18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zejście na łokieć

Nap_Limak • 2012-06-07, 10:52
Casey Stoner demonstruje jak bardzo potrafi przechylić swoją maszynę


jeloo

2012-06-07, 13:13
@bravoteampolska



Czerwona linia to oś symetrii motocykla. Niebieska to oś przyczepności. Żółte koło, to mniej więcej środek ciężkości. Cała sztuka polega na tym, żeby przesunąć środek ciężkości poniżej tej niebieskiej linii lub na nią. Wtedy zgodnie z prawami fizyki, układ sił działający na motocykl, takich jak grawitacja i siła odśrodkowa o której wspomniałeś, będzie generował przyczepność. Natomiast jeśli środek ciężkości znajdzie się powyżej tej linii, to mamy problem, bo motocykl momentalnie straci przyczepność.

Dlatego też kierowcy sportowi składają się do zakrętu w taki a nie inny sposób, to znaczy schodzą na kolano.

dominus1996

2012-06-07, 13:15
Tylko nie powtarzać tego na skuterkach, bo będzie hard.

TheColt

2012-06-07, 13:35
@up niechcący ci to piwo postawiłem

.:...........:.

2012-06-07, 13:40
TheColt napisał/a:

@up niechcący ci to piwo postawiłem



Chciałeś sprawdzić jego profil, a;le nie trafiłeś? :-/

jankol

2012-06-07, 15:34
Fake! Jechał ze 2 km/h! Zobaczcie jak sie koła wolno obracają. Pewnie jest na linkach przyczepiony! :P :P

d1abol

2012-06-07, 16:41
Patrzec 1:11... lokiec przy tym wypada slabo


slawekfmx

2012-06-07, 17:51
no to teraz niech to zrobi na naszych drogach w najlepszym przypadku najedzie na rozgniecioną puszkę po piwie o piasku nie wspomnę..

Goly567

2012-06-07, 22:36
Przypomina mi się recenzja gazety FaztBike (już jej nie ma niestety): "Dalej, mocniej, szybciej. Jak zabraknie łokcia to będziemy przycierać na szczękę."

Tor wybacza wiele niedoskonałości. Nawet jak mu się koło omsknie to nie ma krawężnika, latarni czy auta w które przypie**oli.

toyo

2012-06-09, 15:09
bedzie hard, bedzie hard :lol:

ladnie, ladnie teoria, teoria grawitacja, sila odsrodkowa, przeciwskret itp
to nie wszystko zapomnieliscie o kilku waznych rzeczach, a mianowicie:

- chropowatość asfaltu, tym samym jego przyczepnosć na torze, jest dwa razy większa niż na drogach,
czyli szansa na wykonanie takiego manewru na drodze spada o polowe :mrgreen:

- opony torowe lepszy sklad mieszanki, profil itp i znowu szansa spada o 50%

pomysle wykonanie tego manewru na drodze spada do uwaga, uwaga 0%

kto sprobuje :D ??? tak zrobić ??? i nagra film dam piwo :D

TheColt

2012-06-15, 11:56
Linekk napisał/a:



Chciałeś sprawdzić jego profil, a;le nie trafiłeś? :-/



Chciałem dac temu nad nim i kliknąłem najblizsze piwo jakie było jak sie okazało nie to co chciałem. Często mi sie myli przeglądając komentarze na głównej bo jak jest jakis dłuższy post i wart jest browara to jakos odruchowo chce sie wcisnąć ten browar zaraz pod nim a tu nada zapie**alac przez cały przeczytany post na góre zeby kliknąć. Mało intuicyjne mimo ze jestem tu tak długa to wciąż sie myle. Albo ja po prostu głupi jestem :P

.:...........:.

2012-06-15, 12:55
TheColt napisał/a:

Albo ja po prostu głupi jestem :P



A jaki masz kolor włosów?

TheColt

2012-06-15, 13:15
Myślisz ze dlatego? Wydawało mi sie że tylko na kobiety ma to wpływ?