18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zatrzymanie El Chapo

KI...........R3 • 2016-01-12, 19:34
Jak podaje BBC, narkotykowego barona udało się zlokalizować m.in. dlatego, że 58-latek kontaktował się z filmowymi twórcami i producentami. Chciał bowiem, aby powstał film o jego burzliwym życiu. Policyjna operacja zaczęła się w piątek przed świtem czasu lokalnego. Policja i żołnierze osaczyli kryjówkę "El Chapo" i otworzyli ogień. Mężczyźnie udało się uciec kanałami kanalizacyjnymi. Reuters informuje, że gangstera złapano po długiej gonitwie przez podziemne kanały i tunele oraz samochodowym pościgu, kiedy ten uciekał autem przez przedmieścia Los Mochis. W akcji zginęło sześć osób, w tym jeden żołnierz - podaje BBC. Teraz gangster, którego majątek szacuje się na jeden miliard dolarów, został przetransportowany helikopterem do więzienia Altiplano w środkowym Meksyku. Moment na lotnisku pokazały krajowe stacje telewizyjne. "El Chapo" jest najpotężniejszym baronem narkotykowym w Meksyku, a Sinaloa - największym kartelem w kraju, prężnie działającym również za granicą. Złapanie Guzmana to więc wielki triumf państwowych władz, które wcześniej zapowiedziały walkę z narkotykowym biznesem i zniszczenie karteli. Ucieczka "El Chapo" z więzienia w lipcu jest uznawana za olbrzymią porażkę prezydenta Enrique Peña Niety. - Misja wypełniona. Chcę poinformować obywateli Meksyku, że Joaquin Guzman Loera został zatrzymany - napisał w piątek na Twitterze meksykański prezydent, nie kryjąc zadowolenia.


Filmik z akcji:


Tekst pochodzi z polskathetimses.

donkapusta

2016-01-12, 19:44
Widać każdy rejon świata ma swoje patologie. Ameryka Południowa i Środkowa mają handlarzy narkotyków, Europa ma swoich emigrantów. Chociaż handlarze narkotyków chyba na siłę nie namawiają do ich kupowania i zażywania.

mygyry

2016-01-12, 20:05
Biorąc pod uwagę jak nak***iają po tych pokojach, to chyba im nie zależało złapać go żywcem

Toolpa

2016-01-12, 20:13
przysmaruje komu trzeba i znowu im sp***oli.

mm...........al

2016-01-12, 22:17
Jakos malo realistycznie to wyglada, trwa dlugo i wgle, nie to co w CSie czy BF.. :D

PanKukuruźnik82

2016-01-12, 22:48
dwa trupy widać na końcu filmiku, jeden to chyba dziecko :( albo kobieta... nie pie**olą sie w tańcu z bandziorami oj nie..

adamkosz

2016-01-13, 00:43
Mnie trochę dobija fakt, że wyszkolona ekipa lata po ciasnych korytarzach z długimi karabinami zamiast małych SMG jak MP-5 : / dodatkowo takimi to spokojnie przez ściany mogli strzelać przy czym przypadkowo swoich trafić : P

Forhekset

2016-01-13, 11:09
"Wielki triumf państwowych władz". Ciekawe, co powiedzą, jak im znowu sp***oli :P

NikeR

2016-01-13, 14:45
Dres najlepszym ubiorem na szturm.

KI...........R3

2016-01-13, 15:51
@up Aż ci piwo dałem przez przypadek. Kogo nazywasz ciotą śmieszku ?

przemas1234

2016-01-13, 16:01
arrri ba ,arrriba aaaariiba