18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zakaz handlu w niedzielę

Al...........go • 2017-09-28, 07:44
Rządząca partia ponownie wraca z pomysłem ograniczenia handlu od 1 stycznia 2018. Po protestach społecznych wycofali się z tego pomysłu, lecz ponownie usiłują wprowadzić go w życie z drobną zmianą - zakaz ma obowiązywać w co drugą niedzielę. Zakaz uderzy najbardziej w studentów dziennych dorabiających w weekendy w sklepach odzieżowych i spożywczych.
Co ma ta ustawa na celu, nie wiadomo. Twórcy zasłaniali się argumentem o spędzaniu czasu z rodziną. O ile jest w tym szczypta prawdy, to niezrozumiały jest fakt utraty miejsc pracy przez w/w studentów. Z zakazu handlu w niedzielę wycofują się państwa europejskie, w których był on wprowadzony.



Źródło

Zakaz handlu w Europie

enriqe69

2017-09-28, 07:55
Jestem pracownikiem sieciuwki ,zastanawia mnie kim osoba która wstawia tutaj takie gówno ?

~Velture

2017-09-28, 08:06
Faktycznie. Studenci którzy dorabiają w weekendy to ogromna rzesza ludzi... Zajebisty argument.
pie**olmy 99,999% pracujących na rzecz kilku studentów dorabiających w weekendy.

Ork.Fajny

2017-09-28, 10:12
Jak chcą się pozbyć studentów to niech zlikwidują połowę miejsc i wydziałów humanistycznych :amused:

poligon6

2017-09-28, 10:46
Z tego co wiem rzadowy projekt dotyczy dwóch niedziel z okresu bozego narodzebnia i wielkanocy. Sklepy maja byc czynne do 14, w wigilie o tej prze to juz sie karpiua zapie**ala a w wielkanocna niedziele kazdy juz pijany.