18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zagapił się

P@...........@C • 2012-04-02, 10:17
a to peszek :D


pkh

2012-04-02, 11:35
ktoś kto wpadł na pomysł stosowania takich wysuwających się blokad mial chyba naj***ne we łbie. co chwile widze filmiki z wypadkami stamtad, jak np podnosi samochod czy cos..

Borsuk1987

2012-04-02, 11:37
pkh napisał/a:

ktoś kto wpadł na pomysł stosowania takich wysuwających się blokad mial chyba naj***ne we łbie. co chwile widze filmiki z wypadkami stamtad, jak np podnosi samochod czy cos..




ch*j z tym, ważne że jest śmiesznie!!

Pan Kot

2012-04-02, 12:30
gość się poczuł "wyj***ny"

Pener

2012-04-02, 14:15

tn...........ke

2012-04-02, 14:19
Te słupki są stawiane bez żadnej głowy. Nawet przy bramie elektrycznej, którą widać, jest lampa ostrzegająca i wiązka na podczerwień, żeby komuś krzywdy nie zrobić. A te pale są solone Diglety, wysuwają się spod ziemi i ani lampek ani żadnych zabezpieczeń.

Kriski

2012-04-02, 18:14
tnemyrepske napisał/a:

Te słupki są stawiane bez żadnej głowy. Nawet przy bramie elektrycznej, którą widać, jest lampa ostrzegająca i wiązka na podczerwień, żeby komuś krzywdy nie zrobić. A te pale są solone Diglety, wysuwają się spod ziemi i ani lampek ani żadnych zabezpieczeń.



pie**olisz a pewnie sam nie wiesz o czym .
Proszę, z ulicy obok :
Pal + światła + ostrzeżenie ( po prawej )


à propos , chciałbym taką " elektryczną bramę " zobaczyć .

tn...........ke

2012-04-02, 19:13
Widzę, że domyśliłeś się co miałem na myśli przez "elektryczną bramę" i przepraszam za niezastosowanie poprawnej nomenklatury.

Pragnę przy okazji zwrócić Twoją uwagę na fakt, że "światła" w sensie świetlne ostrzeżenie chowa się w ziemi wraz ze "słupiem niespodzianką"

Masz rację - występują słupki względnie oznakowane, ale poniżej zamieszczam kontrargumenty:




Jak widać, oznakowań i ostrzeżeń co niemiara (wiem, wiem, trzeba patrzeć w ziemię, w górę, przed siebie, na boki i w lusterka).

Nie ukrywam, mój wybór przykładów był tendencyjny, tym nie mniej podejrzewam, że nawet Ty się zgodzisz z tym, że o ile takie słupki skutecznie wybiórczo zatrzymują samochody, jednocześnie umożliwiając ruch pieszym i rowerzystom, to i tak, nawet oznakowane, są mniej widoczne niż opuszczany szlaban itp.

PS. ten ewidentnie przywalony konwencjonalny słupek z Twojego zdjęcia dobitnie świadczyo tym, że nikt nie próbował w ostatniej chwili ominąć stalowego Digleta. Betonowy słupek był na pewno przesunięty wiatrem :D

Kriski

2012-04-02, 20:34
tnemyrepske napisał/a:

Betonowy słupek był na pewno przesunięty wiatrem :D



Przesunąłem go siłą woli, dla lepszego efektu na zdjęciu .

Ty tu widoczki z Polski pokazujesz kiedy wiadomo wszem i wobec że ojczyzna dopiero się uczy od ludzi odgradzać .

Warchlak_Gwidon

2013-02-02, 15:06
może wiecie gdzie takie słupki można kupić?