18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zespół zespołu downa

menelutor • 2015-01-29, 17:03
Wielu się zastanawiało, czy chory na downa jest kiedykolwiek sam, czy też zawsze z zespołem. Mam więc kolejny paradoks.

Cytat:



W zeszłym roku publiczność oszalała na punkcie 'kobiety z brodą'. Czy w tym roku jej miejsce zajmie fiński kandydat do Eurowizji, punkowy zespół złożony z czterech muzyków z zespołem Downa?

To czy zespół Pertti Kurikan Nimipäivät (PKN) rzeczywiście wystąpi w konkursie Eurowizji, nie jest jeszcze pewne. Przed kapelą ważny konkurs, który wyłoni szczęśliwego uczestnika imprezy. O tym, czy PKN wystąpi przed międzynarodową publicznością, zadecydują widzowie fińskiej telewizji.

W 2009 roku Kalle Pajamaa założył zespół punkowy, którego członkowie cierpią na upośledzenie umysłowe. Trzy lata później o formacji zrobiło się głośno za sprawą filmu dokumentalnego Punk Syndrome, który pokazał, jak członkowie zespołu za pomocą muzyki wylewają gorycz dnia codziennego, z którą muszą się borykać. Film zdobył wiele nagród, między innymi podczas festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty w kategorii 'Najlepszy dokument' – Członkowie zespołu są bardzo podekscytowani możliwością udziału w konkursie – powiedział Pajamaa. – Ich rodziny bardzo ich wspierają i kibicują. Nasz ewentualny udział w takim konkursie podniesie świadomość o chorobach umysłowych – dodał.

Finowie nie podchodzą jednak tak entuzjastycznie do tego pomysłu. Większość z nich uważa PKN za zbyt ekstrawaganckie. W kraju odbywa się debata, czy zespół jest dobrym kandydatem na Eurowizję, a tymczasem PKN solidnie ćwiczą swój popisowy numer ‘Aina Mun Pitää’ (tłum. 'Ilekroć muszę'). Teledysk możecie zobaczyć poniżej. My już dziś zaczynamy trzymać za nich kciuki!



Tutaj macie linka: http://www.fpiec.pl/post/2015/01/27/punkzchromosomem21chcezabrzmiecnaeurowizji

A tu próbkę:

Również kradzioną ze źródła.

Swoją drogą, nie dziwi mnie, że downy akurat punk grają.

Ne...........ro

2015-01-29, 17:42
A więc to jest ten słynny System of a Dawn?

Luqas95

2015-01-29, 19:46
mają mój głosik
@up oj se grabisz czekaj nio


ale hłopaki pozytywne wole to niz kobiete z fjutem

Ne...........ro

2015-01-29, 20:46
@SgtPepper1942

'Down', k***a, nie 'dawn'.

Przepraszam za kolegę.

Sloner

2015-01-29, 20:59
Olaboga tyle chromosomów w jednym widijo

drukarka666

2015-01-29, 22:38
Na TVP Kultura był dokument o nich pt. "Zespół Punka". Śmiem twierdzić, że na eurowizji nie wystąpią, bo to prawdziwe puncury, które pie**olą system, a nie zjajczała kiełbasa.

rozkurw

2015-01-29, 22:58
Punki-sranki, dawać mi tu jakiś beat(down) a nie łup łup lup :) trzy akordy,darcie mordy :)

miszczcieniu

2015-01-30, 11:20
Cytuję co kumpel zaczął krzyczeć jak mu przeczytałem : k***aaa, co za pie**olony świat, co tu się dzieje ! niech przeciwko nim wystąpią żydokomuniści pedały jeszcze ! k***a pie**ole ten świat..