18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Z ciupagą na Grunwald. Historia Bez Cenzury

13...........10 • 2015-02-28, 13:44
Nowy odcinek chłopaków z Historia bez cenzury


qwachu

2015-02-28, 17:41
Ktoś tu ich oficjalnej strony nie śledzi, skoro to dla niego nowy odcinek :)

damc

2015-02-28, 19:29
nie znałem, nie słyszałem ale z gościem napiłbym się bardzo chętnie :) zajebiste podejście do tematu historii

Mcvillain

2015-02-28, 20:03
No spoko ale samo prowadzenie jest dziwne wolał bym coś na kształt Wołoszańskiego albo Kotarskiego.

Nutzz

2015-02-28, 20:34
Dla przeciętnego zjadacza chleba z pewnością ciekawe. Dla historyków i pasjonatów - miałkie.

maveric666

2015-02-28, 20:43
Nutzz napisał/a:

Dla przeciętnego zjadacza chleba z pewnością ciekawe. Dla historyków i pasjonatów - miałkie.

to jest przedstawiona historia w pigułce z akcentem humorystycznym,nie ma co sie dąsać

Nutzz

2015-02-28, 21:58
gregor23 napisał/a:

to jest przedstawiona historia w pigułce z akcentem humorystycznym,nie ma co sie dąsać



Nie dąsam się. Po prostu czego innego oczekiwałem.

A ludziom którzy chcą posłuchać ciekawej, wartościowej historii proponuję odwiedzić co jakiś czas strony instytutów historycznych. Są tam oferty paneli i wystąpień różnych historyków... którzy przedstawiają problemy naprawdę ciekawie. Będziecie mile zaskoczeni porównując to z podręcznikową historią.

Naprawdę warto się czasami na jakiś uniwersytet czy też na Zamek Królewski czy Wawel pofatygować. Wstęp jest bezpłatny.

mater_s

2015-03-01, 09:24
Karman32 napisał/a:

Jedyne co może wadzić w tych odcinkach to animacje. A tak jak człowiek ogląda, to trochę zaczyna żałować, że historię w szkole prowadził stary pierdziel. Jakby więcej osób w taki sposób to robiło, to byłby to o wiele ciekawszy przedmiot. I bardziej szanowany.



Tak masz rację, ale co do animacji to są inspirowane Monty Python'em, obczaj Monty Python animatio na yt. Jeśli nie znasz to polecam - humor abstrakcyjny, brytyjski z lat 70,80,90. Pozdrawiam.

koolowsky

2015-03-01, 13:16
Karman32 napisał/a:

Jedyne co może wadzić w tych odcinkach to animacje. A tak jak człowiek ogląda, to trochę zaczyna żałować, że historię w szkole prowadził stary pierdziel. Jakby więcej osób w taki sposób to robiło, to byłby to o wiele ciekawszy przedmiot. I bardziej szanowany.



Niestety ale pie**olisz. Dostales piwa od podobnych tobie i się jarasz. Koleś mówi ciekawie owszem, ale opowiada o mało istotnych faktach. Nie na tym polega nauka histori.

Karman32

2015-03-01, 15:03
koolowsky napisał/a:



Niestety ale pie**olisz. Dostales piwa od podobnych tobie i się jarasz. Koleś mówi ciekawie owszem, ale opowiada o mało istotnych faktach. Nie na tym polega nauka histori.


To wyjdź teraz do ludzi i zadaj im parę prostych pytań z tego działu. Owszem historia składa się też z dat i wielu innych pierdół, ale większość osób będzie miała je głęboko w dupie, póki nie zaciekawi się ich w jakiś sposób. A taki jest wręcz idealny. Nie mówiłem że WSZYSTKIE lekcje miałyby tak wyglądać. Za to raz na miesiąc taka kilkuminutowa odskocznia, byłaby akurat w sam raz. Bo tak się k***a tworzy pasje, nikt Ci nie pokocha przedmiotu, prowadzącego przez starą prukwe monotonicznym głosem.