18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zwykły wypadek?

krzyks • 2017-01-06, 13:03
Czy działanie z premedytacją? :roll:



Oczywiście Rosja.

tarcer123

2017-01-06, 19:50
A ten z osobówki to zapomniał jakiejś maty z przedniej szyby ściągnąć czy ki ch*j?

eMJay8086

2017-01-06, 21:05
Widocznie był na wykładzie "Wal po osobówce". Mniejsze zło.

TomoMadej

2017-01-06, 23:33
Ładna, szeroka, równa i wykarczowana droga w tej Rosji ;)

luxpiotr

2017-01-07, 11:06
Nawet jakby ciężarówka odbiła w lewo to osobówka zaorałaby bokiem i walnęła w tył.

promet

2017-01-07, 12:15
Tu opcje są trzy:
1. odbić w prawo, ciężarówka przebiłaby się przez te bariery i stoczyła z nasypu. Przy załadowanym składzie to śmierć kierowcy jest wysoce prawdopodobna. osobówka i tak uderzyła by co najmniej w bok. Kierowca ciężarówki ryzykuje swoim życiem.
2. Odbić w lewo. Wiem o kilku wypadkach gdy ciężarówka odbijała w lewo a kierowca osobówki nagle wrócił na swój pas. Tak się kończą np. zabawy w tchórza. Kierowca ciężarówki idzie siedzieć bo to on byłby winowajcą.
3. Nie robić nic tak jak na filmie. Kierowca osobówki pewnie zginie ale kierowca ciężarówki przeżyje i nie jest winien wypadkowi. Można się przyczepić do braku gwałtownego hamowania ciężarówki. Swego czasu woziłem z huty w Warszawie to niemiec (celowo z małej) stalowe walce (wyglądają jak pręty tylko mają 20-30 cm średnicy i 5-6 m długości). Przy ostrym hamowaniu kierowca ciężarówki ma w kabinie cały ładunek takich prętów. Jak wyliczyło koledze niemieckie BAG (takie nasze krokodyle) do zabezpieczenia takiego ładunku potrzebowałby 76 pasów :D

Każdy doświadczony kierowca w tym przypadku wcisnąłby hamulec i zamknął oczy.
A Wy którą opcję wybierzecie.
Zacznijmy grę :)


zuku73

2017-01-07, 13:55
I dobrze zrobił, banda debili pakowałaby cały zestaw do rowu, żeby jakiegoś debila oszczędzić. Myyyk na czołówkę, wina kolesia z osobówy, nawet jak kierowca tira wiedział, że kolesia zabije, na jego miejscu nie ryzykowałbym własnego życia.

Kosa92

2017-01-07, 17:18
Miałem kilka podobnych sytuacji co prawda nie tirem, ale w moim przypadku z automatu wciskam hamulec, lewą ręką ściskam kierownicę z całej siły a prawą trąbie na debila i póki co to działało...
Warto wspomnieć że jeśli zderzenie jest nieuniknione nie polecam kłaść ręki na klaksonie, no chyba że jeździcie maluchem - tam poduchy i tak nie ma.

nieubezpieczony

2017-01-07, 18:52
Chyba do końca liczył, że osobówka wróci na swój pas. Prawidłowa reakcja nagrywającego. Co miał, wywijać kierownicą, żeby w bok dostać? Podstawa to ratować siebie.

piterek12345

2017-01-07, 20:29
zrozumcie jedna rzecz pomijajac kamere to w momencie jak by kierowca ciezarowki ominoł osobowke a i tak doszlo by do zdarzenia to kogo była by winna?
kierowcy ciezarowki