18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

"zdrowo" jebniety dyro

golden8426 • 2012-12-10, 20:57
Cytat:

Służby sanitarne i lekarze zajęli się 19 dzieci z podstawówki w Starkówcu Piątkowskim (Wielkopolska) po tym, jak dyrektor szkoły przebadał je wszystkie za pomocą tej samej igły.

Dyrektor placówki przyniósł do szkoły gleukometr, należący do jego chorego na cukrzyce dziecka, żeby zaprezentować uczniom w jaki sposób bada się poziom cukru we krwi.

- Otrzymaliśmy anonimową informację od jednego z rodziców o tym zdarzeniu, zapytany przez nas dyrektor potwierdził, że badał dzieci prywatnym glukometrem bez zmieniania igły na lekcji o zdrowym żywieniu – poinformował lokalny Sanepid.

Sanepid szybko zareagował na otrzymany anonim; sporządził listę uczniów i wszystkie skierował na specjalistyczne badania do szpitala w Poznaniu. Przez najbliższe pół roku maluchy mają znajdować się pod kontrolą lekarską, by upewnić się że nie doszło do przekazania jakiś chorób zakaźnych.

- Musimy poczekać na wyniki tych badań, po miesiącu będą kolejne i po pół roku będą następne. Jeżeli doszło do zarażenia to musimy uzbroić się w cierpliwość – informuje sanepid.

Sanepid o sprawie powiadomił burmistrza Środy Wielkopolskiej, który jest organem założycielskim dla szkoły.


debil k***a

br...........rs

2012-12-10, 21:01
"gleukometr" ...? O.o

nachwilke

2012-12-10, 21:07
Pewnie sam 5 minut wcześniej wszykił sobie marihuanine

~CanesPL

2012-12-10, 21:19
Zachował standard obowiązujący w szkolnictwie. Cel szczytny, wykonanie z dupy.

Radysh

2012-12-10, 21:32
Ja pie**olę... I taki gość ma dzieciaka chorego na cukrzycę? Dobrze, że w szkole insuliny nie podawał podopiecznym.

PS Glukometr sam w sobie nie zawiera igły a "kłujkę" do udziabania krwi z pazura każdy cukrzyk ma prywatną.

BrunerOvned

2012-12-10, 21:33
Trzeba dyra zbadać, tylko niech znajdą igłę gdzieś na dworcu. Teraz wszystko takie drogie...

Swoją drogą trzeba być totalnym bezmózgiem, żeby coś takiego zrobić. Może warto sprawdzić typa, czy magistra nie zrobił na ś.p. Stadionie Dziesięciolecia?

M1n1s7eR

2012-12-10, 21:52
Radysh napisał/a:

PS Glukometr sam w sobie nie zawiera igły a "kłujkę" do udziabania krwi z pazura każdy cukrzyk ma prywatną.



Można nakłuwać też cienką igłą - zwłaszcza jak się mierzy 'hurtowo' dla obcych i bynajmniej nie z pazura :P

Radysh

2012-12-10, 22:22
M1n1s7eR Można i igłą ale bardziej boli. Za to z pazura/palca/szpony czy co tam kto ma ;) chyba najwygodniej uronić na paseczek. Tak przynajmniej twierdzi moja domowa "cukrzyca".

iceman_

2012-12-10, 23:25
@radysh jakie hba1c? :>

BongMan

2012-12-11, 00:42
golden8426 napisał/a:

jakiś chorób zakaźnych


Jakiś debil to pisał...

gambiterv

2012-12-11, 04:29
Szkola znajduje sie w mojej "rodzinnej" wsi :D Dyro miał juz jedna sprawę za niedopilnowanie księgowej która wyprowadziła ze szkoły parę tysi :D

K-...........an

2012-12-11, 05:09
teraz 19 uczniów, dyrektor i jego syn mają AIDS... a i jego 4-letnia siostra, bo ją bardzo kocha...

vass

2012-12-11, 05:57
Przestańcie panikować, za komuny w podstawówce całą moją klasę szczepili jedną tępą igłą i nikt nie płakał wszyscy żyją do dzisiaj.
A wyglądało to tak, pani pielęgniarka nabierała szczepionkę w dużą szklaną strzykawkę i po kolei każdy podchodził, nadstawiał ramię i następny, skończyło się w strzykawce, nabierała nową porcję i dalej :)

Wujo_K

2012-12-11, 08:02
vass napisał/a:

Przestańcie panikować, za komuny w podstawówce całą moją klasę szczepili jedną tępą igłą i nikt nie płakał wszyscy żyją do dzisiaj.
A wyglądało to tak, pani pielęgniarka nabierała szczepionkę w dużą szklaną strzykawkę i po kolei każdy podchodził, nadstawiał ramię i następny, skończyło się w strzykawce, nabierała nową porcję i dalej :)



A byłeś od tamtego czasu badać krew? Czy coś?

ZnanyJakoZaganiacz

2012-12-11, 08:42
O, pochodzę z Środy Wielkopolskiej ;) Fajnie poczytać na sadolu o rodzinnych okolicach :D