18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Źle się dzieje w państwie Polin

freaky • 2019-12-21, 13:22
W czasie gdy prokuratura IPN odnotowała ogromny sukces, bo oto postawiła pierwszy akt oskarżenia (z przewidywaną karą do 3 lat pozbawienia wolności) za nazwanie niemieckich obozów koncentracyjnych żydowskimi, co wedle linii obrony autora i analogicznie do "obozów polskich", miało jedynie stanowić skrót myślowy, żydowski prawnik McKay Smith z amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości zagroził Pawłowi Sawickiemu z biura prasowego Muzeum Auschwitz.
Tłem dla tej sytuacji była wizyta w Miejscu Pamięci niemieckiej kanclerz Angeli Merkel i premiera Mateusza Morawieckiego.
Po wizycie twitterowicz niejaki pan Howard Lovy zarzucił Muzeum, że pisząc o niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz ukrywa odpowiedzialność Polaków w czasie Holokaustu.
Muzeum odpowiedziało, że o ile historię czynów Polaków w czasie okupacji należy badać profesjonalnie i uczciwie, to w przypadku samego obozu Auschwitz nie można mówić o jakiejkolwiek odpowiedzialności Polaków.
Wspomniany wpis Lovy'ego, który na Twitterze szkaluje konto Muzeum Auschwitz twierdzeniami, że "zaprzecza Holocaustowi" i "atakuje Żydów mówiących o zaangażowaniu Polaków w Holocaust", spowodowało falę wulgarnych wpisów oskarżających instytucję o "rewizjonizm Zagłady".
Muzeum Auschwitz oczywiście odpowiedziało blokadami tych kont, na co z kolei panicznie zareagował wspomniany pracownik z amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości -
Cytat:

"Jestem zaniepokojony. @AuschwitzMuseum blokuje żydowskie konta na Twitterze? Feministyczne syjonistyczne konta? Muzeum poświęcone Holocaustowi?


Zachowanie Muzeum Auschwitz sprowokowało Smitha do działania. Prawnik zaczął publikować informacje, jakoby profil muzeum wysyłał "zastraszające" wiadomości prywatne do wszystkich obserwujących konto Smitha. "Zapewnił" również, że "osobiście przeciwstawi się" Muzeum Auschwitz. - W swoich tweetach pisał także, że atakujemy setki kobiet, później pisał o dziesiątkach kobiet.
Smith nie poprzestał jedynie na publikowaniu ogólnodostępnych postów na Twitterze. Rzecznik muzeum otrzymał od pracownika amerykańskiego Departamentu Stanu prywatne wiadomości na prywatne konto. W jednej z nich zagroził Sawickiemu, że go "dopadnie"

Nie wiadomo na ile opisane groźby skłoniły Piotra Glińskiego do tej decyzji, ale faktem jest, że niespełna dobę po konfrontacji na Twitterze wiceminister postanowił o powołaniu Piotra Cywińskiego na stanowisko dyrektora KL Auschwitz. Jest to tym bardziej zaskakujące, że został on kilka lat temu odwołany przez PiS z tego stanowiska, po skandalicznych wypowiedziach pod adresem Polaków, jak i braku zaproszenia rodziny Rotmistrza Pileckiego w związku z obchodami w obozie.
Ta nominacja przebiegła w uroczystej atmosferze, jaką zapewniło MSWiA pod kierownictwem Mariusza Kamińskiego w czasie zorganizowanego w Warszawie i za pieniądze publiczne Balu Chanukowego.


Halman

2019-12-21, 13:27
Wszyscy żydzi mówią że nikt ich nie lubi... ale żaden żyd nie powie dlaczego tak jest....

Tr...........ty

2019-12-21, 13:30
Polski rząd po raz kolejny kompromituje ten kraj. Każdy inteligentny człowiek na świecie wie, jaka była przeszłość Polski, kto zbudował obozy koncentracyjne, dla kogo i po co. Człowiek głupi i tak nie zrozumie, bo nie będzie chciał i nie będzie w stanie.

ws...........dy

2019-12-21, 13:43
Jebie mnie to

C0C0JUMBO

2019-12-21, 13:46
Polityka i religia k***a swinia

gabriel0

2019-12-21, 14:20
Internetowe przepychanki między państwami. Brzmi ciekawie. Ja myślałem że tylko gimbaza jest zdolna do czegoś takiego.

