18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Wystąp z Kościoła, a otrzymasz pieniądze.

zyzio966 • 2014-04-12, 23:19
Cytat:

Ateiści z Düsseldorfu postanowili nieco zmienić metody walki z Kościołem i wiarą. Zamierzają kusić wiernych pieniędzmi, które miałyby zostać wypłacone za wystąpienie z Kościoła. Członkowie ateistycznej organizacji Służba Uświadamiająca prowadzi akcję pod hasłem „Kto wystąpi z Kościoła w Wielki Czwartek, ten otrzyma 30 euro”. Przekazane pieniądze miałyby pokryć koszty procedury urzędowej.

Między 3 a 10 kwietnia członkowie organizacji zorganizowali serię spotkań i imprez oraz projekcję filmów, które szkalowały i atakowały Kościół. Wszystko w celu zachęcenia mieszkańców Düsseldorfu do oficjalnego wystąpienia z Kościoła w Wielki Czwartek, czyli apostazji.

Akcję skrytykowały nawet liberalne media. Uważają one, że akcja dzieli mieszkańców, a także podkreślają, że ukazywanie ateistów jako miejscowej większości jest nieprawdą. Jak pokazują badania przeprowadzone w 2007 roku w Düsseldorfie osoby określające się jako ateiści stanowią zaledwie 6% mieszkańców. Pozostała cześć mieszkańców określiła się jako protestanci lub katolicy.

Przedsięwzięcie mocno uderza w przekonania wierzących. Nie dość, że termin akcji przewidziany jest na Wielki Czwartek, czyli jeden z najważniejszych dni dla katolików, to dodatkowo 30 euro jest bardzo wymowne, gdyż budzi skojarzenia z 30 srebrnikami, za które Judasz zdradził Jezusa.



Tak sobie myślę, że skoro są ateistami, to po ch*j jeszcze ich obchodzi czy inni ludzie wierzą? Według mnie w dupach im się poprzewracało i tyle. Wiara jest osobistą sprawą każdego człowieka i inni nie powinni się do tego wpie**alać.

Ateizm stał się chyba już religią, skoro ludzie nawracają nań innych, niczym katoliccy misjonarze w afryce nawracają na katolicyzm.

Źródło

TheUziman

2014-04-12, 23:29
pie**oli się europa i tyle.
Tak jak u kresu starożytności chrześcijaństwo zdobyło europę, tak teraz robią to muslimy. za 500 lat nikt nie będzie uważał tego za zbrodnie. To jest straszne..

Sebun

2014-04-13, 00:15
zyzio966 napisał/a:



Ateizm stał się chyba już religią, skoro ludzie nawracają nań innych, niczym katoliccy misjonarze w afryce nawracają na katolicyzm.



Ateizm religią nie jest, antyteizm, jaki reprezentują ci powyżej już prędzej.

Zresztą i na ulicach naszego kraju pojawiły się niedawno billboardy "Ateiści są boscy". Tylko, że prawdziwy ateista ma na to wyj***ne, a cudzej wiary czepia się antyteista.

sa...........os

2014-04-13, 00:41
Cytat:

Ateiści z Düsseldorfu postanowili nieco zmienić metody walki z Kościołem i wiarą (z jaką k***a WIARĄ!? - dop. ~sanctusdiavolos). Zamierzają kusić wiernych pieniędzmi, które miałyby zostać wypłacone za wystąpienie z Kościoła.



Bardzo dobra inicjatywa, obie strony na tym zyskają. Chrześcijańska wspólnota pozbędzie się tych, co przekładają wartości materialne nad swoją duchowość, a kościółkowi (który z wiarą ma tyle wspólnego, co użytkownicy sadistica z rozsądkiem) statystyki spadną, może się skoncentrują na propagowaniu wartości zgodnych z religią pod którą się podpisują, zamiast na sianiu zamętu i odwracaniu uwagi społeczeństwa od swoich występków.

Cytat:

Tak jak u kresu starożytności chrześcijaństwo zdobyło europę, tak teraz robią to muslimy. za 500 lat nikt nie będzie uważał tego za zbrodnie. To jest straszne..



Tak jak teraz mało kto procesy chrystianizacji uważa za zbrodnię, a na jakich zasadach ona przebiegała, to już odsyłam do literatury.

go...........et

2014-04-13, 11:50
Skoro się to komuś podoba to proszę bardzo.

Ja kładę lagę na jakiekolwiek występowanie z kościoła, srapostazje, itp. Nie wierzę w to gówno całe, kościół i katoli uważam za zarazę, twierdzę że błogosławiony w dupę janusz paweł świadomie ukrywał pedofilię i pedofili, ale nie będę na pokaz robił szopki typu: "jestę ateistą i idę się wypisać, paczcie na mnie".

Szalony_Mleczarz

2014-04-13, 23:48
Ja tam zawsze myślałem, że ateiści mają w dupie sprawy religijne i po prostu nie wierzą. Ja jestem wierzący, ale fakt, że ktoś nie wierzy po mnie po prostu spływa - jeśli chce pogadać, chętnie pogadam, jak nie to nic na siłę i wyj***ne. Ci goście oferujący hajs to nie ateiści tylko po prostu idioci ;)

Nóż

2014-04-14, 13:19
To czemu się oburzacie na islam jeśli "macie w dupie sprawy religijne"? Chrześcijaństwo może nie takie złe ale jednak kasę żre.

el...........wy

2014-04-14, 14:54
@UP
Islam to nie religia, a ideologia- prawo, styl życia, religia, kultura itp.

boberm

2014-04-14, 14:55
Jakim prawem mam występować z czegoś, w czym nigdy nie chciałem być?

sa...........os

2014-04-14, 17:52
No właśnie, czasem się mnie ktoś pyta, czemu nie wystąpię z kościoła. Bo się k***a nigdzie nie zapisywałem. :mrgreen:

mineten

2014-04-14, 23:02
To nie są ateiści, tylko antyklerykałowie. Ateista to człowiek który nie wierzy w bogów czy tym podobne byty(np ja). Skoro jestem ateistą, to jak może mi przeszkadzać coś co według mnie nie istnieje ? Ta akcja miała na celu prawdopodobnie tylko i wyłącznie wywołanie medialnego szumu wokół problemu który nie istnieje. Patrząc po niektórych wypowiedziach akcja osiągnęła swój cel.

Szalony_Mleczarz

2014-04-14, 23:52
Nóż napisał/a:

Chrześcijaństwo może nie takie złe ale jednak kasę żre.


Czyją kasę? Twoją? Chodzę, bo chcę, daje na tacę, bo chcę. Nikt Ci nie każe chodzić do kościoła, ani wierzyć.