18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Z czym kojarzy się przedsiębiorczość?

paździerzowy • 2012-02-04, 21:41
yyyy... ja stary przemysłowy.... nie wiem....

Black Snake

2012-02-06, 01:56
I pomyśleć, że w szkole mam teraz podstawy przedsiębiorczości. Ale według mnie to jest spowodowane tym, że nigdy nie używano jakiegoś słowa. Teraz używamy je i się śmiejemy z ludzi, którzy kiedyś nie wiedzieli co to znaczy, ale równie dobrze oni mogą się śmiać z na jak nie potrafimy określić co oznaczają jakieś archaizmy, które teraz nie są używane i mało kto będzie wiedział co oznaczają.

etler

2012-02-06, 07:50
a jakby się ich spytać kto to hitler, to by odrazu wiedzieli..

Krak

2012-02-06, 09:41
buc redaktorek powyśmiewał się z prostych, szczerych ludzi

kroplowa

2012-02-06, 09:49
1:00 Kononowicz

"Robyć, ynteres ;>"

xaus

2012-02-06, 10:00
W straży przemysłowej a nie stary przemysłowy , polecam laryngologa ;)

siba

2012-02-06, 11:49
nikt wtedy nie wiedział co to być przedsiębiorczym i każdy miał prace, dzisiaj każdy po studiach czy szkole wie co to znaczy i tyle ludzi bez pracy

peersil

2012-02-06, 13:25
To były zajebiste czasy! Nie to co teraz obłuda na każdym kroku.

verrnume

2012-02-06, 14:21
Tak tak wielu, moze sie to wydawac smieszne, jednak z filmu tego mozna wyciagnac wiele bardzo ciekawych wnioskow:

Po pierwsze kontekst, wiele osob z filmu to osoby w kwiecie wieku, chodzace do pracy i majace na utrzymaniu rodziny, przez cale lata odizolowani w systemie komunistycznym, pod presja propagandy i problemow zycia codziennego, gdzie nikt oficjalnie nie zachecal do inicjatywy prywatnej a wrecz przeciwnie ja tepil, ciezko sie dziwic ze ludzie nie wyrazaja zbytniego zainteresowania, zreszta jak ktos juz wspomnial dzis slowo ktore jest popularne, i modne wtedy niekoniecznei bylo czesto uzywane, dzis mamy sporo zreszta takich modnych slow ktorych czesto sie nawet naduzywa, przypisujac szersze znaczenie niz maja, jak np : tolerancja, czy rownouprawnienie.

Filmik ten rownierz wskazuje na inna ceche dzisiejszego swiata, przez lata ( nie tylko w Polsce ) tepiono i krytykowano zawody manualne, poprzez pogardliwa ocene ( robol ) jednoczesnie gloryfikujac prace tzw umyslowa, kiedys zwana "biurowa", na wyniki tego nie trzba bylo dlugo czekac, mamy dzis w Polsce jak i w innych krajach rzesze osob po studiach, ( specialnie nie nazywam ich z wyzszym wyksztalceniem bo sama ta nazwa to juz dla mnie absurd), ktore sa sfrustrowane gdyz zycie do jakiego aspirowaly nie spelnia sie. Wmowiono spoleczenstwu ze ktos co rak nie brudzi jest gorszy, powinien gorzej zarabiac, byc gorzej wyksztalcony, nic bardziej blednego. Dobry rzemielsnik, jesli nie jest kretynem , to rownierz musi sie dobrze zastanowic, kilka razy aby wykonywane zadanie bylo wykonane z sukcesem, (bo material , maszyny, niejednokrosc kosztuja kilka lat pensji) Kto pracuje manualnie czesto musi wykazac sie o wiele wieksza refleksja niz pani w okienku w banku czy na poczcie, niz agent nieruchomosci, pila tarczowa nie pozwala na CTRL + Z. Wszystkie zeczy ktore nas otaczaja przeszly przez proces optymalizacji , dlatego tez czesto wygladaja tak a nie inaczej, jednak wiele osob tego nie rozumie, z tego powodu techniczne podejscie czesto pozwala lepiej zrozumiec, jak i uzytkowac otoczajace nas przedmioty. Zamiast w ksztalcniu spoleczenstwa wziasc przyklad z zawodow manualnych, tzn wdrazanie wiedzy jednoczesnie z praktyka, to postawiono na teoretyczna nauke, ktora czesto ma bardzo malo wspolnego z realnym swiatem. I nic nie stoi na przeszkodzie zeby stolarz, slusarz, byl po studiach, wrecz przeciwnie, powinno sie promowac rozwoj spoleczenstwa, rozwoj nauk humanistycznych, jednoczesnie uczac poslugiwaniem sie raczkami - najwspanialszym nazedziem w jakie 95% osob jest wyposazona.
Dlatego zbyt pochopne ocenianie ludzi z tamtych lat bardzo latwo moglo by nas wprowadzic w blad, ludzie zyjac w ciezkich warunkach musieli tez wykazac sie na codzien duza pomyslowoscia, zeby kupic, naprawic, czesto tylko kupic kawalek miesa, lub chelb, to juz byla w pewnym stopniu przedsiebiorczosc?

A tym gimbusom, ktorym sie wydaje ze maja "wieksza swiadomosc" od osob z filmu to odsylam do "gadajacych glow" Kieslowskiego.

peersil

2012-02-08, 23:48
@up może jak by mi się chciało przeczytać to i bym ci piwo postawił bo pewnie mądrze piszesz, ale że mi się nie chce to i piwa nie ma :mrgreen:

conti

2012-02-09, 20:35
w tej komunie nie dość, że tempi wszyscy to jeszcze brzydcy ... :facepalm: