18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zegarmistrzowskie cuda

oszołomek • 2013-09-17, 00:47
Chciałbym pokazac kilka niesamowitych mechanicznych zegarków jakie ostatnio mnie zaciekawiły.

Przedstawione zegarki są całkowicie mechaniczne.
1) Zegarek Harry Winston Opus 11
Złożony z 566 części wykonanych przez 155 jubilerów, obudowa wykonana(lub pokryta nie jestem pewien) z bialego złota, nakręcenie zegarka wystarcza na 48godzin pracy. Cena 230 000$
prezentacja mechanizmu;

i zegarek w rzeczywistości;


2)Zegarek Harry Winston Opus 13
Złożony z 364 części, przez 242 złotników, koperta wykonana z 18karatowego białego złota, pasek skóra aligatora, nakręcenie starcza na 35 godzin pracy. Cena około 270 000$
prezentacja mechanizmu;

i hands-on zegarka


3) HYT H1 Hydro Mechanical Watch
wykonany ze złota, mosiądzu, tytanu i licznych kamieni szlachetnych zegarek ten, jak i kolejny prezentowany tutaj zegarek HYT H2 na miano najładniejszego zegarka i najciekawszej konstrukcji. cena tego modelu oscyluje w granicach 45 000$
prezentacja mechanizmu;

hands-on

4) HYT H2 Hydro Mechanical Watch
Ulepszona wersja zegarka HYT H1, wykonana z tytanu koperta i szafirowe szkło, zmiony wyglądu i ulepszony mechanizm, tłoki ustawione w układzie "V", przeszklona tylna cząść koperty przez którą widać pracujący mechanizm. Cena nieznana prawdopodobnie oscylująca w granicach 100 000$
prezentacja mechanizmu

hands-on

maderfakermen

2013-09-17, 01:39
na żadnym z tych j***nych filmów nie ma pokazane jak w praktyce odmierzają czas. nawet byłem skłonny szukać w sieci czegoś więcej. wszędzie prezentacje jak to kręcąc kółkiem obracają się kółka zębate. to zabawki mechaniczne a nie zegarki.

EudezetReprezent

2013-09-17, 02:13
k***a chyba bym musial porwac Tuska dla okupu zeby bylo by mnie stac ;)

Indyman

2013-09-17, 02:13
W dupie byliście i gówno widzieliście!!!
W przyrodzie czy w naturze nie ma takiej rzeczy jak 0!!!
Tylko propagandowe zjeby tak myślą, i chcą tą myślą Nas zarazić.
j***ć ich.
Zaraza i propaganada!!! tusku marionetko! W dupie narodzony, w piekle osmolony.

Bociek

2013-09-17, 03:51
Zegarki to druga najzajebistsza rzecz zaraz po tukanach :D (pomijając damskie części ciała bo to to wiadomo)

BongMan

2013-09-17, 09:26
oszołomek napisał/a:

Złożony z 566 części wykonanych przez 155 jubilerów, obudowa wykonana(lub pokryta nie jestem pewien) z bialego złota, nakręcenie zegarka wystarcza na 48godzin pracy. Cena 230 000$



oszołomek napisał/a:

Złożony z 364 części, przez 242 złotników, koperta wykonana z 18karatowego białego złota, pasek skóra aligatora, nakręcenie starcza na 35 godzin pracy. Cena około 270 000$



oszołomek napisał/a:

wykonany ze złota, mosiądzu, tytanu i licznych kamieni szlachetnych zegarek ten, jak i kolejny prezentowany tutaj zegarek HYT H2 na miano najładniejszego zegarka i najciekawszej konstrukcji. cena tego modelu oscyluje w granicach 45 000$



oszołomek napisał/a:

wykonana z tytanu koperta i szafirowe szkło, zmiony wyglądu i ulepszony mechanizm, tłoki ustawione w układzie "V", przeszklona tylna cząść koperty przez którą widać pracujący mechanizm. Cena nieznana prawdopodobnie oscylująca w granicach 100 000$



I wszystko to po to żeby sobie sprawdzić która godzina :D

Zgon14

2013-09-17, 11:17
Gdyby zamiast jakiegoś białego złota które wygląda jak stal użyć srebra a nawet dobrej stali to może byłoby tańsze od samochodu a tak to ni ch*j nawet ludzie którzy to zaprojektowali nie wiedzą po co to robią

fuub

2013-09-17, 11:21
Ahh ten sadistic, nie ma to jak pooglądać na nim jakieś zegarki zamiast krwi i martwych płodów ;)

masaq

2013-09-17, 11:31
skoro tak to cie interesuje to sprawdź jeszcze zegarki URWERK ( około 300 000 zł za używkę ) i Perrelet Turbine i Turbine Chrono ( 10 000 -18 000 - za nowy wiec w porównaniu do reszty dla biedaków ), wedlug mnie najładniejszy zegarek na rynku z podwójnym rotorem/tarcza


kashshaptu82

2013-09-17, 11:31
BongMan napisał/a:

I wszystko to po to żeby sobie sprawdzić która godzina



chyba raczej po to, by moc kogos zapytac o godzine. wnioskuje, ze z tego czegos, to se najwyzej powrozyc mozna -.-'

ghan666

2013-09-17, 11:39
piwo dalem bo zegarki bajer......podoba mi sie ich pomysl i jak tylko kitajce zaczna robic podroby to se sprawie ... z drugiej strony 100.000 na lapie to niezlu powod zecy kogos wykopac z ziemi ...

FunkyKoval

2013-09-17, 11:44
Nie pokazujcie tego naczelnemu zegarmistrzowi Polski, ministrowi Nowakowi, bo dojebie kierowcom kolejne myto, żeby nazbierać na taki zegarek.

MrCollie

2013-09-17, 11:49
Te 2 zegarki HYT mi się podobają. Tylko ja bym zrobił, że ten zielony płyn odmierza sekundy i wstawiłbym 2 normalne wskazówki.

Ogólnie tylko na tym HYT 1 i HYT 2 czas mógłbym odczytać.
1. Na tej małej tarczy są minuty a zielony płyn godzinę pokazuje.
2. Zielony płyn godziny i wskazówka minuty pokazuje.
Reszta to jakieś ch*j wie co....

____

2013-09-17, 11:54


Powyżej zegarek Montana, dzieło 356 jubilerów, wysadzany diamentami w kopercie z białego złota, spełnia najwyższe kryteria snobistyczne tj. kryterium ceny na poziomie 265tys. $.