18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Wypłynęły taśmy na Platformę [ zbiorczy ]

antyzog • 2014-06-14, 15:24
Wypłynęły taśmy, które są dowodem na to, co wszyscy wiemy. Układy na szczytach władzy, a obecny rząd jest mafią.



Cytat:

Państwo istnieje teoretycznie - mówi szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz w bulwersującej rozmowie jaką publikuje tygodnik "Wprost"

W poniedziałkowym wydaniu, dostępnym już dziś w e-kiosku, "Wprost" publikuje "bulwersujące informacje o mechanizmach funkcjonowania władzy w Polsce". To tak naprawdę nagrania dwóch rozmów: Marka Belki, szefa Narodowego Banku Polskiego z ministrem spraw wewnętrznych Bartłomiejem Sienkiewiczem oraz byłego już ministra transportu Sławomira Nowaka z Andrzejem Parafianowiczem, byłym wiceministrem finansów któremu podlega skarbówka. Tygodnik twierdzi, że takich nagrań jest znacznie więcej m.in. szefa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego z Janem Kulczykiem czy Elżbiety Bieńkowskiej z szefem CBA Pawłem Wojtunikiem.

Co jest w nagraniach? "Sienkiewicz załatwia polityczny deal z Belką. Chce, aby NBP pomógł w finansowaniu deficytu budżetowego i tym samym wsparł Platformę w trudnych wyborczych latach" - czytamy w tygodniku. Nagranie powstało w lipcu 2013 r. Chodzi o to by PiS nie wygrał wyborów. Belka ma za to żądać głowy Rostowskiego i nowelizacji ustawy o banku centralnym. Ten scenariusz ma się, zdaniem gazety, zrealizować kilka miesięcy później. Sienkiewicz w nagraniu ma postponować pomysły rządu. Kpiąco wypowiadać się o orlikach czy Polskich Inwestycjach Rozwojowych (ma o nich się wyrażać słowami "ch..., dupa i kamieni kupa"). Belka ma też stwierdzić podczas rozmowy, że ostrzegał premiera przed Amber Gold.

Sienkiewicz wygłasza dość kontrowersyjne tezy o państwie. Mówi m.in. "Państwo polskie istnieje jedynie teoretycznie" a o funkcjonariuszach BOR mówi, że "mają syndrom sztokholmski". Rozmowa Nowak-Parafianowicz (nagrana w lutym tego roku, kilka dni przed dymisją ministra) toczy się wokół kłopotów Nowaka ws jego oświadczeń majątkowych. Minister transportu ma żalić się Parafianowiczowi, że skarbówka "trzepie jego żonę" (Nowak nie wpisał do oświadczenia luksusowego auta którym jeździ a który lesinguje firma jego żony). Nowak ma wyrażać obawy, że rachunki żony "będą chcieli crossować z moimi rachunkami" - mówi w zarejestrowanej rozmowie. Parafianowicz (przez 6 lat rządów PO piastował funkcje generalnego inspektora informacji finansowej, generalnego inspektora kontroli skarbowej i pełnomocnika rządu do spraw zwalczania nieprawidłowości finansowych na szkodę Polski i UE), obecnie wiceprezes PGNiG, którego cytuje tygodnik stwierdza: - Zablokowałem to.

Nowak: - Moja sprawa była skręcona w Prokuraturze Generalnej. To już nie intuicja, a wiedza już. "Wprost" nie wyjaśnia kto nagrywał polityków i jaki miał w tym cel. Tygodnik sugeruje, że mogą stać za tym służby skonfliktowane z Sienkiewiczem, który otrzymał od premiera pełną władzę nad ABW, "ludzie wywodzący się w Biura Ochrony Rządu, jakaś grupa biznesowa, a może polityczna konkurencja".

Piotr Nisztor, współautor artykułu i dziennikarz, który dotarł do taśm mówi "Rz", że sprawa jest bulwersująca z dwóch powodów. - Po pierwsze skandalem jest sama treść rozmów polityków, funkcjonariuszy publicznych. Premier musi się do tego odnieść i wyjaśnić to opinii publicznej - mówi Nisztor. Zdaniem autora skandalem jest także fakt, że ktoś w ogóle nagrał polityków. - Gdzie była ochrona kontrywiadowcza i służby, które mają chronić polityków? - pyta.

Piotr Nisztor potwierdza, że redakcja wie, że takich nagrań jest znacznie więcej.



Polacy swój rozum mają ale plebs umysłowy i tak na nich zagłosuje.
Przypomniały mi się słowa Janusza Kurtyki na 4 dni przed śmiercią w Smoleńsku "Demontaż państwa już się skończył, teraz zaczną znikać ludzie".

Źródło

Miszi

2014-06-14, 15:28
Dzień sznura już coraz bliżej.

gringo2412

2014-06-14, 15:34
Mamy deal, crossowanie, Nie dość ze k***y i złodzieje to jeszcze po polsku mówić nie umieją... Ja pie**ole

yava1111

2014-06-14, 15:45
pie**ole tez mi odkrycie mafia rządzi od 92 roku tylko ignorant historyczny tego nie wie.
Często zmienią barwy kluby poglądy , ale to i tak ci sami post socjalistyczni złodzieje szukający sposobności na okradanie nas.

