18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

wyprzedzaczPL #10

Polskie_Drogi • 2018-02-20, 10:39
Poniżej instrukcja, jak NIE WYPRZEDZAĆ, aby nie pozabijać siebie i innych.

1. Przed rozpoczęciem manewru należy koniecznie zawisnąć jak najbliżej pojazdu, który chcemy wyprzedzić – wiadomo, że im bliżej i im większy jest to pojazd, tym lepiej dla nas – mniejsza widoczność = więcej adrenaliny!
2. Manewr wyprzedzania najlepiej rozpocząć z zerową różnicą prędkości. To ważne, ponieważ dzięki temu wszystko będzie trwało maksymalnie długo, czyli dłuższa frajda z faktu wyprzedzania i jeszcze więcej adrenaliny! Ułatwi nam to na pewno wyprzedzanie w stylu EKO – czyli wyprzedzanie bez redukcji, na najwyższym możliwym biegu.
3. Ważne jest również, aby nie patrzeć w lusterka i nie sygnalizować manewru. Każdy przedszkolak wie, że lusterka są dla tępaków, którzy nie potrafią jeździć, a kierunkowskazów używają tylko idioci lub niedołęgi drogowe.
4. Jeżeli wszystko idzie zgodnie z planem, manewr trwa już około dwóch minut, a na horyzoncie prawdopodobnie pojawiają się pojazdy, które bezczelnie jadą w naszą stronę. Jeżeli tak się dzieje, pamiętajcie, niiiiigdy… przenigdy nie należy rezygnować z dokończenia manewru! Po co mamy psuć sobie zabawę, nie to jest naszym celem, poza tym – powiedzmy sobie szczerze – nie jesteśmy leszczami!
5. Kiedy wszystkie barany zjadą już nam z drogi, wyprzedzanie należy obowiązkowo zakończyć mocnym hamowaniem. Dlaczego? Proste, nawigacja wesoło oznajmiła nam właśnie, że “jesteś u celu, prowadził cię Krzysztof Hołowczyc”.

tarcer123

2018-02-20, 16:50
Pirat353 napisał/a:

Zawsze mnie zastanawia, dlaczego kierowca wyprzedzanej ciężarówki nigdy nie zwolni, kiedy widzi, że wyprzedzający go samochód jedzie na czołówkę.



Zwolni zwolni. Jakiś czas temu jechałem w obsadzie. Siedziałem akurat jako pasażer i gdyby nie kolega który prowadził i przyhamował ostro to inteligent który nas wyprzedzał osobówką leżałby już 2 metry pod ziemią bo z naprzeciwka jechał drugi ciężarowy.

Wszędzie są ludzie i k***y czy to motocykl, ciężarowy, osobowy czy nawet traktor.

Nie mam pojęcia czy tamten delikwent wie że zawdzięcza mojemu koledze życie. A jechał z rodziną.

marcinsud

2018-02-20, 16:56
@tarcer123 osobniki które zapie**alają i odpie**ala takie numery z rodziną na pokładzie to szczególny rodzaj podludzi.

szybkiLopez1991

2018-02-20, 17:40
PIWO ZA OPIS ! idealnie pasujący do tego portalu

mazga50

2018-02-20, 21:40
1:28 - Przezorniak, karetkę wozi ze sobą.
Ostatni - Wyprzedza tylko na zakazach.

tranzystor

2018-02-20, 22:00
3:05 - ja pie**olę, kamera w ciągniku rolniczym.

jacek44

2018-02-21, 00:22
Velture napisał/a:


Powiedzenie na 22 letnie audi a3 i 27 letnie audi 80, że są <2005 to jak powiedzenie, że mnożenie 5x10 daje wynik >30 :wyj***ne:




no i ch*j z tego że a3 22 letnie, a 80 27 letnie? Co to ma do rzeczy w tym temacie? Jedno i drugie można śmiało znaleźć za jedną średnią wypłatę. Narobiło się tych cwe*i teraz pełno. Szczególnie w tych j***nych a3.

~Velture

2018-02-21, 07:22
@up
Przeczytaj dokładnie to co napisałem jeszcze raz oraz to co cytowałem a potem skojarz o co mi chodziło.
To nie jest takie trudne na jakie wygląda. Wierzę w ciebie, że dasz radę.

ni...........sz

2018-02-21, 09:37
niestety nasza rodzima cebula jest coraz bliżej poziomu drogowego ruskich.... nóż się w kieszeni otwiera i partyzant w spodniach staje

na myśl oczywiście o późniejszych nagraniach takich idiotów i hardzie :D

tarcer123

2018-02-21, 09:46
To ja też dojebie oliwy do ognia. :amused: Wiek nie zawsze jest odzwierciedleniem stanu auta. Moja A4 w benzynie jest z 2004r.
Chociaż by się ktoś uparł na siłe nie znajdzie żadnej wady do której można by się przyczepić.
Opony nowe, hamulce zrobione kompleksowo przód tył. Żadnych luzów. Wszystko w pełni sprawne. Nie wspomnę o tym że wizualnie wygląda na 5 latka. Nie chwalę się tylko stwierdzam fakt że stare auto też może być w pełni sprawne i zadbane oraz bezpieczne. Co prawda na swoje autko tracę troszkę kasy ale dla mnie saochód musi być w pełni sprawny. Nawet katalizator jest w pełni sprawny i spaliny spełniają normę z jaką zjechał z fabryki.
Przegląd przechodzę w pełni legalnie bez problemów.

Dlatego wiek nie ma nic do stanu auta.

Nie jestem jakimś miłośnikiem Audi. Zakup to był przypadek bo trafił się dobry egz. A w PL jest z kolei tak że ludzie wolą zdezelowane Audi niż np.Ford-a który byłby w idealnym stanie technicznym. Bo sąsiada ałdi bardziej zaboli...




PS: sprzedam A4 2.0 benzyna stan idealny. Bezwypakdowy, przebieg do uzgodnienia. :amused: :krejzi:

Witeex

2018-02-22, 01:41
Po co wyprzedzać jak można jeździć na ogon?

Dragonov

2018-02-23, 03:20
A co się dziwić? Ciekawe ile razy przeciętny kursant wyprzedza podczas nauki jazdy? Raz czy dwa objedzie co wolniejszą naukę jazdy czy rowerzystę na miejskiej drodze?