18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wykład o kłamstwie w którym żyjemy

maksymilian45 • 2016-09-10, 18:17
Przez wiele lat byłem ateistą który wierzył w te brednie że człowiek był kiedyś małpą i ewoluował, wziął się z niczego, od tak z wybuchu.

Bóg istnieje, czy wierzycie w to czy nie. Czasy końca nadchodzą i czeka was wieczne potępienie w piekle jeżeli nie wpuścicie do swojego życia Jezusa.
http://zbawienie.forumotion.com/f1-sekcja-priorytetowa
O takich rzeczach się nie pisze na forach, nie mówi w telewizji. Nie jestem sam i na tym forum macie ludzi wierzących i ukazujących to co jest zapisane w Biblii.
Jest mi zwyczajnie szkoda tych którzy zasypią komentarze hejtem. Może kiedyś się nawrócicie, czasu nie macie dużo, mi zajęło to ponad 30 lat.

Namex

2016-09-10, 20:42
Szkoda tylko, ze biblia, tora, quaran, to praktycznie ta sama historyjka z innymi imionami w środku, oraz innymi wartościami moralnymi które zależą od pochodzenia danej książki.
Kolejna rzecz, wiele historii z tych książek zostało usuniętych, przez co nigdy nie dowiemy się co mogło się tak naprawdę dziać te kilka tysięcy lat temu.
Nie wiem ile w tym prawdy, ale czytałem gdzieś, że w bibli i całej historii o kaynie i abelu była mowa o istotach nadprzyrodzonych i o tym jak żona jednego z nich miała z taką istotą dziecko.
Co się tyczy ogólnie dzisiejszych religii, to fakt, że jest to zwykła kopia z poprzednich religii, chociażby egipskiej i babilońskiej.

Sumując te twoje groźby i wypociny gości na filmiku, jesteście bandą niedoinformowanych i zadumanych w sobie ludzików. Co ubzdurali sobie jakąś apokalipsę i antychrysta który ma niby się ponownie pojawić.
Równie dobrze możesz zacząć modlić się do ra, czy horusa. Tyle samo Ci to da, co modlenie się do dzisiejszych bożków.

Radysh

2016-09-10, 21:10
Nie byłeś ateistą. Idiotą byłeś/jesteś.
Z małpami mamy wspólnego przodka i tylko tyle.
Ba! z dziwolągami, ssakami jajorodnymi mamy całkiem dużo
wspólnego.
Obserwując takiego dziobaka czy innego stekowca oraz
wierząc w stwórcę. Dojść można do tylko jednego wniosku.
Albo był ów napie**olony w cztery dupy. Albo "zgłupł" do cna.
Albo nie istnieje a życiem na Ziemi rządzi prymitywna ewolucja.
Prawdę mówiąc prędzej uwierzę w bzdury Eryka Danikena niż w boga.

maksymilian45

2016-09-10, 21:25
Nie oczekuję zrozumienia. Sam tkwiłem w zakłamaniu przez lata i myślałem to samo co wy. Róbcie jak uważacie. Nie jestem sam w tym co piszę.

Te teorie nie biorą się z niczego. Jeżeli do Polski dotrze kiedyś fala imigrantów to będziesz prosił Boga o przebaczenie przed utratą głowy.
Chciałbym się bardzo mylić, chciałbym aby te teorie były wyssane z palca ale tak nie jest. Smutne że NASA jedyne co wysłało w kosmos to waszą wyobraźnię i wszystko układa się po ich myśli.

Czeka nas nuklearna zakłada, taka broń nie powinna w ogóle istnieć. Po co takie coś w ogóle powstalo? Żeby zniszczyć ludzkość. Czas zweryfikuje kto miał rację.

Radysh

2016-09-10, 21:36
maksymilian45 napisał/a:

Nie oczekuję zrozumienia. Sam tkwiłem w zakłamaniu przez lata i myślałem to samo co wy. Róbcie jak uważacie. Nie jestem sam w tym co piszę.

Te teorie nie biorą się z niczego. Jeżeli do Polski dotrze kiedyś fala imigrantów to będziesz prosił Boga o przebaczenie przed utratą głowy.
Chciałbym się bardzo mylić, chciałbym aby te teorie były wyssane z palca ale tak nie jest. Smutne że NASA jedyne co wysłało w kosmos to waszą wyobraźnię i wszystko układa się po ich myśli.

Czeka nas nuklearna zakłada, taka broń nie powinna w ogóle istnieć. Po co takie coś w ogóle powstalo? Żeby zniszczyć ludzkość. Czas zweryfikuje kto miał rację.



Boisz się?
Wygląda mi na to, że wierzysz ze strachu.
Wiesz, trochę to obrzydliwe.


Chcesz porozmawiać. Możemy polemizować via priva.
Forum Sadola to niezbyt dobre miejsce na rzeczową
dyskusję.

Pozdrawiam.

maksymilian45

2016-09-10, 22:02
Jeżeli nie zgadzamy się na wejściu to i nie zgodzimy się na wyjściu. Prawda jest tylko jedna, albo ja się mylę, albo Ty. Nie ma 3 opcji. Wszystko na świecie powinno być jasne i prawdziwe lecz tak nie jest. Ciągle podzieleni ludzie, wojny, tajemnicze samobójstwa. To wszystko w mojej ocenie sprowadza się do tego aby po zagładzie ludzie poszli do piekła, aby odwrócili się od Boga.

Nie wierzę bo się boję tylko wierzę w zbawienie po śmierci i dlatego śmierć nie jest mi straszna. Ludzie są ogłupieni przez rząd, ludzi opętanych przez szatana. Ludzie którzy nie są opętani nie wywoływaliby wojen w 21 wieku. Jest technologia, jest język, są możliwości ale nadal wmawia się nam że są terroryści, zagrożenie, nieprzyjaciel, wróg. Kto nim jest?! Jakiś "ciapaty" w Iraku? Ciągle rozwija się przemysł militarny, powstaje broń która jest w stanie zniszczyć ludzkość. I chcecie mi wmówić że nie ma Boga? Szatan? Są i nie przekonacie mnie do tego w co wierzycie. Szatański plan jest dalej realizowany i później wrzucę kolejne filmy.

Jak widać w Polsce już są wykłady na ten temat.

Radysh

2016-09-10, 22:16
maksymilian45 napisał/a:

Jeżeli nie zgadzamy się na wejściu to i nie zgodzimy się na wyjściu. Prawda jest tylko jedna, albo ja się mylę, albo Ty. Nie ma 3 opcji. Wszystko na świecie powinno być jasne i prawdziwe lecz tak nie jest. Ciągle podzieleni ludzie, wojny, tajemnicze samobójstwa. To wszystko w mojej ocenie sprowadza się do tego aby po zagładzie ludzie poszli do piekła, aby odwrócili się od Boga.

Nie wierzę bo się boję tylko wierzę w zbawienie po śmierci i dlatego śmierć nie jest mi straszna. Ludzie są ogłupieni przez rząd, ludzi opętanych przez szatana. Ludzie którzy nie są opętani nie wywoływaliby wojen w 21 wieku. Jest technologia, jest język, są możliwości ale nadal wmawia się nam że są terroryści, zagrożenie, nieprzyjaciel, wróg. Kto nim jest?! Jakiś "ciapaty" w Iraku? Ciągle rozwija się przemysł militarny, powstaje broń która jest w stanie zniszczyć ludzkość. I chcecie mi wmówić że nie ma Boga? Szatan? Są i nie przekonacie mnie do tego w co wierzycie. Szatański plan jest dalej realizowany i później wrzucę kolejne filmy.

Jak widać w Polsce już są wykłady na ten temat.



Naprawdę uważasz, że twoja wiara lepsza jest od mojego życia?
Mam coś wspólnego z diabłami/czy innymi Szatanami?

Poza tym, nie odpowiedziałeś. W temacie. ;)

skurwa

2016-09-10, 22:25
@Maksymilian45
Ewolucja ma podstawy które są logiczne i poparte badaniami. Jeżeli wierzysz w Boga to też powinieneś wiedzieć i akceptować że dla Naszego Pana nic nie jest nie możliwe. Teoria ewolucji jest tylko teoria. Dla wielu ludzi jest to wykluczenie istnienia Boga. Dla mnie jest poparciem ze dla nic nie jest nie możliwe. Świat został tak stworzony a my mamy prawo je badać i odkrywać. Świat powstał z niczego... szok ? Poczytaj stworzenie świata. Pierwszego dnia zostało stworzone światło. Świat jest skomplikowany a opis stworzenia musiał być dla ludzi wystarczająco prosty aby został zrozumiany. Istnienie Boga nie wyklucza skomplikowania stworzonego przez niego świata. To że mamy wspólnego przodka co małpy itd aż do mikro organizmów nie odbiera nam tego ze jesteśmy ludźmi, tymi nad zwierzętami. Chętnie podyskutuje.

