18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zielona strzałka dla zawodowców

Sl...........nx • 2012-11-02, 00:53
Na drodze trzeba być czujnym w każdej sytuacji.


AdmirałFloty

2012-11-02, 01:19
no k***a mać... tyle mogę tylko powiedzieć...

~Faper Noster

2012-11-02, 07:21
k***a.. temu co wymyślił te zielone strzałki należy się metrowy ch*j w dupę.
Jak może co niektórzy jeszcze pamiętają- zanim to badziewie wprowadzono (lekko w 90% strzałka zapala się dopiero wtedy, kiedy i tak się już nie da skręcić) były tabliczki z zieloną strzałką na stałe. Można wtedy było skręcić nie czekając na zapalenie się strzałki ale z zachowaniem należytej ostrożności. Tabliczki zlikwidowano tłumacząc się unijnymi przepisami już ładnych parę lat temu.
Co ciekawe- rok czy 2 po wprowadzeniu tej durnej regulacji byłem na wycieczce gdzieś w Unii (Dania bodajże) i co widzę? Tabliczki z zielonymi k***a strzałkami!

Psilocke

2012-11-02, 08:22
Niestety problem leży trochę głębiej. Dotyczy on w tym przypadku kultury kierowców. Rzadko kiedy któryś czeka aż taka strzałka się zapali, tylko ciśnie od razu. Ba mało tego. Mało który zatrzyma się przed takimi światłami.
Dwie sytuacje w dwóch różnych punktów widzenia.
Jako pieszy idę przez pasy, wracając z pracy. Mam zielone więc spoko luzik. Nagle pisk i co widzę? Koleś chcący skręcić w prawo miał wyj***ne na to, że przez autobus nie widział co się dzieje na pasach. Najważniejsze było, że miał strzałkę (chyba). Jeszcze z ryjem do mnie wyskoczył ale usiadł na dupie jak mu pokazałem kamerę z monitoringu miejskiego.
Sytuacja nr. 2 Jako kierowca jadę samochodem z pracy do domu. Skrzyżowanie, światła etc. Ja skręcając w prawo, wrzucam kierunek i czekam na warunkowe. Koleś za mną poczuł niebywałą chęć uraczenia wszystkich swoją twórczością, wykonywaną na klaksonie. Pomimo tego, że cały czas był czerwone.
Nie twierdzę, że tak robią wszyscy ale jest ich wystarczająco dużo aby uznać to za narodowe zachowanie.
Co do samych strzałek to fakt, że czasami włączają się w absurdalnym momencie. W zasadzie czasami to w momencie kiedy powinny zgasnąć.

Sarkos

2012-11-02, 08:29
Rozumiem czemu przepis nakazujący zatrzymanie przed strzałką został wprowadzony, jest on jednak bez sensu. W zdecydowanej większości na pasach obok stoją akurat samochody osobowe, nie ma więc żadnego problemu z widocznością i doskonale widać czy ktoś nie przechodzi przez pasy, wystarczy trochę zwolnić. Za ciężarowym, czy autobusem i tak nic nie widać, więc zatrzymać się trzeba. Jeżdżę już trochę i nigdy nie zdarzyło mi się żebym był zmuszony do gwałtownego hamowania, bo nie zatrzymałem się na strzałce. Wystarczy użyć trochę mózgu i nie zapie**alać, a przejechać na tyle wolno żeby zdążyć się zatrzymać jakby ktoś wbiegł na pasy.
Przepis powinien stanowić o konieczności "zwolnienia do prędkości umożliwiającej natychmiastowe zatrzymanie w przypadku pojawienia się na pasach pieszego", a nie zatrzymaniu.