Ptoon

2014-06-14, 15:48
To, że tam jest gówno i to jak oni traktują swoją robotę to każdy wie, może oprócz tych co głosują na PO, ale to są k***y i idioci i trudno ich rozważać jako świadomy elektorat. Pytanie brzmi, dlaczego to teraz wypływa i kto co chce na tym ugrać. Polecam oglądać dużo wiadomości przez następne parę dni. 18:50 wydarzenia, 19:00 fakty, 19:30 wiadomości. Często najpierw podają informacje niezweryfikowane pod kontem "poprawności", a potem są ukręcane, albo się do nich w ogóle nie wraca w tzw. głównej linii narracji dla mas. Oczywiście info z mediów konfrontować z informacjami z dobrych źródeł internetowych. Jak sadistic.pl na przykład :lol:

yava1111

2014-06-14, 15:48
Poza tym ten temat zniknie nawet tu.

MyBijaCZ

2014-06-14, 18:39
Zobaczycie, że jeszcze te mohery i ich zwolennicy będą ich bronić. Będą mówić, że to wszystko zostało ukartowane i są wrabiani... Nikt nigdy w tym kraju nie przejrzy na oczy.
Jak słucham czasem swoich dziadków (głównie babcie) to tylko narzekają, że w internecie to oszuści i ja to czytam, daje się nabierać. A jak naskoczę na telewizję czy te ich stacje radiowe (np trwam..) to dostaje taką salwę krytyki. Ci ludzie mają tak zakodowane wszystko we łbie, że póki żyją będziemy zarabiać coraz mniej i mniej i będzie tylko gorzej i gorzej.


PS.Oczywiście nie mówię tu o wszystkich, ale tej większości (niestety :cry: )

Hippo

2014-06-14, 18:45
To jest tylko przedsmak tego co ich czeka gdy w końcu inna opcja będzie rządzić i potracą immunitety... :mrgreen:

Skowroniasty

2014-06-14, 19:05
Afer w Polsce dla tej jednej ekipy mieliśmy kilka. Żadna z nich nie przyniosła poważnych zmian na stanowiskach, co najwyżej zrobiono z dużego szumu, małe buczenie tak by opinii jak najmniej zależało na dociekaniu 'o co chodzi'. Zapomnieliście o aferze hazardowej? Afera ze stołkami PSLu dla swoich ? Amber Gold? Każda z tych afer zasługiwała na dymisję rządu.
Zacytuję Wam jak będzie.
Cytat:

Ale sprawa taśm - o ile okaże się prawdziwa - będzie bardzo ważnym testem dla wielu środowisk w Polsce.

Przede wszystkim dla mediów. Jeśli sprawy odpowiednio nie nagłośnią i „nie pociągną” telewizje, może się okazać, że znów - nic się nie stało. Jak w przypadku Smoleńska, Amber Gold, afery hazardowej i kilku innych akcji dziarskich chłopców z Platformy.

Jeśli premier nie będzie w tej sprawie nękany, a taśmy przykryje długi weekend i pytania o mundial, Boże Ciało, jeśli publicyści i opiniotwórcze media nie będą domagać się w tej sprawie komisji śledczej i dogłębnego prześwietlenia sytuacji, będzie to ostateczne potwierdzenie, że żyjemy w Bantustanie, w którym największym zmartwieniem opinii publicznej jest powrót PiS do władzy.


http://wpolityce.pl/polityka/200609-tasmy-prawdy-to-material-ktory-powinna-wyjasnic-komisja-sledcza-wymierzona-w-rzad-tuska-a-przy-okazji-ostateczne-potwierdzenie-najgorszych-recenzji-jakie-wystawiano-iii-rp


Nie, nie jestem malkontentem któremu nic nie pasuje. Mam po prostu świadomość, że system jest za dobrze zabetonowany by zachwiały nim 'jakies taśmy'. Nawet jeśli udałoby się obalić ten rząd, nadal pozostają Ci sami ludzie w parlamencie i ten sam układ sił.
Jedynym sposobem jest realne wyjście ludzi na ulicę, chociaż patrząc na możliwości manipulacji opinią publiczną i na środki jakimi dysponuje władza - zamieszki bądź przejaw sprzeciwu nie dość iż zostałby stłumiony - to w nagrodę demonstrantom przypięto by tytuły kiboli, rewolucjonistów, antydemokratów, nazistów i co lepsze synonimy tych słów.

hello_world

2014-06-14, 20:28
Sprawa zostanie zamiotnięta pod dywan, a lemingi dostaną kolejną dawkę w stylu "mama Madzi", "pijani mordercy", "pieczone dzieci w fotelikach".


Na 90 - 95% tak będzie, inaczej kilka osób stanie się kozłami ofiarnymi (osoby nagrywane lub osoby nagrywające). Polska tak ma.

eunstachy

2014-06-14, 20:30
mnie dziwi że jeszcze kogokolwiek szokują tego typu afery... Przecież w PL to chleb powszedni. No i miejmy świadomość, że może 1/100 może nawet na 1000 jak nie 10 000 takich wałków wychodzi na jaw...

Autor

2014-06-14, 20:43
Trafiło do tego bardzo poczytnego działu; naprawdę zajebiście!

chmyk

2014-06-14, 20:56
Ale że się redaktor nie boi tak wypowiadać publicznie i to jeszcze przy placu budowy, a jakby tak znienacka ciężarówka wyjechała i co wtedy
:samoboj: :dead: