18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wypadek gokarta

markross • 2013-10-02, 00:18
Dzisiaj gadałem z kumplem o ostatnim wypadzie na gokarty i ten wspomniał że niedawno jakaś laska nieźle się uszkodziła, w google znalazłem więcej info. Myślę że materiał ciekawy więc się podzielę.

Cytat:

Prokuratura Rejonowa w Sosnowcu wszczęła postępowanie w związku z wypadkiem na torze kartingowym w tym mieście. W wyjaśnieniu sprawy ma pomóc opinia biegłych z zakresu ruchu drogowego i budownictwa.

Kilka tygodni temu 18-latka, jadąc gokartem, odbiła się od innego pojazdu, który znalazł się na torze i uderzyła w ścianę. Dziewczyna dziś leży w szpitalu. Film z monitoringu po raz pierwszy został wyemitowany na antenie TTV.

(...)

„Dziura w ścianie”

Do wypadku doszło 16 września na torze gokartowym w Sosnowcu. Reporterka TTV dotarła do nagrania z monitoringu, na którym widać, jak dziewczyna wjeżdża w stojący na torze pusty gokart. Następnie odbija się od niego i z ogromną siłą uderza w ścianę z blachy. Gokartem przebił ją i runął z wysokości około pięciu metrów.

- Wsiedliśmy do gokartów i ruszyliśmy. Wjeżdżając na mostek drewniany usłyszałem huk. Dojechaliśmy do mety i zatrzymała nas obsługa. Zobaczyłem przed sobą, że jest dziura w ścianie. I pomyślałem jedno: Sandra - relacjonuje kolega dziewczyny, który był świadkiem zdarzenia.

Nadal w szpitalu

- Ręce i nogi niewładne, poobijana, bez żadnego kontaktu z otoczeniem. Ma połamaną szczękę. Po prześwietleniu okazało się, że ma w drogach oddechowych zęby – powiedziała reporterce TTV mama Sandry, Małgorzata Nazim. Dziewczyna cały czas leży na oddziale intensywnej terapii. Ma rozległe obrażenia.



źródło: http://www.tvn24.pl/katowice,51/eksperci-wyjasnia-przyczyny-wypadku-na-gokarcie,359105.html



Nie będę się silił na oryginalny pocisk, liczę na was.

Pyrdyljusz

2013-10-02, 10:48
Jej nazwisko to Nazim. Przypadek? Nie sądzę.

redbaron

2013-10-02, 12:18
Powiem tak: im szybciej jedziesz tym głupszy jesteś. A im wolniej tym mądrzejszy (nie chodzi tu o wiedzę). Jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy.

jozekStalin

2013-10-02, 13:54
Tor był przygotowany prawidłowo, spełniał wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Każdy przed jazdą jest szkolony. Więc pretensje może mieć wyłącznie do siebie. Jak nie jest w stanie zapanować nad taką maszyną to po co w ogóle do tego wsiada. Ewidentnie widać że zamiast zwolnić to zapier***a dalej. Jakby sobie wypożyczyła quada i na nim sie przewróciła to pretensje do tego co przygotował tor?? no chyba nie :p

raf-ret

2013-10-02, 15:43
Sandra w wszystko jasne

korinogaro

2013-10-02, 18:05
To pewnie tylko efekt psychologiczny, ale mam wrażenie że ten Sosnowiec to taki nasz krajowy czarny punkt...

FryzjerZG

2013-10-02, 21:58
na kazdym zakrecie baza, ale dalej rura ! Bedzie kaleka, ale jedno jest pocieszajace, wiecej za kolko sie pchac nie bedzie :D

pakozi

2013-10-03, 03:10
No i na chooj robią aferę? Bo to od dziś wiadomo że kobietom nie daje się prowadzić jakichkolwiek pojazdów? W kuchni by nie wyebała na zakręcie. Howk.

KrisCFC

2013-10-03, 04:13
Następczyni Kubicy... :D

bisfhcrew

2013-10-03, 05:53
A kto jej kazał wyjeżdżać za tor....

EasyLife

2013-10-03, 08:19
Hmm... zawsze wiedziałem że kobieta za kierownicą pojazdu silnikowego zawsze dokona cudu... Nawet i w tym przypadku stwierdzam że moja teoria jest bliska prawdy absolutnej :P

Schabik

2013-10-03, 08:36
Prokuratura wszczęła postępowanie? W sensie że przeciw niej, za to że zniszczyła tor, tak?

Kantinflas

2013-10-03, 08:49
Mama Madzi ja popchnela.

PimpMyDick

2013-10-03, 09:48
Dobra, nie ogarniam.
Tor na wysokości 5 metrów, barierki z opon w odległości około 1 metra od ścian, a ściany wykonane z 2mm blachy albo kartongipsu i do tego ktoś wyżej pisze "tor spełniał wymagania"?
Sadol jak ch*j.

mietkoff

2013-10-03, 09:57
No to ja mogę powiedzieć kilka rzeczy...
Po pierwsze: raz i tylko raz zdecydowałem się na zakup grupona do "najlepszego na śląsku zadaszonego toru cartingowego" i to był właśnie ten tor. Na początku wzbudziło we mnie podejrzliwość najlepszego na śląsku, no ale się zdecydowaliśmy bo z kumplami lubimy sobie czasem pojeździć...
Po drugie: Tor jest tak krótki że przejechanie trasy zajmuje mniej więcej 20 sekund.
Po trzecie: Nie wiem czy na tym sprzęcie tam da się uzyskać 40 km/h
Po czwarte: hamulca używałem chyba tylko na przedostatnim winklu który był notabene zwrotem o 180 stopni.
Po piąte jak jedzie przed tobą jakiś ślimak to nawet nie ma gdzie i jak go wyprzedzić chyba że idealnie trafisz.
Po szóste: Jak sosnowiec to wiadomo
Po siódme: To nieźle musiała wyj***ć bo jest dość wysoko.
Po dziewiąte: Nie wiem jak to zrobiła
Po 10 to jak bóg tworzył człowieka to wszystkich zj***nych wrzucał do sosnowca.
Po 11 mieszkania w Katowicach od 8 piętra są tańsze bo widać z nich sosnowiec.
Po 12 Cała ta mieszanka to zlep jakiś pojebów zza Buga.
Po 13 Wiecie dla czego policja ze śląska od razu wiedziała że Madzia nie została porwana??


Bo kto by chciał dziecko z sosnowca...
Po 14 Jak Piszesz sosnowiec z małej litery to przeglądarka tego nie podkreśla..
Po 15 AVE SILESIA pozdro z Bytomia.
Po 16 Bóg się na mnie zemści i pewnie poznam dupę z sosnowca...
Po 17 No to Sandro wracaj do zdrowia...
Pozdrawiam Serdecznie