18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wyruchali naszego

coldblood16 • 2017-10-04, 12:41
Szwedzkie zasrańce.


Nagroda Nobla za badania fal grawitacyjnych należała się także Polakowi, prof. Andrzejowi Trautmanowi, który w latach 50. XX w. wniósł wielki wkład w badania nad promieniowaniem grawitacyjnym – przekonywał w rozmowie z PAP prof. Jerzy Lewandowski z Wydziału Fizyki UW.

Laureatami tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki zostali we wtorek: Rainer Weiss, Barry C. Barish oraz Kip S. Thorne. Komitet Noblowski docenił ich decydujący wkład w budowę detektora LIGO i obserwacje fal grawitacyjnych.



"Wiadomość o tegorocznych laureatach Nagrody Nobla przyjęliśmy z mieszanymi uczuciami. Bardzo liczyliśmy na uznanie prac prof. Trautmana, któremu nagroda się należała” – powiedział w rozmowie z PAP prof. Jerzy Lewandowski, kierownik Katedry Teorii Względności i Grawitacji Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.



Według niego prace prof. Trautmana dotyczące fal grawitacyjnych pojawiły się w decydującym momencie dla rozwoju tej dziedziny. "Z prac Einsteina, opublikowanych w latach 30. wynikało, że Einstein wątpi w istnienie fal grawitacyjnych. A Trautman po raz pierwszy dostarczył prawidłowego opisu zjawiska promieniowania grawitacyjnego przy pomocy ogólnej teorii względności” – zauważył prof. Lewandowski.



"Pytaniem, na które wtedy nie znano odpowiedzi, było, czy fale grawitacyjne istnieją jako zjawisko polegające na przemieszczaniu się energii przez czasoprzestrzeń i +wyciekaniu+ z tej czasoprzestrzeni. Trautman to udowodnił, Wytłumaczył, jak rozumieć teorię względności. Wytłumaczył, że fale grawitacyjne istnieją” – przypomniał fizyk z UW.


Więcej tutaj i tutaj

pi...........ja

2017-10-04, 19:09
Ten zrobił równanie a oni przekonali do budowy super drogiego miernika, z którego odkryć i tak nic praktycznego nie wynika. Żyd żydom zazdrości i tyle.

voidinfinity

2017-10-04, 19:53
@up

Praktyczne zastosowania przychodzą po poznaniu jakiegoś fenomenu. Gdyby w ten sposób rozumować, że przecież nie ma praktycznego zastosowania - to dalej latalibyśmy z gołą dupą po lesie.

b0r000

2017-10-04, 21:35

O nie! Nikt nie będzie j***ł naszego jajogłowego!

ar...........21

2017-10-05, 00:07
a na ch*j nam nagroda Nobla? grunt żeby była wóda i kiełbacha, trochę węgla na zimę i spoko, jakąś k***a nagrodą się będziemy przejmować, niech sp***alają

OxY

2017-10-05, 00:54
Już sama próba pomiaru zniekształca wynik, poprzez przyłożenie energii do mierzonego ciała :roll:

Einstein wyjaśnił kilkanaście Nobli w przód, potrzebne są nam jedynie odpowiednio fikuśnie skonstruowane maszyny, by to pomierzyć ;) Przypomnę, że wtedy fejsa obsługiwano z komputera typu ENIAC, którzy ważył bagatela 27 ton, można było również eksplorować otchłań map Diablo -7 na lampowym Atanasoff-Berry Computer bo Collossus nie dźwigał jeszcze bajtowej grafiki - łamał wtedy szyfry :D
Teraz przy postępującej miniaturyzacji, odkrycia są na wyciągnięcie ręki. Gubimy analogie, wyręczając się skrótami, które nie niosą zwykle poprawnej treści.

Loaloa

2017-10-05, 00:57
Najlepsze jest to, że sadolowe polactwo już odkryło, że laureaci tej nagrody są żydami. Po ch*j wam nauka? Macie swoje "instytuty myśli Jana Pawła II", sanktuaria, bazyliki to się nimi cieszcie. A pieniądze inwestujcie w "bogactwo duchowe", a nie w równania matematyczne.

ho...........zo

2017-10-05, 05:44
Qunda napisał/a:

@up robert924
Co ty pie**olisz, jak nie ma grawitacji? Jak walisz konia, to gdzie ci sperma leci, na pysk, czy na dół?


No mi np. leci na pysk, bo strzelam jak gejzer.

SpeedyG

2017-10-05, 07:21
Typowe, ostatnio dwóch Żydów również dostało Nobla w dziale medycyny za opisanie czegoś co już zostało opisane w XX wieku.

batmanwwl

2017-10-05, 07:51
Trauntman też na pewno żyd

jackalski

2017-10-05, 09:00
Wydatki na szkolnictwo wyższe wynoszą 0,43% PKB - w porównaniu r/r to spadek o 0,01%.
Tymczasem na obronność wydajemy 2% PKB. Może i słusznie, ale lekką ręką MON chce zwiększyć to do 2,5% w 2030.

A jaki procent PKB na świecie wydaje się na badania i rozwój?
W Izraelu 4,3%
Korea Płd ~4,3%
Japonia 3,5%
Europa płn i zach., USA ~3%
[...]
Polska... 1%...
Jesteśmy pomiędzy takimi tuzami jak Turcja i Meksyk.

Więc następnym razem zanim zaczniecie o tym, że 'żydki noble dostajo', pomyślcie o tym, że wydają na badania > 4x więcej dostępnych środków. A my tymczasem przykładamy do tego tyle uwagi co Turcja i Meksyk, które przecież słyną z noblistów, nie? :P :)



hellbwoi

2017-10-05, 12:25
@up

Tak tu mu nawet napisali co sądzą o jego badaniach, pewnie ten profesór co mu odpisywał żydem był...


zygmunt151

2017-10-05, 18:07
Przecież nagrody Nobla już ponad od dekady przyznawane są w celach politycznych. Nawet administracja Obamy miałą wpływ na planowanie ceremonii.
Barry C. Barish oraz Kip S. Thorne to dwaj rdzenni hamerykanie, Rainer Weiss to niemiec urodzony w hameryce.
USA zależy na rozroście i dominacji, Niemcy z nimi współpracują a z Niemcami Francja. Zarówno politycznie jak i technicznie.
Nawet gdyby Polak miał wpływ na badania samej trójki i działał razem z nimi to i tak by go wywalili by nagrody nie dostał. Tak samo większość innych nacji by została potraktowana.

necrofallus8

2017-10-06, 09:35
Trautmann? Hmmm czy to jest Polskie nazwisko...?