18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zdjęcia z New Horizons + Galileo & NEAR & DAWN

Jesse.Pinkman • 2013-11-11, 16:47
Parę świetnych zdjęć z sondy New Horizons (wystrzelona w 2006, dotrze do Plutona w 2015, przewidywany czas zakończenia misji - 2022) + najlepsze zdjęcia z sondy Galileo (wystrzelona w 1989, aby uchronić Europę przed przypadkowym zderzeniem, rozbito sondę o powierzchnię Jowisza w 1995) i sond NEAR i DAWN. Jowisz, parę jego księżyców, planetoida też się znajdzie i takie tam inne, fotogeniczne, kosmiczne obiekty:

Jowisz z księżycem Io i widoczną na jego powierzchni erupcją


Planetoida Ida ze swoim księżycem Daktylem krążące w Głównym Pasie Planetoid, fotka z Galileo


Ponownie Jowisz i Io, z innego ujęcia


Westa Widziana z DAWN


I znowu Ida


Planetoida 433 Eros, Główny Pas Planetoid


Ponownie Westa widziana z DAWN


Gif z przelotu wokół Erosa



Reszta w komentarzach.

DoctorRzepa

2013-11-11, 20:42
No proszę, widzę że w kosmosie zaczyna się robić tłoczno od ludzkich tworów.

kirenox123

2013-11-11, 20:48
Chciałbym mieć kiedyś top komenta.

cornishon69

2013-11-11, 20:53
Te dwa inne ujęcia Jowisza to to samo zdjęcie obrócone o 90 stopni...

xqwzts

2013-11-11, 21:04
Mi coś ne gra z Tymi wszystkimi fotami z kosmosu. Powiecie ze jakaś teoria spiskowa czy coś w ten deseń,ale obadajcie to.
wysyłają jakąś tam sondę czy inne dziadostwo miliony kilometrów stąd, leci w ch*j czasu w p*zdu w kosmos, i co? jak oni tym sterują? Jak oni obserwują jak to leci , co się z tym dzieje itd? I jak potem taka sonda przesyła zdjęcia? fale radiowe czy co? nie ogarniam, bo jeśłi mają kontrole nad jakimś ustrojstwem latającym miliony kilometrów dalej w kosmosie, to dlaczego np ja gubię pieprzony sygnał telefonu na wsi? Czy potrafi mi to ktoś wyjaśnić?

defcon1

2013-11-11, 21:05
Pomyślcie. Dwieście lat temu popie**alaliśmy dorożkami i nikt nawet nie myślał o w przestworzach. Sto lat temu mieliśmy samochody i samoloty, ale nikt nie myślał o locie w kosmos. Dzisiaj niemal docieramy do najdalszych zakamarków Układu Słonecznego. Gdzie będziemy za sto lat, albo i dwieście, biorąc pod uwagę, że wzrost technologii nie jest liniowy, a wykładniczy?

A co do zdjęć to piękne, chociaż sporo z takich fotografii jest sklejanych i później układanych z wielu innych ujęć.

Hymphh

2013-11-11, 21:42
@xqwzts jesteś upośledzony, pewnie dlatego ; /

Da...........us

2013-11-11, 21:46
xqwzts napisał/a:

Mi coś ne gra z Tymi wszystkimi fotami z kosmosu. Powiecie ze jakaś teoria spiskowa czy coś w ten deseń,ale obadajcie to.
wysyłają jakąś tam sondę czy inne dziadostwo miliony kilometrów stąd, leci w ch*j czasu w p*zdu w kosmos, i co? jak oni tym sterują? Jak oni obserwują jak to leci , co się z tym dzieje itd? I jak potem taka sonda przesyła zdjęcia? fale radiowe czy co? nie ogarniam, bo jeśłi mają kontrole nad jakimś ustrojstwem latającym miliony kilometrów dalej w kosmosie, to dlaczego np ja gubię pieprzony sygnał telefonu na wsi? Czy potrafi mi to ktoś wyjaśnić?



