręczników szkolnych. Oto, czego dowiaduje się uczeń w USA (A.G. Mazour and J.M. Peoples, "World History, People and Nations". 1993r.):


...SS officer sent to a Polish death camp to deliver poison gas. There he witnessed the mass extermination of Polish Jews.




Prof. socjologi, historii, literatury porównawczej (i Bóg jeden wie, czego tam jeszcze) N.F. Cantro w książce "The History of Jews" (1994r.):


Polsce katolicy tysiącami uczestniczyli w obsłudze obozów koncentracyjnych i plutonów egzekucyjnych.



Serge Klarsefeld, w artykule zamieszczonym w "The New York Times" (25 styczeń 1995r.) na temat Auschwitz przedstawia ten obó jako: "Polish concentration camp ("polski obóz koncentracyjny").
"The Montreal Gazette" oraz "The Edmonton Journal" (Kanada) z okazji wyzwolenia obozu w Auschwitz zamieściły (28 stycznia 1995r.) mapkę Polski z lokalizacją obozów zagłady i podpisem: "Głowne polskie obozy śmierci".
"The Washington Post" (3 maja 1995r.) opublikował artykuł, w którym Polska została scharakteryzowana jako kraj, "którego obozy śmierci symbolizują Holocaust".

"HERTITAGE SOUTHWEST JEWISH PRESS" (Los Angeles, 1 września 1995r.) - artykuł Herba Brina, zatytułowany: "Polskie obozy śmierci".
"The Ottawa Citizen"(Kanada, 13 stycznia 1996r.) z okazji wyzwolenia obozu Auschwitz: "polski obóz koncentracyjny".
W "Star Ledger" (największy dziennik w New Jersey, USA, 9 czerwca 1996r.) Jonathan Jaffe opisuje historię Żyda, który "przeżył 5 i pół roku w polskich gettach[!!!] i obozach śmierci".
"The Southen Illinoisan" (lokalna gazeta w stanie Illinois, USA, 19 kwietnia 19996r.)- opisuje historię pt. "Obraz Holocaustu", w tym o żydowskim dziecku, "zamordowanym w polskim obozie śmierci". W tej historii jest mowa o Polsce, Warszawie, Polakach. O Niemczach czy choćby o nazistach niemieckich - ani słowa...
"The Los Angeles Times", (18 sierpnia 1996r.): "Sobibór, polski obóz śmierci".
Szczytem bezczelności i swoistym znakiem czasów - jest informacja niemieckiej (!) agencji prasowej (DPA) z 4 marca 1998r.: Er habe ausgesagt, im polnischem Konzentrationlager Majdanek eigenhandig 500 Manchen erschossen zu haben. Niemcy już się przyzwyczajają, aby obóz koncentracyjny na Majdanku nazywać... " polskim obozem koncentracyjnym".
W "TIME" z 16 marca 1998 r.(USA) zawarta jest notka, w której użyto pojęcia" "polski obóz koncentracyjny". W tzw. Milestones już nie to nie ukazało. Notka pojawiła się natomiast w "TIME" - Canadian Edition. Ciekawe jak dobierane są te same materiały do publikacji w różnych krajach.
Lokalna gazeta kanadyjska "Evening Telegram" (wydawana w St.John's), 24 kwietnia 1998 r.) opublikowała artykuł o marszu w Oświęcimiu - dodatkiem do tekstu jest zdjęci (Associated Press) z bramy wejściowej a pod nim podpis "Netanyahu jest pierwszym premierem Izraela, odwiedzającym polski obóz koncentracyjny".
Austriacki "Kurier' (24 kwietnia 1998r.) napisał o Auschwitz: " były polski obóz koncentracyjny".

***


Tylko zdecydowanej postawie organizacji polonijnych oraz licznej postawie Polaków, zamieszkujących za granicą zawdzięczamy, że nie ma tego jeszcze więcej. Ich liczne protesty, kierowane do poszczególnych redakcji, czasami odnoszą skutek: w nielicznych wprawdzie przypadkach ukazują się drobne sprostowania w wyjaśnienia, że ... nastąpiła omyłka.
Brak jest natomiast oficjalnego protestu ze strony państwa polskiego. Poza głosem Radka Sikorskiego, który interweniował w sprawie kłamliwych wypowiedzi amerykańskiej dziennikarki Leni Stahl, na próżno możemy oczekiwać np. głosu Bronisława Geremka, obecnego ministra spraw zagranicznych i podległego mu ambasad i konsulatów polskich.



