18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zdalnie sterowane auta nie tylko dla dzieci

janek.sid • 2015-10-12, 15:22
Jest nas trzech i w wolnym czasie spotkamy się, żeby pośmigać zdalnie sterowanymi samochodami. Efekty tej zabawy można zobaczyć na poniższych filmach. .







Garść informacji: dwa większe modele to Traxxas E-Revo Brushless, jeden mniejszy to HPI Savage XS. Wszystkie auta na filmie mogą rozwijać prędkość przekraczającą 100 km/h w odpowiednich warunkach, choć my wolimy zabawę bardziej terenową. Staramy się w miarę regularnie wrzucać nowe filmy na nasz kanał na You Tube. Jeśli chcieli byście wejść w to hobby, napisałem specjalny poradnik, który powinien rozwiać większość wątpliwości, ale niestety nie mogę dodawać linków zewnętrznych :)


PS.
Nie było, bo materiały wyłącznie własne.

ungubungu

2015-10-12, 15:31
Jak dla mnie spoko, chociaż i tak zaraz ktoś się przyjebie:

Co to k***a jest? Gdzie zwłoki?

wino666

2015-10-12, 15:32
jak juz ogladacie to bez dzwieku.

cys23

2015-10-12, 16:14
Polskę rozkradają a ci się samochodzikami bawią :krejzi:

stefan_batory5

2015-10-12, 16:21
Świetnie pasja chłopaki... Mega filmik i oby tak dalej.

Steven

2015-10-12, 16:22
sprzedam takiego.

gruby85

2015-10-12, 17:48
Fajna sprawa:) to są autka spalinowe? ile taka zabaweczka jak wasze kosztuje?

Penzeru

2015-10-12, 18:24
Co to ma być? Sadistic czy forum dla pryszczatych nerdów? Normalnego auta to pewnie nie odpalicie nawet!
A teraz szybko dajcie mi maść na ból dupy bo zawsze k***a chciałem mieć takie spalinowe cudeńko, dajcie jakieś info o kosztach takiej zabawy. :P

janek.sid

2015-10-12, 18:32
@slaft23 - Na dzień dzisiejszy auta elektryczne są mocniejsze i szybsze, niż spaliny. Są też bardziej bezobsługowe i mniej awaryjne. Oczywiście, jeśli ktoś ma benzynę w żyłach zamiast krwi, może mieć też spalinę. Zrobiłem o tym cały obszerny poradnik... ale nie mogę linkować. Wpisz w wyszukiwarkę "rybczynski24 rc" to powinno wyskoczyć na samej górze, tam w 15 - 20 minut przyswoisz informacje, które ja gromadziłem od roku.

Teflon666

2015-10-12, 18:45
zajebiście znowu zobaczyć e-revo w akcji, sam miałem kiedyś takiego, mega zabawa, ale zastanawia mnie brak osłon tylnych pół osi na wahaczach coby syf z pod przednich kół ich nie niszczył, ja u siebie miałem zrobione z grubego plexi i zero problemu z pękającymi osłonkami przegubów w półośkach

janek.sid

2015-10-12, 18:50
@Teflon666 - jak na razie sporo katowania i przez cały sezon na dwa auta jedna pół oś pękła i to pechowo drugiego dnia po zakupie sprzętu. Poza tym w zasadzie brak awarii. U kolegi pęknięty wahacz po pechowym skoku i tyle - drobiazgi i symboliczne koszty w skali roku.

~Velture

2015-10-12, 20:37
Cytat:

Fajna sprawa:) to są autka spalinowe? ile taka zabaweczka jak wasze kosztuje?


Na filmiku widać elektryki pedalskie.

Nie wiem ile takie kobiece samochodziki elektryczne kosztują ale sam mam dwa traxxy spalinowe i każdy z nich kosztował ponad 2 kafle.

janek.sid

2015-10-12, 21:30
Velture napisał/a:


Na filmiku widać elektryki pedalskie.

Nie wiem ile takie kobiece samochodziki elektryczne kosztują ale sam mam dwa traxxy spalinowe i każdy z nich kosztował ponad 2 kafle.



Bezszczotkowe, elektryczne auta mają obecnie najlepsze osiągi i kosztują przy okazji najwięcej. Dawno zdeklasowały auta spalinowe. Widać to u Traxxasa, jak i w każdej innej marce RC. Najszybszy Traxxas XO-1 jedzie 160 km/h i jest elektryczny. Z resztą nie tylko RC - Tesla model S jest najszybszym autem 4 drzwiowym na świecie i przegania nawet auta budowane do wyścigów na torze z 8 cylindrowymi silnikami. Dlatego pedalskie czy nie, moje elektryczne Traxxasy spowodują, że Twoje spaliny zostaną daleko w tyle, łykając kurz :)

~Velture

2015-10-13, 10:07
@up
Powiedz mi proszę co się stanie po 15 minutach twojej jazdy elektrycznym i ile czasu zajmie ci ładowanie baterii :D Mi tankowanie zajmuje kilka sekund :D

Swoją drogą pewnie na torze płaskim utwardzonym byś wygrał bo ja mam terenowówki gdzie ten z napędem 4x4 ma max 66km/h a drugi z napędem na tył 81 ale w terenie byś kołami buksował w miejscu :D

powoluku

2015-10-13, 11:08
Koleś na YT o nicku Headquake137 ma fajne filmiki gdzie podkłada oryginalne dźwięki aut fajna sprawa.