18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

za długi nos pendolino

nowynick • 2014-06-26, 14:39
super pociąg k***a.... tylko nos za długi albo nasze urządzenia przytorowe za blisko torów...

"Pendolino ma problemy związane z tzw. przekroczeniem skrajni, z powodu których konieczne jest punktowe przesuwanie urządzeń przytorowych. Dzisiaj poinformowaliśmy w "DGP", że superpociąg podczas testów na polskich torach zahaczył o słup na Dworcu Centralnym.

Osłona, która daje pociągowi aerodynamiczny wygląd, sprawia też, że na łukach skład zbyt mocno wystaje na boki, przez co w niektórych miejscach może zahaczać o elementy infrastruktury kolejowej. Ustaliliśmy, że właśnie taki incydent miał miejsce w Warszawie.

Rozwiązaniem jest odsunięcie urządzeń przytorowych albo podnoszenie osłony sprzęgu na tych fragmentach trasy."


I pomyśleć że bydgoska PESA produkuje pociągi na cały Świat...

longlong7

2014-06-26, 14:47
Pendolino... pomniki korupcji, wiadomo było co z nimi będzie, nikt nie chciał kupić to kto kupi? poliacy, forsa państwowa, premie oficjalne za porozumienia międzypaństwowe i to co najważniejsze ale pod stołem w kopercie.
Kupując nasze Polskie nie nachapali by się KROPKA

Muzz

2014-06-26, 14:48
Najbliższy kurs będzie w momencie jak reszta świata będzie się teleportować... od 100 lat.

Frostu

2014-06-26, 14:54
Ta informacja to jest KŁAMSTWO, kolejna bajeczka o Pendolino zmyślona przez dziennikarzy. Wielokrotnie zdementowana przez PKP IC, Alstom, PKP PLK. Ale ogłupiałe społeczeństwo we wszystko co jest w mediach wierzy.

longlong7 napisał/a:

Pendolino... pomniki korupcji, wiadomo było co z nimi będzie, nikt nie chciał kupić to kto kupi? poliacy, forsa państwowa, premie oficjalne za porozumienia międzypaństwowe i to co najważniejsze ale pod stołem w kopercie.
Kupując nasze Polskie nie nachapali by się KROPKA


Masz jakieś dowody, wskazówki, przesłanki, że w tym przetargu była korupcja? Jakiekolwiek? Bo nawet opozycja i dziennikarze nie mają.
To w Polsce niby nie kupuje się polskich pociągów? Co za kit próbujesz tutaj wcisnąć?

bustafan

2014-06-26, 15:02
@Frostu
ch*j z tym czy to prawda czy nie. Produkujemy w Polsce dobre pociągi (PESA), więc zamiast wspierać polskie firmy, kupujemy pociąg z zagranicy tylko po to, żeby k***a nie jeździł. Ja pie**olę, dokąd ten kraj zmierza ja się k***a pytam?

nowynick

2014-06-26, 15:08
Frostu napisał/a:

Wielokrotnie zdementowana przez PKP IC, Alstom, PKP PLK. Ale ogłupiałe społeczeństwo we wszystko co jest w mediach wierzy.?



wybacz, ale wiarygodniejsze są dla mnie media niż oświadczenia PKP.

A co do tego co napisałeś o korupcji to chyba jesteś ostatnią osobą w Polsce wierzącą, że rząd nie kradnie. Gratuluję!

longlong7

2014-06-26, 15:08
frostu znasz tę piosenkę: na lewo most, na lewo most

Ra...........py

2014-06-26, 15:10
Powiem krótko - pie**olino

Pącki

2014-06-26, 15:11
@Frostu
Serio k***a??? Serio??? Albo jesteś debilem, albo POwskim śmieciem, że śmiesz polemizować z tym, czy "pszetarg" na pociąg który kosztował pierdyliard złotych był ustawiany, przy fakcie że lepszy i w kuuuurwe tańszy zbudowaliby u nas w Polsce. Dowody na przetargi k***a??? Gdyby były dowody, to te sk***ysyny dawno poszłyby siedzieć. Tu chodzi o miliony wsadzane w kieszeń, te k***y umieją się zabezpieczyć. To co, może stadion narodowy też zbudowano uczciwie? Najdrożej k***a w europie! Zastanów się k***a, co ty insynuujesz człowieku.

Frostu

2014-06-26, 15:11
bustafan napisał/a:

@Frostu
ch*j z tym czy to prawda czy nie. Produkujemy w Polsce dobre pociągi (PESA), więc zamiast wspierać polskie firmy, kupujemy pociąg z zagranicy tylko po to, żeby k***a nie jeździł. Ja pie**olę, dokąd ten kraj zmierza ja się k***a pytam?


Pesa ani Newag NIE produkują pociągów szybszych niż 160 km/h. Dlatego NIE stanęły do przetargu kilka lat temu. Wyprodukują niedługo swoje pierwsze DALEKOBIEŻNE pociągów na 160 km/h.

Jest takie coś jak wolny rynek, spółka państwowa nie może sobie ot tak wybierać co się chce. Musi być przetarg. Pesa wygrała w Niemczech przetarg na szynobusy na 140 km/h - niemiecka gospodarka bez problemu mogłaby takie pociągi wyprodukować. My pociągów dużej prędkości nie.

Mają wyruszyć w grudniu tego roku, to jest wiadome od dawna.

Chleb razowy

2014-06-26, 15:19
Frostu napisał/a:

Masz jakieś dowody, wskazówki, przesłanki, że w tym przetargu była korupcja? Jakiekolwiek? Bo nawet opozycja i dziennikarze nie mają.