Zachęcam do przeczytania całej książki, liczy ona ok. 370 stron i czyta się ją bardzo szybko. Koszt to około 40 zł.

Pozdrawiam.

narvik

2013-03-17, 23:38
Prometeus jesteś dobrym żydem;-)

Sheril

2013-03-18, 15:55
Żydzi już dawno zapomnieli jak wiele zawdzięczają Polsce. Mało tego! Daliśmy im palca a teraz chcą całą rękę.


Żydzi w Europie

Naród żydowski od lat zamieszkiwał różne kraje Europy, w Średniowieczu nie było kraju w Europie który nie miał by populacji żydowskiej.
W wielu krajach kościół katolicki nie popierał religii praktykowanej przez judaistów, a wielu uważało ich za heretyków. W Niemczech tworzono Getta i zabraniano żydom uczestniczenia w życiu publicznym, z Anglii i Francji ich wygnano, również palono ich na stosach.

Jak traktowano Żydów w Europie?


Anglia 1190 rok:
Masakra żydów w Anglii.

Francja 1290 rok:
Żydzi wygnani z Francji.

Niemcy 1298 rok:
Masakra tysięcy żydów w 149 miejscowościach.

Francja 22 Lipca 1306:
Filip Sprawiedliwy król Francuski wygnał całą populację żydowską ze swoich ziem i zagarnął ich własność.

Hiszpania 1321 rok:
Henryk II zmusił Żydów do noszenia żółtej lub czerwonej opaski mającej ich odróżnić od społeczeństwa pod karą grzywny.

Niemcy 22 Stycznia 1349:
Zniszczono lokalne społeczności żydowskie w Speyer, żydów zabijano, zmuszano do zmiany wiary lub wygnano.

Europa 1348 rok:
Żydzi obwinieni o Czarną Śmierć.

Sztrasburg 14 Lutego 1349, Krwawe Walentynki:
Całą populację żydowską miasta (ok. 2000 osób) zaciągnięto na cmentarze i palono żywcem, zakazano im osiedlania się w mieście przez następne 100 lat.

Hiszpania 9 Lipca 1391:
Zmasakrowano i wymordowano 250 żydów.

Kolonia, Niemcy 1424
Żydów wygnano i zabroniono się osiedlać do 1794 roku.

Genewa, Szwajcaria 1490 rok:
Żydzi zostali wygnani na 300 lat.

Hiszpania 1492 rok:
Wszyscy Żydzi wygnani z Hiszpanii.

Wenecja, Włochy 1516 rok:
Pierwsze Getto w Europie.

Milan, Włochy 1559 rok:
Palenie Talmudu (Święta Księga po Torze), 12,000 kopii spalono.

Włochy, Niemcy 1593 rok:
Wygnania żydów.


A tymczasem w Polsce?


Polska, 9 Października 1334 roku:
Wprowadzienia protekcji żydów w Polsce. Na podstawie tego dokumentu żydzi zaczęli uciekać z Niemiec na Wschód.

Polska, 25 Kwietnia 1367 roku:
Kazimierz III rozszerza żydowskie przywileje na Małopolskę i Ukrainę.

Grodno, Polska 1408 rok:
Żydzi otrzymują statut praw na podstawie którego mogą swobodnie zająć się handlem i rolnictwem.

Polska, 1500 rok:
Do tej pory 30,000 Żydów znalazło bezpieczne schronienie w Polsce, w ciągu następnych 75 lat ich populacja zwiększy się do 150,000 prosperując i żyjąc w poszanowaniu ich praw przez władze.

Polska, 1520 rok, Rada Czterech Ziem:
Ustanowienie osobnego sądu który rozsądzał sprawy żydowskie i przestrzegał nadanych im praw.

Sytuacja z poszanowaniem praw żydów i daniem im schronienia na ziemiach Polskich doprowadziła do tego, że ich naród mógł rozwijać się swobodnie:

The Jewish population of Poland was at that time greater than that of any other European country; the Jews enjoyed an extensive communal autonomy based on special privileges; they were not confined in their economic life to purely subordinate occupations, as was true of their western coreligionists; they were not engaged solely in petty trade and money-lending, but carried on also an important export trade, leased government revenues and large estates, and followed the handicrafts and, to a certain extent, agriculture; in the matter of residence they were not restricted to ghettos, like their German brethren. All these conditions contributed toward the evolution in Poland of an independent Jewish civilization. Thanks to its social and judicial autonomy, Polish Jewish life was enabled to develop freely along the lines of national and religious tradition.


