18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zabójstwo z romansem sprzed 3800 lat.

Zolder • 2013-10-22, 20:15
Witam drogich sadolów !
Dzisiaj przeglądając aktualności ze świata natrafiłem na taką ciekawostkę . :lodowka:

Młody mężczyzna ze Szwecji wybrał się w podróż na południe, do Wrocławia, pokonując ponad 900 km. Tam zabili go miejscowi, prawdopodobnie z powodu romansu z dwiema lokalnymi kobietami, które zamordowano wraz z nim. - To pozbawiona happy endu miłosna historia z epoki brązu - mówi Dalia Pokutta, archeolog z Uniwersytetu w Goeteborgu, która odkryła grób... sprzed 3800 lat.

Ślady tej historii zawiera grób odkryty w Milejowicach k. Wrocławia. Znaleziono w nim szczątki dorosłego mężczyzny z grotem strzały w okolicy kręgosłupa. Nawet po śmierci mężczyzna obejmował rękami młodą kobietę. Po jego drugiej stronie leżała druga kobieta, obejmująca dziecko.

- Jak dla archeologa, grób był dość dziwny. Bardzo płytki, ciała dosłownie wystawały na powierzchnię, a ludzie byli złożeni w nietypowej pozycji - opowiada Dalia Pokutta, autorka badań.

Dzięki datowaniu radiowęglowemu ustalono, że wszyscy zmarli ok. 1844 r. p.n.e. Ich pochodzenie archeolog ustaliła, badając kości pod kątem proporcji izotopów strontu. Jak się okazało, kobiety i dziecko były miejscowe. Urodziły się i zmarły pod Wrocławiem, ale mężczyzna był obcy. Prawdopodobnie pochodził ze Skanii, znad morza. Badanie izotopów węgla i azotu pozwoliło poznać ich dietę.

- Funkcjonariusze z sekcji zabójstw zwrócili mi uwagę, że strzałę w plecy w takiej pozycji można dostać tylko wtedy, kiedy się biegnie i jest się odwróconym do napastnika. Dziś najczęściej postrzały w plecy zdarzają się w czasie ucieczek - opowiada archeolog.



jak było to do śmieci. :samoboj:
~źródło - za*ebane z tvn24

RockyWood

2013-10-22, 21:18
dzisiaj za zdradę też każdy by z miejsca zabił - ale prawo zabrania. tfu. ALE ALE! Jak nam wprowadzą szariat to będzie można wszystko :D

cys23

2013-10-22, 22:07
Widzę Breslau jak zawsze w formie. Strzały w plecy i te sprawy...

nowynick

2013-10-23, 09:12
Badanie izotopami ustaliło dokładne pochodzenie szczątków a także sposób zejścia denata i rok na 1844 p.n.e.?? Tylko TVN

Pr...........ag

2013-10-24, 03:57
Cytat:

Badanie izotopami ustaliło dokładne pochodzenie szczątków a także sposób zejścia denata i rok na 1844 p.n.e.?? Tylko TVN



Szwed, bo miał blond włosy. I niebieskie oczy. TVN

giboN31

2013-10-25, 04:11
No i tutaj należy się złota łopata

Juzef_Rzelazin

2013-10-25, 09:00
Uwaga! ekspertyza.
Cytat:

Nawet po śmierci mężczyzna obejmował rękami młodą kobietę. Po jego drugiej stronie leżała druga kobieta, obejmująca dziecko.

Cytat:

Funkcjonariusze z sekcji zabójstw zwrócili mi uwagę, że strzałę w plecy w takiej pozycji można dostać tylko wtedy, kiedy się biegnie i jest się odwróconym do napastnika.

znaczy ze biegł tyłem i obejmował tą pierwszą a ta druga biegła z dzieckiem za nim? czy ta pierwsza stała on dobiegł objął i dostał strzałę? czy po śmierci objął juz w grobie a ta z dzieckiem położyła sie obok? chyba ze obejmował pierwszą jedną ręką drugą trzymał w drugiej i biegł tylem, ktos strzelił mu w plecy yyy, w plecy? przodem do napastnika i strzała w plecy? był drugi strzelec. no wiec biegli a raczej biegł z tymi babami i z dzieckiem, dostali strzale od tyłu i wpadli razem do grobu. kobiety zginęly od upadku a dziecko? nie wiem. tak było.

rolerek

2013-10-25, 09:56
Widać ślad po kuli.

anetamineta

2013-10-25, 11:32
k***a myslałem ze bedzie opisana jakas przygoda albo mit ,a tu fakty z tvn.

kokoliko

2013-10-25, 11:52
Przewińcie do 0:33, słychać strzały.

recenzor

2013-10-25, 12:05
Czy policja jest już na tropie sprawców?

Dr0mg

2013-10-25, 12:17
upozorowane !

Orgasmatron

2013-10-25, 13:46
Pewnie z Erasmusa. Przyjechał lowelas, nasze dały dupy i tyle w temacie

Kazer1309

2013-10-25, 14:15
Zolder napisał/a:


jak było to do śmieci. :samoboj:
~źródło - za*ebane z tvn24



no było było.... 3800 lat temu.

ki...........lu

2013-10-25, 16:04
Czaszka sprzed 3800 lat a zęby lepsze niż u mnie :szczerbaty: