18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Bl3s

2013-08-30, 21:12
Przychodzi Niemiec do polskiego sklepu myśliwskiego i pyta:
- Czy ma pan noże?
Sprzedawca przygląda mu się uważnie i pyta:
- Czy jest pan Niemcem?
- Tak
- Nie, nie mamy noży.
Niemiec wychodzi, ale zauważa noże na wystawie za sprzedawcą i wraca.
- Przepraszam, a czy może ma pan pistolety?
- To znowu Pan! Nie, nie mamy pistoletów.
Niemiec jest zdziwiony, gdyż na wystawie za sprzedawcą leżą pistolety.
- A czy może ma pan granaty?
- Nie! - odpowiada rozbawiony sprzedawca, mimo że leżą one obok pistoletów.
- Przepraszam, muszę się jeszcze pana o coś zapytać.Czy ma pan coś przeciwko Niemcom?
- Tak - odpowiada spokojnie: noże, pistolety, granaty.

Sa...........ah

2013-08-30, 21:55
No, jak tak dalej będą ciapatych do siebie wpuszczać, to obawiam się, że będą leżeć pod kozim gównem.

JarekBestia

2013-08-30, 23:38
dionizodoros napisał/a:




Impotencie intelektualny! Wielka litera to nie jest wyraz szacunku, tylko imperatyw językowy - jak np. w niemieckim wszystkie rzeczowniki piszemy z wielkiej. Mówimy więc tu o ortografii, nie preferencjach nienawiści.



łooo matko. widze, ze dziadek był w wermachcie.

di...........os

2013-08-30, 23:44
JarekBestia napisał/a:



łooo matko. widze, ze dziadek był w wermachcie.




Oj, oj, kolego, znów pomyłka - ja tu odgrywam Polaka, ty zaś obcokrajowca; bo ja bronie honoru języka ojczystego, a ty go psujesz...

PS
Nie zwracałbym szczególnie uwagi na kolejne błędy ortograficzne, jednak sam mnie sprowokowałeś - boli mnie jak ktoś, kto pretenduje do roli prawdziwego Polaka, wali rażące byki... Więc: w pierwszej osobie liczby pojedynczej czasownik kończy się na literę "ę", ponad to, zdania zaczyna się z wielkiej litery.

Mathios

2013-08-31, 02:45
@dionizodoros

Skoro już jesteś taki skory do poprawiania innych, to radzę zapamiętać, że piszemy "wielką/dużą literą", a nie "z wielkiej/z dużej litery". Pozdro.

di...........os

2013-08-31, 03:16
Mathios napisał/a:

@dionizodoros

Skoro już jesteś taki skory do poprawiania innych, to radzę zapamiętać, że piszemy "wielką/dużą literą", a nie "z wielkiej/z dużej litery". Pozdro.



Tylko to podchodzi pod puryzm językowy, nie ortografię. Ale fakt, tu popełniłem błąd i zapewne posługuję się jeszcze nie jedną i nie dwoma "nieczystymi" konstrukcjami językowymi (to nie jest skr*cha :) ).

Voidereles

2013-08-31, 10:35
@dionizorodos

Taki z Ciebie humanista, a "ponad to, " napisałeś ;]

Pisze się ponadto.

JarekBestia

2013-08-31, 16:04
dionizodoros napisał/a:




Oj, oj, kolego, znów pomyłka - ja tu odgrywam Polaka, ty zaś obcokrajowca; bo ja bronie honoru języka ojczystego, a ty go psujesz...

PS
Nie zwracałbym szczególnie uwagi na kolejne błędy ortograficzne, jednak sam mnie sprowokowałeś - boli mnie jak ktoś, kto pretenduje do roli prawdziwego Polaka, wali rażące byki... Więc: w pierwszej osobie liczby pojedynczej czasownik kończy się na literę "ę", ponad to, zdania zaczyna się z wielkiej litery.




wez ić stad