Żydowska populacja w Polsce była w owych czasach większa niż w jakimkolwiek innym Europejskim kraju; Żydzi otrzymali autonomię osiedlania się opartą na wyjątkowych przywilejach; nie ograniczano ich pod względami ekonomicznymi do ról podległych (przyp. nawet niewolniczych), jak to się działo wśród ich zachodnich pobratymców (na zachodzie); (Żydzi) nie tylko byli zaangażowani w drobny handel i pożyczanie pieniędzy (lichwę), ale również prowadzili istotny handel zagraniczny, państwo pożyczało im pieniądze, użyczało dużych posiadłości, dopuszczało do prowadzenia manufaktur i w pewnym stopniu (sic!) do rolnictwa...

W kwestii prawa do osiedlania się, żydzi w Polsce nie byli spychani do Gett, jak w ówczesnych Niemczech. Te wszystkie warunki złożyły się na rozwinięcie się w Polsce niezależnego Żydowskiego narodu. Dzięki socjalnej i sądowej autonomii, życie Polskich Żydów mogło się rozwijać w sposób wolny i nie skrępowany w zgodzie z żydowskimi narodowymi i religijnymi tradycjami.

"Jeśliby Bóg nie dał Żydom Polski jako schronienia, los Izraela byłby rzeczywiście nie do zniesienia."
Mojżesz ben Israel Isserles, naczelny rabin Krakowa (XVI wiek)

"Przypuszczalnie Polska uratowała Żydów od całkowitego wyniszczenia"
Barnett Litvinoff, historyk żydowski, "The Burning Bush: Antisemitism and World History"

I jeszcze jedno:
Znajomy Zyd powiedzial mi kiedys: antysemita, to nie nie jest ten, ktory Zydow nie lubi; to jest ten, ktorego Zydzi nie lubia. Byl przy tym jak najbardziej powazny....



Źródła:
http://www.jewishhistory.org.il/history.php
http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_Jews_in_Poland_before_the_18th_century#Influx_of_Jews_fleeing_persecution:_1492.E2.80.931548[/quote]

malomo

2013-03-18, 16:45
Trzeba było tępić zawczasu jak inni... Teraz mamy tego efekty.

xxTurboxx

2013-03-18, 17:23
żydostwo to letnia i zimowa szarańcza dla Polski, która zaraża powietrze zgnilizną, roznosi próżniaczego ducha swoich ojców...tam tylko się gnieździ i mnoży gdzie próżniactwo ma ochronę!

PegasiBierzeWDupe

2013-03-18, 20:34
"Lecz Auschwitz do pracy gotowe jest znów - wykonam ostatnie zadanie"...

Ch...........on

2013-03-18, 22:22
Prometeus_Coprophagus napisał/a:



Uno momento. Piszesz, że Żydzi nie doceniają tego, co Polacy zrobili, by ich ratować - a sam piszesz, że ponad sześć tysięcy Polaków, którzy pomagali Żydom, to kilka osób?



Tak, jest to kilka osób w porównaniu do ich rzeczywistej liczby. Nie było to odznaczenie zrobione czysto pod polaków. Czyny mają swoją ,,wagę''... Polacy ratując żydów ryzykowali życie swoje i całej swojej rodziny, a żydzi dając kawałek metalu w geście uznania nie ryzykowali NIC. Drobny gest wdzięczności nie może przyćmiewać tego co teraz z nami robią!! Już nikt nie wspomni o tym, że ich ratowaliśmy tylko wszyscy wykrzykują o tym, że jesteśmy zbrodniarzami... Nasze poświęcenie to jest dla żydów: ,,Dawno i nie prawda''... ale już występki kilku zbrodniarzy pochodzenia polskiego przyćmiły całkowicie nasze zasługi dla tego niewdzięcznego narodu. Zrozum, że zbrodniarzy było DUŻO DUŻO DUŻO mniej niż tych co pomagali i ryzykowali własne życie tylko dlatego żeby pomóc obcemu człowiekowi. Jednak teraz rozpamiętuje się tylko te złe uczynki, których było znacznie mniej niż tych dobrych. Właśnie dlatego napisałem że są niewdzięczni.



Prometeus_Coprophagus napisał/a:

A skąd wiesz, że większość żydowska atakuje Polskę?



