18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

wypadek oczami kierowcy

AleToNieDoMnieTak • 2011-04-08, 15:17
piekny samozaplon :D


BylemSieWysrac

2011-04-08, 17:50
ja pie**ole co oni tam przemycali że odrazu zaczeło sie hajcować ?

coval

2011-04-08, 18:14
@up moze butla z gazem pie**olneła, tzn rozszczelniła sie bo jak by jebło to by inaczej wygladało :D

Dannyk

2011-04-08, 18:40
czekam na dalszą część, gdzie wszyscy płoną żywcem ;-)

Astarot

2011-04-08, 22:16
fajnie że wycieraczki dalej pracują, nie lubię brudnych szyb

Pyton (_) )==D

2011-04-08, 23:58
coval nie pie**ol gnoju, butle z gazem są bardziej wytrzymałe niż ci się to wydaje, cały samochód się rozwali w porządnym wypadku a 200m dalej znajdziesz całą butle z gazem bez jakiego kolwiek rozszczelnienia. Już szybciej od uderzenia rozszczelnił się bak z paliwem a zapłon mógł być efektem choć by nagrzanej tarczy hamulcowej czy zwarcia w elektronice.

HighEnd

2011-04-09, 00:56
@up sam pie**olisz...

mojemu bratu się butla rozszczelniła w bagażniku, tylko dlatego, że jakiś wyuczony monter nie założył gumowych obejm, miedzy butlą, a metalowymi opaskami... pewnego ładnego ranka wsiadając do samochodu poczuł swąd, przyjechała laweta, a na miejscu okazało się, że butla się przetarła... (mówię o butli, którą nie montuje się w kole) gdyby była pełna, na pewno mielibyśmy filmiki z "petargami"...

EDIT: dodam, że nie miał jej dłużej, niż 6 miesięcy...

szczurto

2011-04-09, 02:28
Dobra kamera- nie zgasła ;p

dualowiec1111

2011-04-09, 08:32
@@up up High end

To trzeba być ignorantem by przez ten czas nie zajrzeć do bagażnika, choćby z ciekawości i zobaczyć czy wszystko jest ok, jeśli się przetarła 3 mm blacha ! tzn. że wyżłobienie musiało b. długo się robić, jak metalowa opaska może zrobić takie spustoszenie w 3 mm stali !! . Aha jeszcze jedno z innej beczki .... wczoraj wymieniłem sobie sprzęgło w aucie :D sam :D jupiiii.

@@@ Pyton

Prawda, na uszkodzenie mechaniczne butla LPG jest mocarna, ale na termiczne to już gorzej. Stare butle montowane bodajże do 2001 roku wg starych przepisów nie musiały mieć zaworu bezpieczeństwa w wielozaworze, czego efektem było zwiększenie grubości ścianki butli, ale po przekroczeniu jeszcze bardziej restrykcyjnych norm wytrzymałości ciśnieniowej ( większych niż w butlach z zaworem bezpieczeństwa) butla w starym systemie potrafiła w ułamku sekundy oddać w atmosferę całą zawartość gazu czego efektem może być taki spektakularny wybuch jak w załączonym filmie.

tyle

shavo

2011-04-09, 09:46
A nie pomyślał nikt może, że to po prostu bak z paliwem się rozdupczył? Pali się nie tylko ten samochód ale i kawałek maski tego, w których była kamera. Widać podczas uderzenia bak pie**olnął i trochę paliwa skapło na maskę. Poszła iskra i płonie ognisko w lesie. A wy tu pie**olicie jakieś teorie o butlach gazowych w swoich golfach 2.0, no dajcie spokój, czasem zamiast na siłę pokazać, że się wie wystarczy pomyśleć logicznie bo najprostsze tłumaczenie okazuje się najlepsze. A takie pie**olenie se zostawcie na podrywanie głupich cip, one na to polecą.