Dziamian

2012-11-02, 08:50
jak dla mnie mogłoby nie być tych strzałek to by nie mieli potem się co wk***iać, ale dzięki temu nie musi się czekać na skręt w prawo :) aczkolwiek często się zdarza tak, że ktoś i tak ma zamiar na tym samym pasie jechać na wprost więc i tak stoimy i tak stoimy

ZWlERZAK

2012-11-02, 11:55
kaspersky16,
Niechcący postawiłem Ci piwo, nie uchlej się :-/

straatveger

2012-11-02, 14:31
taka strzałka zapala się zazwyczaj jak nie zagraża nam żaden pojazd za to zwykle przy ulicy na która zielona strzałka pokazuje są pasy - wtedy jest dla pieszych zielone świało i tak trzeba bydło przepuścić.

PS. Filmik to fake - przyśpieszony jak ch*j

mati1408

2012-11-02, 14:36
Egzamin na prawko na takim czymś uj***łem, identyczna sytuacja :-x

blendziooh

2012-11-02, 14:47
W Bytomiu przy wyjeździe z WORDu w lewo i chcąc skręcić w prawo mamy strzałkę, która świeci dokładnie 12 sekund, ile tam osób oblało przez tą pie**oloną strzałkę to głowa boli, więc ja się pytam po ch*j w ogóle te strzałki? Jak dla mnie to powinno być wszystko maksymalnie uproszczone i najlepiej, aby były same sygalizatory S3, wtedy by było mniej wypadków np przy lewoskrętach. Ale to Polska, tu wszystko jest skomplikowane.

straatveger

2012-11-02, 15:14
@up widać że świeżak z prawkiem jesteś hhehehe

czerwo64

2012-11-02, 15:30
Faper Noster napisał/a:

k***a.. temu co wymyślił te zielone strzałki należy się metrowy ch*j w dupę.
Jak może co niektórzy jeszcze pamiętają- zanim to badziewie wprowadzono (lekko w 90% strzałka zapala się dopiero wtedy, kiedy i tak się już nie da skręcić) były tabliczki z zieloną strzałką na stałe. Można wtedy było skręcić nie czekając na zapalenie się strzałki ale z zachowaniem należytej ostrożności. Tabliczki zlikwidowano tłumacząc się unijnymi przepisami już ładnych parę lat temu.
Co ciekawe- rok czy 2 po wprowadzeniu tej durnej regulacji byłem na wycieczce gdzieś w Unii (Dania bodajże) i co widzę? Tabliczki z zielonymi k***a strzałkami!

mylisz sie nie ze wszystkich miast zniknely tabliczki ze strzalkami, np w Legnicy nadal są

lith

2012-11-02, 16:55
@soban2100
Trochę pojeździsz to zobaczysz, że światła bardzo często więcej przeszkadzają niż usprawniają. Spora część powinna działać przez zdecydowanie mniejszą część doby, np. tylko w godzinach największego szczytu. Światła mają sens tylko przy bardzo dużym ruchu. Często stoisz i czekasz na ten lewoskręt na S-3, a byś już 30x zdążył wyjechać jakby było S-1. A potem dla odmiany wszyscy stoją, bo same lewoskręty jadą. Światła powinny być z głową dobrane do danego skrzyżowania. A wypasionym rozwiązaniem byłyby światełka ledowe, które by w godzinach szczytu działały jako S-3, poza nimi jako S-1, a jak robiłoby się już zupełnie luźno to by się wyłączały.

MlodyPoliglota

2012-11-02, 17:25
moje miasto!

Pragnę dodać tylko, że jest to wyjazd z parkingu supermarketu, więc nie jest to super uciążliwe w poruszaniu się po mieście. Oczywiście nikt nie zwraca uwagi, że strzałka już zgasła, albo się w ogóle nie zapaliła, każdy skręca na czerwonym w tym miejscu

Sl...........nx

2012-11-02, 18:40
Slonx napisał/a:

PS. Filmik to fake - przyśpieszony jak ch*j



Zwróć uwagę na pieszego po lewej stronie, na końcu filmiku.
Jeżeli filmik jest przyśpieszony, to jak wolno musiała się poruszać ta postać?