18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zdał egzamin, ale "prawka" nie dostanie.

CzerwonyJakCegła • 2013-02-19, 23:19
Treść całkowicie skopiowana ze strony tefałenu. Dla mnie chore.


Mateusz Elas zdał egzaminy na prawo jazdy kategorii A i B. Na wydanie dokumentu czeka już miesiąc. Niewykluczone, że zanim otrzyma prawo jazdy minie… 6 lat. Urząd nie chce go wydać, bo zmieniły się przepisy.

18-latek z Kartuz w zeszłym roku zapisał się na kurs prawa jazdy kategorii A i B. Egzaminy teoretyczne zdał w grudniu, 14 stycznia tego roku, na kilka dni przed zmianą przepisów, zdał egzamin kategorii A.

- Według nowych przepisów na kategorię A trzeba ukończyć 24 lata i powiedzieli mi, że być może dostanę prawo jazdy dopiero za sześć lat – żali się Mateusz Elas. – To bez sensu, bo zdałem jeszcze kiedy obowiązywały stare przepisy. Dlaczego miałbym teraz nie dostać uprawnień? – pyta Mateusz.
Egzamin się nie liczy

Wydział komunikacji w kartuskim starostwie czeka z decyzją na opinię prawnika. Ma on stwierdzić jakie przepisy mają w tym przypadku zastosować urzędnicy.

- Według nas nie liczy się dzień, w którym ktoś zdał egzamin, tylko dzień w którym podejmowana jest decyzja administracyjna o wydaniu dokumentu – tłumaczy Jerzy Pobłocki, dyrektor wydziału komunikacji w Kartuzach. – W momencie, kiedy trafił do nas wniosek o wydanie prawa jazdy obowiązywały już nowe przepisy, wedle których prawo jazdy kategorii A mogą dostać tylko osoby, które ukończyły 24 lata – wyjaśnia dyrektor.

Decyzja o tym, czy wydać prawo jazdy panu Mateuszowi zapadnie jeszcze w tym tygodniu.
Decyduje data w urzędzie

Taki sam problem dotyczy wszystkich osób, które chciały zdać prawo jazdy kategorii A przed wejściem nowych przepisów. Nawet jeśli kursant zdał egzaminy przed 18 stycznia, mogą nie otrzymać uprawnień, jeśli WORD informację o tym wysłał do urzędu już po wejściu w życie nowego prawa.

Motocykliści, którzy nie ukończyli 24 roku życia, mogą otrzymać uprawnienia kategorii A2, który pozwala na jazdę pojazdami o mocy do 35 kW i stosunku mocy do masy nieprzekraczającym 0,2 kW/kg.

źródło
/ W tym LINKU podaje dłuższy artykuł z innej strony.

zielak300

2013-02-22, 02:22
Nie chce mi się czytać. Napisze ktoś w skrócie o co be ?

ploplo

2013-02-22, 02:47
k***a mam 18 lat i miałem egzamin 17 stycznia na kategorie C i ch*ja nie zdałem.............. i teraz muszę czekać 3 lata i 1600 zł za kurs psu w dupe.................k***a co z tą Polską do ch*ja pana:(

nitrox89

2013-02-22, 07:13
ploplo napisał/a:

k***a mam 18 lat



Cytat:

Wiek: 20



Ktoś chyba podnosił wiek żeby przeglądać HARD'a :F

ploplo, zmienili przepis że trzeba mieć 21 lat żeby zrobić C? Czy chodzi Ci o to że najpierw trzeba kwalifikację wstępną, a potem kurs na prawko?

fryc88

2013-02-22, 07:24
Nie dostanie to będzie jeden dawca organów mniej :) Proste.

to...........ek

2013-02-22, 07:30
Mam ten sam problem . Jedyny plus tego to to że muszę czekać 1 rok .
Przepisy zdane na starych zasadach ale organ wydający nie może mi wydać dokumentu bo nie mam 24l.
To jest Polska wcale się nie zdziwiłem . Ale kilkoma ku***ami porzucałem jak się dowiedziałem o tym.


raper900

2013-02-22, 08:13
tomeczek napisał/a:

Ale kilkoma ku***ami porzucałem jak się dowiedziałem o tym.


k***ami czy ku*asami? Ja pie**olę, pisz jak człowiek, a nie jakieś zagadki wymyślasz i to jeszcze o tej godzinie.

Sz...........jk

2013-02-22, 08:21
@nitrox89

Trzeba mieć 21 lat by normalnie uzyskać prawo jazdy na C. Kwalifikacja wstępna to koszt 5000zł i ponad 200 godzin zajęć, wtedy możesz zrobić prawo jazdy bez wymaganego wieku. Po osiągnięciu 21 lat kwalifikację wstępną przyspieszoną robisz tylko i wyłącznie wtedy, gdy chcesz jeździć zawodowo. Krótko mówiąc, wymyślili sobie przepisy mające wydoić pieniądze od przyszłych kierowców.

maniekslupsk

2013-02-22, 08:22
k***a mam taka sami sytuacje. Co za popie**olony kraj. Nic tylko sp***alac z tad :idzwch*j:

oozyxak0o

2013-02-22, 08:32
Za głupoty z TVN-u zawsze piwko.

aargh

2013-02-22, 09:18
I niech mi jakas k***a powie ze prl sie skonczyl !!!

bisfhcrew

2013-02-22, 09:23
grzybobranie napisał/a:

dostał 6lat więcej życia i jeszcze mu nie pasuje


Jak ktoś z twoich bliskich będzie potrzebował organów do przeszczepu, to przestaniesz pisać głupoty.

LisowczykJG

2013-02-22, 10:12
ch*j ci w dupie dłużej pożyje, juz mnie szlak trafia jak w każdym temacie związanych z motocyklami czytam takie gówno zaraz będzie 6 lat jak jeżdżę jednośladem i jakoś k***a żyję. Wypadki przez motocyklistów zdarzają się znacznie rzadziej. Proste wytłumaczenie motorem trzeba umiec jeździć a do auta każda p*zda wsiądzie.

Wilkoo

2013-02-22, 10:20
Moich dwóch kolegów ma to samo, z tym że jeden zdał na A i nie chcą mu wydać, a drugi zdał C+E i też nie chcą bo nie maja lat, ale zapisać na egzamin, sczesać kasę to mieli lata.

Gus

2013-02-22, 12:32
Z C i C+E to są ogólnie pok***ione żarty, nie wspominając o tym ile forsy to kosztuje.