18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wystrzałowe szachy

zły_jodyn • 2014-03-11, 19:24
Poniżej zdjęcia przedstawiające niezwykłą szachownicę i pionki, które zostały wykonane z łusek.






...a także "rosyjskie szachy". Praktycznie zawsze wygrywa zawodnik, który wylosował czarne pionki.

zły_jodyn

2014-03-11, 22:23
pakozi napisał/a:



W szachach są figury nie pionki, ignorancie.



Pakozi, jeżeli chcesz być już tak dokładny, to pozwól że Cię dokształcę...ignorancie.
Grając w szachy używasz bierek szacowych, osiem figur i osiem pionków.

pakozi

2014-03-11, 22:29
@up
Nie pozwalam.

ellsworth

2014-03-11, 22:31
clean_east_wood napisał/a:

w tych głowy używa się podwójnie :) Obrazek


Raczej marne szanse ma koleś, który ma same pionki, no chyba że są napełnione jakimś spirytusem to przeciwnik podda partię nim je wszystkie wychleje. :lol:

Magnic

2014-03-11, 22:57
"Rusz w końcu tym pionem, bo ci strzelę"
:amused:

zły_jodyn

2014-03-11, 23:01
pakozi napisał/a:

@up
Nie pozwalam.



W takim wypadku pozostań ignorantem i próbuj zabłysnąć gdzie indziej.

zajęcza_łapka

2014-03-12, 02:28
Dla nie-szachistów: Rosyjskie szachy różnią się tym od zwykłych, że bierki to kieliszki o różnej objętości, np. pionek - 0,25 gr wódki, im ważniejsza figura tym więcej, skoczek i goniec - 0,50 gr, wieża 100 gr, hetman i król 150 gr (króla nie można zbić, więc pije ten, który dostał mata, choć i tu są wyjątki, pamiętajmy, że 8 pionków to prawie flaszka, a w normalnej grze giną również figury, dlatego końcówka partii wymaga wyjątkowego skupienia i tzw. mocnej głowy). Zasady są do dogadania, pije ten, który zbił, lub ten, któremu zbito. Osobiście rozegrałem kilka takich partii, ale nie mogę pochwalić się zwycięstwem, ani nie wstydzę się przegranej, bo... sami zgadnijcie:P

Loczysław

2014-03-12, 10:06
Już myślałem że tu szachy na śmierć i życie z prawdziwymi pociskami gotowymi w każdej chwili do strzału, a Tu tylko pioneczki :D Ale nie powiem, wystrzałowe są :D