18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zaostrzenie kar

Ra...........hi • 2017-03-07, 10:29
Od 1 marca 2017 zaczynają obowiązywać nowe kary za fałszowanie faktura VAT - do 25 lat więzienia. W razie wpadki, doradcy podatkowi sugerują morderstwo kontrolera skarbowego - kara powinna być mniejsza.

nowynick

2017-03-07, 11:10
Po mojemu to ta ustawa ma jakieś drugie dno. Pewnie mają porządnego haka na opozycję lub ich rodziny i coś myślę, że za parę tygodni nad Tuskiem, Schetyną czy innym zawisną bardzo ciemne chmury...

A co do wyłudzeń to jak najbardziej powinny być karane ale w sposób, poprzez który oszust odpracowuje Państwu to co zaiwanił. Jakieś przymusowe prace w kopalniach czy co takiego, a nie 3 dania, ciepełko, opieka medyczna na koszt orżniętych podatników...

no i się wiadro rozpisałem pod niezłym, krótkim dowcipem... :D

mygyry

2017-03-07, 11:17
I dobrze niech nawet 100 lat będzie, to mi się w USA podoba, że za każdego oszukanego by mu osobno doj***li karę i w sumie by wyszło w ch*j czasu do odsiedzenia, poza tym nikt przez przypadek nie wyłudza 10mln , za to opozycja się wybitnie sra, że nie będą mieli z kim wigilii jeść...

sumka

2017-03-07, 12:07
Mam już kilka pomysłów jak pomoc co nie którym w nieświadomym fałszowaniu faktur VAT i przejęciu ich biznesu jak pójdą siedzieć.

qnsl

2017-03-07, 13:02
Zajebiści doradcy finansowi.
Jak ktoś odkryje że jesteś oszustem zostań jeszcze mordercą :D

maciek24043

2017-03-07, 13:06
A nie jest lepsze zagarnięcie majątku z ogromną nadwyżką? Wszystko takiemu sk***ielowi zabrać, żeby wylądował na ulicy i po problemie.

bobocpe

2017-03-07, 13:11
W życiu większej bzdury nie słyszałem. W Polsce za zabójstwo grozi nawet dożywocie. Za zabójstwo z zamiarem bezpośrednim (w tym przypadku uniknięcia odpowiedzialności karno-skarbowej) to na 25 skończy się minimum... CO ZA k***A KRETYN TO WYMYŚLIŁ!!! W Chinach ze defraudację jest CZAPA! Poza tym, tępy autorze tych tekstów, to dotyczy faktur na PONAD 10.000.000 zł!!! To jest człowieku defraudacja na 2,3 mln VAT! Poza tym, kto jest na tyle k***a GŁUPI, że myśląc, że zabije, uniknie kary za fałszowanie faktur... "Uuuuuu, zabiję kontrolera skarbowego, który mnie sprawdza, to pewnie nikt się nie domyśli, że chodziło o wyj***nia Państwa na 2,3 mln.... hihihi powiem, że podejrzewałem go o romans z żoną, hihihi". Weźcie k***a przestańcie pie**olić z tym przepisem, bo ch*ja się znacie...

Bosewiak

2017-03-07, 13:13
@up Panie Prawnik, rozumiesz o co chodzi w dowc**ach?

natking

2017-03-07, 13:14
Oho chyba mamy tutaj studenta prawa :amused:

WeedLover

2017-03-07, 13:32
natking, a także entuzjastę krosfitu (celowo tak napisałem) i bezglutenowego glutenu.

Mateo.

2017-03-07, 13:35
I bardzo dobrze, że taką karę doj***li. Cwaniaki j***li państwo (a w sunie to nas - podatników) na grube miliony i w razie wpadki posiedzieli parę lat w pierdlu i po odsiadce hulali resztę życia za te pieniądze. A nawet niektórzy z nich dnia w więzieniu nie spędzili, bo za śmieszną dla nich kaucją wyszli z aresztu i ulotnili się z tymi milionami. W przypadku 25 letniej odsiadki o warunkowym zwolnieniu z aresztu nie ma mowy, a wolności mogą nawet nie doczekać. Zresztą zobaczenie jaki 25 lat pierdla ma silny wymiar prewencyjny! Mogę się założyć, że 90% osób które j***ły państwo na miliony właśnie się zesrało ze strachu i zaprzestało tego. Z tym zabijaniem dla ukrycia przestępstwa, to morderstwo kontrolera skarbowego nie ma sensu, ale już morderstwo świadków to co innego - i to jest największa wada tego zaostrzenia kary (oczywiście oprócz takiej wady, że takich darmozjadów będzie trzeba utrzymywać te 25 lat, zamiast tego powinni 15 lat łagru dostać - to by było lepsze rozwiązanie).

bobocpe

2017-03-07, 14:23
Kuźwa, przecież jest to oczywiste, że to żart. Ale wystarczy wejść na Facebook'a czy inne ścierwo i ludzie (niedorobione kasztany) traktują to SERIO! Wiara kupuje każde gówno jakie znajdzie się w necie. Ten post to chyba już z 30 razy widziałem opatrzony komentarzem w stylu: "dobra zmiana" czy "państwo w państwie". k***A!!! Jak PEŁO nas r*chało w dupę przez 8 lat, jebiąc miliardy na autostradach, ekranach przeciwdźwiękowych, fakturach, podatkach, OFE etc. to jakoś k***a takie żarty nie latały po internecie. WIARA JEST DURNA W ch*j i powtarza takie bzdury za granicą, jak to w Polsce OSZUSTÓW SIĘ ŚCIGA!!!

Ma...........ke

2017-03-07, 14:33
Poza tym że jest to żart.
Smutne jest to że masz firmę przylezie ci łajza z urzędu skarbowego wstrzymana produkcja faktury do kontroli nie ma? Kara urzędnik się pomyli kara zaj***ć się można w tym państwie.

człowiek_zły

2017-03-07, 16:09
Państwo przepie**ala pieniądze na głupoty. Im mniej pieniędzy ma tym lepiej dla podatników.

Alien_12

2017-03-07, 16:16
Jeszcze nikt tego nie napisał, co mnie bardzo dziwi:
Podatki to kradzież.