Korupcja ma to do siebie, że jej uczestnicy raczej unikają pozostawienia jakichkolwiek dowodów. Czasami nawet niezbite dowody są nic nie warte (patrz: Beata Sawicka). Tak więc co do Pedolino można mieć jedynie przesłanki, np. to, że koncern Alstom, który produkuje te pociągi, już kilka razy był oskarżony o korumpowanie urzędników [url=http://wpolityce.pl/polityka/164202-alstom-produkujacy-pendolino-jest-w-wielu-krajach-oskarzany-o-korupcje-tylko-w-polsce-nikt-go-nie-sprawdza-podobnie-jak-innych-wielkich-przetargow[/url]

Frostu

2014-06-26, 15:25
nowynick napisał/a:



wybacz, ale wiarygodniejsze są dla mnie media niż oświadczenia PKP.

A co do tego co napisałeś o korupcji to chyba jesteś ostatnią osobą w Polsce wierzącą, że rząd nie kradnie. Gratuluję!


No to brawo, współczuję jak wierzysz w to co ci powiedzą w TV. Brawo, powodzenia w życiu.

Pącki napisał/a:

@Frostu
Serio k***a??? Serio??? Albo jesteś debilem, albo POwskim śmieciem, że śmiesz polemizować z tym, czy "pszetarg" na pociąg który kosztował pierdyliard złotych był ustawiany, przy fakcie że lepszy i w kuuuurwe tańszy zbudowaliby u nas w Polsce. Dowody na przetargi k***a??? Gdyby były dowody, to te sk***ysyny dawno poszłyby siedzieć. Tu chodzi o miliony wsadzane w kieszeń, te k***y umieją się zabezpieczyć. To co, może stadion narodowy też zbudowano uczciwie? Najdrożej k***a w europie! Zastanów się k***a, co ty insynuujesz człowieku.


Kultura wypowiedzi na poziomie. Jesteś chyba niezrównoważony umysłowo. Naucz się pisać w języku polskim bez bluzgów, to może z Tobą porozmawiam.

To jest typowe dziecinne i niedojrzałe zachowanie - brak argumentów powoduje, że atakuje się rozmówcę sugerując jakieś koligacje polityczne.

Chleb razowy napisał/a:


Korupcja ma to do siebie, że jej uczestnicy raczej unikają pozostawienia jakichkolwiek dowodów. Czasami nawet niezbite dowody są nic nie warte (patrz: Beata Sawicka). Tak więc co do Pedolino można mieć jedynie przesłanki, np. to, że koncern Alstom, który produkuje te pociągi, już kilka razy był oskarżony o korumpowanie urzędników [url=http://wpolityce.pl/polityka/164202-alstom-produkujacy-pendolino-jest-w-wielu-krajach-oskarzany-o-korupcje-tylko-w-polsce-nikt-go-nie-sprawdza-podobnie-jak-innych-wielkich-przetargow[/url]


Nie mam zamiaru tłumaczyć Alstomu. W przeciwieństwie do 99% Was obserwuję proces zakupu szybkich pociągów (które wygrało Pendolino) od praktycznie samego początku. Wy pewnie wiecie o nich kiedy Zegarmistrz zaczął się lansować przy pierwszym składzie jak przyjechał do Wrocławia. Proces zakupu tych pociągów przeleciał przez 4 ministrów transportu (1x PiS, 3x PO), chyba 5 zarządów PKP. Lista osób odpowiedzialnych za ten zakup jest ogólnodostępna, była kontrola NIK, UE, banku który udzielił kredytu. Setki osób pracuje przy tym projekcie - na pewno by coś wypłynęło.

Pącki

2014-06-26, 15:29
@up
Jak można się nie denerwować, że za twoje pieniądze rządzące k***y robią sobie zakupy wkładając połowę z tego do kieszeni? Jeszcze spekulować o dowody i argumenty które nie mogą istnieć, żeby ten system działał. Ale no tak, jak się jest na utrzymaniu rodziców i w życiu się własnej złotówki nie zarobiło to na co się wk***iać? :roll: Dalej jestem zdania, że jesteś debilem albo POwskim śmieciem. Powiedz coś jeszcze w obronie tych sk***ysynów

Frostu

2014-06-26, 15:35
Pącki napisał/a:

@up
Jak można się nie denerwować, że za twoje pieniądze rządzące k***y robią sobie zakupy wkładając połowę z tego do kieszeni? Jeszcze spekulować o dowody i argumenty które nie mogą istnieć, żeby ten system działał. Ale no tak, jak się jest na utrzymaniu rodziców i w życiu się własnej złotówki nie zarobiło to na co się wk***iać? :roll: Dalej jestem zdania, że jesteś debilem albo POwskim śmieciem. Powiedz coś jeszcze w obronie tych sk***ysynów


Ale to Ty tutaj wkręcasz politykę. Ja dyskutuję o pociągach o których się notorycznie kłamie i manipuluje. Ciężko Wam zrozumieć, że ten pociąg jest wykorzystywany politycznie? Zarówno przez stronę rządową jak i opozycję. Popieranie zakupu Pendolino nie jest równe popieraniu rządu. Niektórym ciężko to zrozumieć. Na zaczepki nie mam zamiaru reagować. Miłego dnia :)

DżesiPinkmen

2014-06-26, 15:39
Cytat:

..że super pociąg podczas testów na polskich torach zahaczył o słup na Dworcu Centralnym.



Super pociąg. :trzesieee: We wszystkich krajach UE to zwykły skład na nikim nie robiący wielkiego wrażenia. Coś jak nasze regio..