PieronJasnySzlag

2019-12-21, 15:05
TranzystorWyklęty napisał/a:

Każdy inteligentny człowiek na świecie wie, jaka była przeszłość Polski, kto zbudował obozy koncentracyjne, dla kogo i po co. Człowiek głupi i tak nie zrozumie, bo nie będzie chciał i nie będzie w stanie.

Problem w tym że mamy demokracje więc świadomość i głoś ludzi inteligentnych się po prostu nie liczy. Na świecie toczy się wojna o umysły idiotów więc takie kwiatki to po prostu sk***ysyństwo.

~Velture

2019-12-21, 17:15
-Ej Mosze dlaczego ty tego goja tak nie lubisz?
-Bo to antysemita, Jeremiaszu.
-A dlaczego to antysemita?
-Bo go nie lubię.

misiek192

2019-12-21, 20:24
Konfa im sie do dupy dopierze. Jeszcze nie teraz ale PiS też zaczynał jako mała partyjka. I nie pie**olić mi o tym ze konfederację popierają gimbusy i młodzież bo masakrowanie... Nie interesuje mnie to. Interesują mnie poglądy a dzisiaj w końcu ktoś w sejmie klepie zgodnie z tym co ja myślę i pracuje w moim imieniu
.

andrzejrobert75

2019-12-21, 20:51
Jutro chanuka,rok temu tvp pis przerwało program żeby relacjonować jak A,D w jarmułce zaświeca świeczki,ciekawe czy tak samo będzie.

ProVVe

2019-12-21, 20:55
Ja pie**olę... To są kolaboranci... Ich nalezy sadzic i stawiac pod murem... A te dwa pejsy zza oceanu? Po przekroczeniu granicy areszt i konfiskata majątku (wszystkiego co maja przy sobie lub posiadaja na terenie kraju) i do skarbu panstwa...

PS. te k***y jeszcze im jakis bal organizowali z kasy podatnika... Wszystkich pod mur kaczymski i cala reszta to zdrajcy i wsszedłbym w układ z diabłem byle by ludzi z artykułu i władzy posłać do piekła

hanney

2019-12-21, 23:24
HAL9000/2 napisał/a:

Wszyscy żydzi mówią że nikt ich nie lubi... ale żaden żyd nie powie dlaczego tak jest....



Jestem żydem i ludzie mnie nie lubią bo jeżdżę czarnym porsche 911 i mam piękny bordowy płaszcz, wszystkie zęby, bujne włosy, czystą cerę i nie używam tanich perfum z z biedry, a także mam przyjemny głos.

Czasem mnie nie lubią, bo nie toleruje chamstwa gdy przyjmuje pacjentów, nie lubią gdy zrównuje ich wiedzę medyczną z ziemią i wyśmiewam ich tanie pseudoteorie "przekazywane z pokolenia na pokolenie", nie lubią gdy widzą, że można żyć jak człowiek będąc przed trzydziestką i to za własne zarobione pieniądze, bez wyjazdów do Norwegii i zbierania kapusty w landach. Twierdzenie obalone. :) ))

PS. Po co się zajmujecie jakimś cymbałem zza granicy, nie powinno się tym zając MSZ, a nie banda sadolowych stulejarzy?

poligon6

2019-12-22, 11:22
TranzystorWyklęty napisał/a:

Polski rząd po raz kolejny kompromituje ten kraj. Każdy inteligentny człowiek na świecie wie, jaka była przeszłość Polski, kto zbudował obozy koncentracyjne, dla kogo i po co. Człowiek głupi i tak nie zrozumie, bo nie będzie chciał i nie będzie w stanie.



Powiedz to pie**olonym Goralom ze Wzgórz Golan.

Swoja droga ruskie czopki z konfy, chca z gówna bat ukręcić bo jakis eskimos na TT dostal sraczki. Wrcać pojeby do Putina i meldować mu pod ogon! Ruki pa szwam!