Cały lot jest zaprogramowany, a wszelkie zebrane dane są przeważnie przesyłane drogą radiową, im dłuższa odległość, tym opóźnienie będzie większe.

xqwzts

2013-11-11, 22:07
No ale jak oni są w stanie w takim razie to zaprogramować? Przecież w kosmosie jest mase jakiegoś gruzu, skąd wiedzą jakie odległości saprogramować? Jak to sie dzieje ze w nic nie walnie? A nadajnik radiowy musiał by być przeogromnej mocy, no i tez na pewno jakieś zakłócenia.

@Hymphh upośledzony to Ty miałeś mieć na imię ale sie ksiądz na chrzcie nie zgodził. Ja próbuje sie czegoś dowiedzieć, jak jesteś taki cwany to sie pochwal swoją wiedzą, a jak nie to zamknij ryj, a najlepiej jak jeszcze przysłużysz sie ludzkości i jebniesz sobie baranka w pobliską ścianę.

hello_world

2013-11-11, 23:19
kirenox123 napisał/a:

Chciałbym mieć kiedyś top komenta.



Masz piwo na zachętę :D

Da...........us

2013-11-12, 00:10
xqwzts napisał/a:

No ale jak oni są w stanie w takim razie to zaprogramować? Przecież w kosmosie jest mase jakiegoś gruzu, skąd wiedzą jakie odległości saprogramować? Jak to sie dzieje ze w nic nie walnie? A nadajnik radiowy musiał by być przeogromnej mocy, no i tez na pewno jakieś zakłócenia.

@Hymphh upośledzony to Ty miałeś mieć na imię ale sie ksiądz na chrzcie nie zgodził. Ja próbuje sie czegoś dowiedzieć, jak jesteś taki cwany to sie pochwal swoją wiedzą, a jak nie to zamknij ryj, a najlepiej jak jeszcze przysłużysz sie ludzkości i jebniesz sobie baranka w pobliską ścianę.



Są w stanie tego dokonać przy użyciu superkomputerów, które dokonują skomplikowanych obliczeń. Wszystko to w opraciu o dane pozyskane w wyniku obserwacji kosmosu, np. za pomocą teleskopów. Sondy są wyposażone we własne komputery pokładowe oraz radary. W przypadku wykrycia przeszkody, komputer skoryguje trajektorię lotu tak, by sonda ominęła dany obiekt, a następnie powróciła na pierwotny tor (posiada specjalne silniki stworzone do tego celu). To jest działanie po omacku, nikt nie był na własne oczy i nie sprawdził co i jak. Fizyka i matematyka są niezbędne. Poza tym dba się jedynie o to, by maszyna doleciała, gdzie musi i wysłała dane, a dalej już się o nią nie dba. Poza tym ryzyko zderzenia z mniejszym przedmiotem jest bardzo niskie, bo mówimy tu o niemalże bezkresnej przestrzeni. Wszystkie większe da się zaobserwować i z wyprzedzeniem zaplanować trasę tak, by nie doszło do żadnej kolizji. To tak w skrócie i bardzo ogólnikowo.

Jak się dłużej o tym myśli, to zaczynasz się czuć tak : :lodowka:

pele007

2013-11-12, 18:31
Ciekawe kiedy odkryjemy nowe cywilizacje, jaki świat musi być bogaty. Spójrzcie na nasz dorobek kulturowy. Lubicie beatlesów, czy sofoklesów? Ile contentu musi być na innych światach. Content, content, content, wincyj, przyjemność, grabowanie i jeszcze raz content. Hah nie mogę się doczekać, pewnie i tak się nie doczekam. Dobrym pomysłem byłoby wyeksplodować wszystkich arabusów na marsa i niech tam się niszczą nawzajem, a my byśmy umacniali naszą piękną kulturę i odkrywali nowe technoologie. A nie nowe rodzaje viaggry, czy gówno dające "leki" na raka aby tylko nabić kasę na człowieku.