18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wypadek/kolizja drogowa Rawicz 18.06

JaKuBoOo • 2015-06-19, 02:41
Witajcie. Nie wiem czy temat pasuje na to forum czy nie.
Dodaję go, by przedstawić wam ciekawostkę o moim mieście w sumie :)

Mamy jedyne PRAWDZIWE planty w Polsce (Rawicz, pomiędzy Poznaniem a Wrocławiem).
W ramach plant są 4 krzyżówki. 2 bez świateł, 2 z światłami.
Ta, na której ma miejsce mój wypadek (MÓJ!) znajduje się na wylocie na poznań.

Śmiało przesuwajcie do 1:00, wcześniej jem hot-doga i ustawiam radio :P

FILM: (z YT bo za duży by wgrać na forum, aczkolwiek raczej nie usuną :])

[OGLĄDAĆ W 1080P! Tylko wtedy widać wszystko to co powinno!]



Prawda - facet nie zauważył, że jego zielone (on podporządkowana) zmieniło się z dupy o 22:00 na pulsacyjne, okej.
Tyle, że nie zauważając tego, wydał na swoje (pożyczone) auto wyrok. Dlaczego? Zobaczcie na filmiku. Facet nie miał fizycznie prawa na to, by mnie zobaczyć i uniknąć kolizji.. Zresztą takie skrzyżowanie. Niezależnie od drogi, którą się na nie wjeżdża, i tak ma się widoczność tylko na drogę na przeciwko..

Prawda x2 - teoretycznie mogłem, zauważając faceta, wyhamować.. tyle że miałem na to za mało czasu (3 sekundy od zobaczenia do kolizji?), do tego nawierzchnia była mokra i oślepienie z naprzeciwka..

Pozdrawiam :)

[ Komentarz dodany przez: karinata: 2015-06-19, 20:07 ]
Filmik podmieniony na krótszą wersję, pełna jest tu:

spoiler

moskalowy

2015-06-19, 03:39
w sumie ch*j nie rozp***ucha - ale ja nie o tym - nie mogłeś wstawić ostatnich 10-15 sekund?

JaKuBoOo

2015-06-19, 03:48
Nie mam obecnie Adobe premiere ani żadnego innego edytora filmów. Do tego jak dodasz do 22 (wypadek) 2H zamieszania po wypadku, 2H w szpitalu i czas na ogarniecie się, to zrozumiesz dlaczego bez edycji. Wgrane na sucho po wypadku..

j.b.n

2015-06-19, 04:06
Ponad dwie minuty szajsu z widokiem na myjnię, rondo i asfalt. Nuda.
Do tego te dźwięki w tle... (niektórzy nazwaliby te dźwięki muzyką...) kiszka!
Niby powinno być piwko za materiał własny, ale nie będzie.
Na koniec krótkie pytanie: naprawdę nie widziałeś ćwoka z lewej i musiałeś w niego wpie**olić?
3 sekundy na reakcję to chyba po pijaku i na dragach.
W najgorszym odnotowanym przypadku, reakcja człowieka na takie zdarzenie to jedna sekunda.
Dodając bezwładność układu hamulcowego, to 1,4s, więc ponad 2x szybciej, niż Twoja reakcja.
Takie przypuszczenie: nadal szamałeś hot-doga i nie patrzyłeś na drogę.... Prawda?
Obejrzałem kilka razy, żeby mieć pewność...
Na Twoim filmiku widać już gościa 6 sekund przed dupnięciem. Na żywo z całą pewnością widać było dużo więcej (np: światła zbliżającego się pojazdu).

Bolsblue

2015-06-19, 06:58
Następnym razem nauczysz się co to ograniczone zaufanie mimo,że masz pierwszeństwo.

zenek111

2015-06-19, 07:00
j.b.n napisał/a:

Ponad dwie minuty szajsu z widokiem na myjnię, rondo i asfalt. Nuda.
Do tego te dźwięki w tle... (niektórzy nazwaliby te dźwięki muzyką...) kiszka!
Niby powinno być piwko za materiał własny, ale nie będzie.
Na koniec krótkie pytanie: naprawdę nie widziałeś ćwoka z lewej i musiałeś w niego wpie**olić?
3 sekundy na reakcję to chyba po pijaku i na dragach.
W najgorszym odnotowanym przypadku, reakcja człowieka na takie zdarzenie to jedna sekunda.
Dodając bezwładność układu hamulcowego, to 1,4s, więc ponad 2x szybciej, niż Twoja reakcja.
Takie przypuszczenie: nadal szamałeś hot-doga i nie patrzyłeś na drogę.... Prawda?
Obejrzałem kilka razy, żeby mieć pewność...
Na Twoim filmiku widać już gościa 6 sekund przed dupnięciem. Na żywo z całą pewnością widać było dużo więcej (np: światła zbliżającego się pojazdu).



W dupie byłeś, gówno widziałeś. Mokra droga + faktycznie oślepienie z naprzeciwka. Wolał bym w takim przypadku uderzyć w tył samochodu jak na filmiku, niż wyskoczyć na czołowe lub ewentualnie wbić się w latarnie, a gość, który dostał w dupę pojechał by dalej z bananem na ryju, że miał fart.

józekdeluxe

2015-06-19, 07:52
Dwie p*zdy spotkały się na drodze.

Forumowicz

2015-06-19, 08:48
@up
sam jestes ch*jowy :)
za wypadek wypadkiem ale za sluchanie ostrego zawsze piwko

JaKuBoOo

2015-06-19, 09:40
Poprawka. Zauważyłem ho 2 sekundy przed kolizją (sprawdzałem poklatkowo). 0 szans na uniknięcie kolizji. Jechałem 50-55km/h.
A co do hot-doga - początek długi bo go na stacji jadłem, w aucie miałem tylko kawę na stojaku, która popijałem zjeżdżając z ronda - dlatego tam na 1 biegu przyśpieszałem co słychać na nagraniu.

Co do muzyki - można wyłączyć jak się nie podoba :)

kaktus83

2015-06-19, 09:51
Filmik ch*jowy, ale za Ostrego zawsze dam piwko.

JaKuBoOo

2015-06-19, 10:21
Ta.. W 2(!!) sekundy, na w k***e śliskiej nawierzchni i bez absow, ty byś wyhamował.. Chylę czoła.
Kamera pokazuje wszystko, nie to co ja widzę.
Zobaczyłem go 2s przed wypadkiem. Spróbuj w takiej sytuacji wcisnąć hamulec na maxa tak żeby absy zadziałały. Życzę szczęścia.

IOI

2015-06-19, 10:44
olac czy mogl wychamowac czy nie, kazdemu sie moze zdazyc ze sie zagapi,
@JaKuBoOo masz jakies foty po wypadku twojego i tego drugiego samochodu?

JaKuBoOo

2015-06-19, 11:00
Foty są na stronie gazety z mojego miasta.

Tutaj macie krótkie nagranie wraz z ujęciami wykonanymi przez redakcję, prosił bym moda o zamianę mojego filmiku na ten właśnie.