18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wymiana ognia

phrontch • 2019-07-03, 13:39
Jak ktoś chce na wojnę, nie musi wcale wyjeżdżać do Syrii czy Afganistanu. Rio de Janeiro oferuje podobne atrakcje




Wiewór

2019-07-03, 13:57
Słabo się prezentuje ta policja.
W ogóle iść na taki rozpie**ol bez hełmu balistycznego.

Salt

2019-07-03, 14:16
Ci ludzie walczą o dobro innych, by inni mogli żyć w spokoju.

r061071

2019-07-03, 14:21
k***a godzina W wybiła

szkoda ze w Rio

FralTral

2019-07-03, 14:23
Chcem zeby atmowki wkoncu sie posypaly i zeby byl reset. ale takich drobnych strzelnaek nie chcem bo przypadkiem moga mnie wziac tam L :D

Putikonto

2019-07-03, 14:34
Czemu ja przeczytałem "wymiana opon"

alususs

2019-07-03, 14:47
Putikonto napisał/a:

Czemu ja przeczytałem "wymiana opon"



Bo nie umiesz czytać

Sadic

2019-07-03, 15:22
Ktoś się orientuję ile brazylijskich szekli kosztuje 1h z wyposażeniem?

jbone

2019-07-03, 19:18
ani nawet stoperów nie mają.jeden wypalił nad uchem drugiemu.wywalisz 30 pocisków i w uszach masz tylko pisk.

FransFr

2019-07-03, 20:07
Wiewór napisał/a:

Słabo się prezentuje ta policja.
W ogóle iść na taki rozpie**ol bez hełmu balistycznego.



Ten hełm to im za przeproszeniem gówno da. Obecne kompozytowe skorupy aramidowe (kevlar itp) ledwie co chronią przed amunicją pistoletową, o rdzeniowej to już nie wspominam. Jedynie moskaliki i fryce mają nocniki na tyle trwałe aby wytrzymać muśnięcie amunicją karabinową. Ale weź targaj 3 kg na karku.

EDIT.
Pierwsze lepsze dane. Ruski SSSh-94, waga 3,3 kg. Niemiecki C1300H, też nie lepiej, ponad 2,5 kg. Może jeśli ktoś ma pusty łeb to może dla niego to nie być problemem, ale łażenie z tym na wcale nie takich krótkich patrolach w tych brazylijskich slumsach zniszczy i tak słabe kręgi szyjne.

TheAndyboy888

2019-07-03, 20:15
Wiewór napisał/a:

Słabo się prezentuje ta policja.
W ogóle iść na taki rozpie**ol bez hełmu balistycznego.



Człowieku, a czego Ty się spodziewasz po zwykłych oddziałach policji? To nie jest żadna elitarna, czy specjalna jednostka. To zwykli policjanci, z podstawowym przeszkoleniem i wyposażeniem w broń długą (i tak jeden nak***ia z pistoletu, co nie ma żadnego sensu na dystansie powyżej 25 metrów). To dokładnie to samo, gdybyś polskich policjantów zamiast w pistolety, wyposażył w kałachy. Dalej by biegali jak debile po drodze, bo taktyka to dla nich pojęcie obce

SalirSI

2019-07-03, 22:12
@TheAndyboy888 a mi się tam wydaje że to jednak coś w stylu BOPE, chociażby ze względu na umundurowanie i właśnie uzbrojenie. A koleś strzelił z pistoletu przed wycofaniem się bo mu się coś z bronią główną zj***ło. Pewnie wie że bez większego sensu ale takie procedury widać mają

Wans

2019-07-04, 01:00
Zakaz na strzelanie bo sie psy boją

Wiewór

2019-07-04, 07:20
FransFr napisał/a:

Ten hełm to im za przeproszeniem gówno da. Obecne kompozytowe skorupy aramidowe (kevlar itp) ledwie co chronią przed amunicją pistoletową, o rdzeniowej to już nie wspominam. Jedynie moskaliki i fryce mają nocniki na tyle trwałe aby wytrzymać muśnięcie amunicją karabinową. Ale weź targaj 3 kg na karku.
EDIT.
Pierwsze lepsze dane. Ruski SSSh-94, waga 3,3 kg. Niemiecki C1300H, też nie lepiej, ponad 2,5 kg. Może jeśli ktoś ma pusty łeb to może dla niego to nie być problemem, ale łażenie z tym na wcale nie takich krótkich patrolach w tych brazylijskich slumsach zniszczy i tak słabe kręgi szyjne.



Wszystko zależy od broni, kalibru i kąta trafienia.
Jednak mieć hełm a nie mieć dla mnie robi różnicę.

Amerykańscy żołnierze dymają w hełmach i nie niszczą sobie kręgów.
Miałem kiedyś amerykańskiego fryca oryginalnego. Dało się przyzwyczaić do wagi.