Miałem na myśli większość, która ma władze i możliwości szkalowania Polski i polaków. Może trochę źle się wyraziłem.

Prometeus_Coprophagus napisał/a:

Inna sprawa, że w Izraelu powszechne jest wpajanie ludziom (od szkoły się zaczyna), że wszystkie państwa wokół są pełne wrogów Żydów i wrogów Izraela - ale to wina rządu (który ponosi sprawstwo w tym zbiorowym praniu mózgu), a nie szarych obywateli. Analogicznie, w Polsce mamy mnóstwo baranów sugerujących, że Żydzi odpowiadają za całe zło na świecie - i osoby, które im wierzą, mają mózgi wyprane na równi z Żydami, którym wpojono, że wszyscy wokół chcą ich zniszczyć. Jedni nasłuchają się bredni, że Polacy mordowali Żydów i sądzą, że mają rację, uważając wszystkich Żydów za sk***ieli - drudzy naczytają się w internetach, że według Polaków Żydzi to ch*je złamane - i też będą święcie przekonani, że mają rację sądząc, że w Polsce jest mnóstwo antysemitów.



Jest tylko jedno małe ALE. Polacy tylko w Polsce narzekają na żydów. Dzieje się tak tylko dlatego, że wypowiedzi antysemickie płyną jedynie ze strony społeczeństwa...a co za tym idzie NIE MAMY MOŻLIWOŚCI SZKALOWANIA ŻYDÓW NA SKALĘ ŚWIATOWĄ!!! Nasi politycy jedynie grzecznie wysłuch*ją zarzutów i przepraszają w naszym imieniu. Więc jesteśmy swoistym kozłem ofiarnym. Natomiast żydzi z racji, że nie mają swojego państwa są rozsiani po całej ziemi i piastują różne wysokie stanowiska. Mogą nas atakować na arenie światowej (mam na myśli politykę), a my nawet się nie będziemy bronić. Co gorsza te ataki płyną z różnych krajów, ponieważ jak już wspomniałem, żydzi na całym świecie piastują różne ważne stanowiska.

Więc prostym wnioskiem jest to, że żydzi mogą głosić całemu światu jakimi jesteśmy zbrodniarzami i antysemitami, a my możemy z nimi walczyć wyłącznie na naszym podwórku (czyli w Polsce). Wyobraź sobie, że twój kolega który zna całe miasto, obgaduje Cię. Wyobraź sobie, że znasz tylko ludzi ze swojego osiedla. I teraz on mówi, że jesteś zły, a ty mówisz, że jesteś dobry... Jak myślisz, jaką opinię będziesz miał na mieście?? Chociaż byś wszystkim tłumaczył, że to tylko plotki to jednak większość uwierzy temu kto zna więcej ludzi i kogo może usłyszeć większa liczba ludzi.

Nie uważam argumentu, że tak są wychowywani, bo to k***a nie zmienia faktu, że obrabiają nam dupy!!!



Prometeus_Coprophagus napisał/a:

To w końcu piszemy o społeczeństwie i szarych obywatelach czy o politykach? Politycy swoją drogą - większość z nich unika antysemickich wypowiedzi, czasem z racji własnych przekonań i poglądów, czasem w związku ze świadomością, że byliby potem na arenie politycznej spaleni.



Mówimy i o tym i o tym. Akurat w zacytowanym zdaniu miałem na myśli polityków. Jednak głównie boli mnie to, że atak na nas może być legalnie prowadzony na arenie światowej i my się nawet nie bronimy (to jest poziom polityków). Jedyne co to możemy w naszym kraju podnosić głosy oburzenia i sprzeciwu przeciwko przekłamywaniu historii (to poziom społeczeństwa). Widać wyraźnie, że społeczeństwo chce podjąć walkę, a politycy wolą przepraszać i się płaszczyć żeby tylko zachować swoje ogromne pensje. Jednak to jest już debata na temat naszego aparatu państwowego.



Prometeus_Coprophagus napisał/a:

Ze strony osób będących członkami aparatu państwowego - oczywiście. Ale czy rząd Izraela wydaje oświadczenia potępiające Polskę i Polaków za ich rzekome czynne sprawstwo w zakresie holokaustu?



Chciałbym zaznaczyć, że pisząc o żydach mam na myśli naród, który jest rozsiany po całym świecie, a nie kraj (Izrael).

Nie... (chyba bo nie jestem wystarczająco poinformowany) Ale nie jest to spowodowane tym, że nas lubią. Po prostu są zbrodniczym państwem, które oficjalnie jako jedyne na świecie okupuje inne państwo, na dodatek zarzynają palestyńczyków jak k***a jakieś robaki... Dlatego pewnie rząd Izraela nie wypowiada się o nas negatywnie.Jednak o zbrodniach Izraela nikt nie mówi, bo żydów się nie obraża... Co więcej, jak już napisałem, żydzi nie mają tak na prawdę swojego państwa, więc są rozsiani po całym świecie i piastują ważne stanowiska. To właśnie żydzi amerykańscy ukuli stwierdzenie POLSKIE OBOZY ZAGŁADY. Na dodatek nasi ,,mądrzy'' politycy układają prawo pod żydów, tak aby łatwiej mogli przejmować (ZA DARMO) kamienice i domy od ludzi którzy je legalnie kupili (po takim przejęciu domu nie mają żadnego odszkodowania, a jedynie mogą pozabierać swoje rzeczy w określonym czasie).



Prometeus_Coprophagus napisał/a:

Podobnie było przy okazji zamieszania wokół filmu "Pokłosie" - z tym, że owi rzekomi znawcy historii zapomnieli, że wśród Polaków także było kilku sk***ysynów (Szendzielarz albo Rajs jako pierwsi przychodzą do głowy).



Nie oglądałem więc nie wypowiem się na temat filmu... Jednak zauważ, że kilku polskich zbrodniarzy całkowicie przyćmiło tysiące naszych chwalebnych czynów (m.in. ratowanie żydów). Nie chcę tu mówić, że nie było złych polaków, ale w tych czasach mówi się i nagłaśnia tylko tych złych, a całkowicie poszli w niepamięć ci dobrzy. Już powoli wychodzi na to, że nie robiliśmy nic innego jak zabijanie żydów. Zawsze znajdzie się jakaś czarna owca... pomyśl tylko że na tysiąc chwalebnych czynów przypada jeden haniebny... Teraz TYLKO wspominają haniebne, a te dobre zostały zapomniane i cały świat słyszy TYLKO o naszych zbrodniarzach, a żaden obcokrajowiec nie wysili się na tyle aby poznać tą prawdziwą historię gdzie występują złe i dobre charaktery.



Prometeus_Coprophagus napisał/a:

Nie będę sędzią we własnej sprawie - może i nie mam argumentów, może neguję wszystko. Może jestem agentem Mossadu - a któż to może wiedzieć?



Argumentów użyłeś dopiero w ostatnim poście, dlatego też odpisuję pomimo, że zakończyłem dyskusję. Wcześniej tylko negowałeś i trzeba było Tobie tłumaczyć każdy zarzut (więc dyskusja była trochę jednostronna i męcząca).

Na agenta mossadu raczej się nie nadajesz, bo oni są świetnie wyszkoleni w retoryce i argumentowaniu swojej racji (w sensie żydowskiej racji). No i przy okazji nie rób ze mnie paranoika :)

Zauważyłem, że dokładnie analizowałeś moje posty i łapałeś mnie za słówka... Dziwi mnie tylko, że nie ustosunkowałeś się do stwierdzenia POLSKIE OBOZY ZAGŁADY. Czy próbowałbyś mi wmówić, że to tylko nasza wina, że tak mówią? Bo coś tam coś tam i sami sobie zasłużyliśmy?

Co do twojego stwierdzenia, że żydzi nas atakują bo my ich szkalujemy, to powiem że tak na prawdę to ONI ZACZĘLI PIERWSI (trochę to dziecinnie brzmi, ale dobrze oddaje istotę konfliktu)

Prometeus_Coprophagus napisał/a:

Mimo wszystko pozdrawiam.



Pozdrawiam

Black Joker

2013-03-18, 22:29
Za to moje okolice mogą się pochwalić Pogromem Kieleckim z 4 lipca 1946r :)

Dymekx

2013-03-18, 23:25
@up istny pogrom kilkunastu żydów pogoniono bo ktoś plote rozpuścił :D

Black Joker

2013-03-19, 07:58
Ale zawsze coś :) około 40 zabitych...

Ork.Fajny

2013-03-19, 08:39
"W wielu krajach kościół katolicki nie popierał religii praktykowanej przez judaistów, a wielu uważało ich za heretyków."
Postawa krol. Polskiego idealnie wskazuje na to że to nie decyzja związana z wiarą. Pragnę zauwazyć że u nas też istniała ona.