Patix0331

2016-09-11, 01:25
@Sk***a
k***a panie, najpierw idź sobie poczytaj czym się różni definicja słowa teoria w znaczeniu naukowym od teorii w języku codziennym.

skurwa

2016-09-11, 07:32
@Patix0331
Poczytałem, potwierdziłem to co już wiedziałem. Dowiedziałem się ciekawej rzeczy tak zwanej falsyfikowalności. I dalej nie rozumiem błędu o który Ci chodzi w moim komentarzu. Dobrze źle określiłem "Naukowa teoria ewolucji dalej jest tylko naukowa teorią". Czy teraz dobrze ? Nie mówiłem ze nie jest prawdziwa tylko że dalej pozostaje teoria naukowa. Wikipedia mówi
Cytat:

Teoria naukowa – całość logicznie spoistych uogólnień, wywnioskowanych na podstawie ustalonych faktów naukowych i powiązanych z dotychczasowym stanem nauki. Ma na celu wyjaśnienie przyczyny lub układu przyczyn, warunków, okoliczności powstawania i określonego przebiegu danego zjawiska.


Jeżeli znajdziesz inne źródło definicji teorii naukowej chętnie przeczytam.
A wracając teorie naukowa można obalić jedym co ważne PRAWDZIWYM przykładem który w prost zaprzecza prawdziwości teorii naukowej. Nawet więcej teoria dla której nie można określić kryteriów jej o obalalności, nie może być teoria naukową.
A tak co do tego o co mi chodziło ta naukowa teoria ewolucji udowadnia ewolucję stworzeń a nie brak Pana Boga. Dlatego to pozostanie teoria naukowa. Prawdą lub jeżeli ja ktoś obali nie prawdą. Jedni uważają że nie możliwym jest aby świat powstał z niczego i twierdzą że to musi być klamstwo bo Bóg istnieje. Drudzy ze nie może istnieć bo jest ewolucja i generalnie to zabobon. Ja staram się mieć otwarty umysl.

ire09

2016-09-11, 11:01
Stary testament to głównie "ulepszona" czy zmodyfikowana mitologia sumeryjska. Podobieństwo do mitologi sumeryjskiej jest na każdym kroku, od Adama i Ewy po przez potop, wieże Babel, nawet mają swojego odpowiednika Abrahama i Mojżesza. Np w Biblii Noe żył 950 lat, natomiast Sumerowie wierzyli w gen nieśmiertelności ( lub pozornej nieśmiertelności czyli długowieczności ) który to Anunnaki mogli obdarzyć kogo chcieli. Anunnaki stworzyli człowieka rozumnego z bezrozumnej małpy.
Najstarsze fragmenty Biblii powstały w X w pne, najstarsze fragmenty wierzeń Sumeryjczyków powstały 3 tyś lat wcześniej.
Druga sprawa: teoria ewolucji jest do dupy i każdy co zagłębia się w tym temacie o tym doskonale wie. Nie ma dowodów ani na ewolucję, ani na to w jaki sposób z materii nieożywionej powstało życie, ani na to w jaki sposób człowiek jest jedyną myślącą istota na ziemi.

Wspólnym mianownikiem wszystkich teorii jest nieznana siła z zewnątrz. Dla jednych jest to Bóg, dla innych wielu Bogów, kometa przenosząca życie z innej planety, kosmici.
A gdzie leży prawda tego nikt nie wie.
Najwięcej zwolenników maja religie bo one obiecują wspanialsze życie po śmierci w zamian za poparcie ich teorii.

qwerty1234567890

2016-09-11, 11:49
Polski język trudna mowa w prezentation. Zauważyliście, że w radiu i tv nikt nie mówi o zarabianiu kasy tylko o oszczędzaniu?
9:18 Ziemia jest nachylona pod kątem 66.6* względem czego? na pewno nie układu słonecznego ~23,...* może galaktyki ~60,...* prędkość Ziemi waha się od 65522.1378 mph do 67750.0895 mph a nie 66,6mph co daje ~100km/h.
15:00 owy prowadzący zbudował by statek kosmiczny z solidnymi ścianami bo temperatura i przeciążenia, pewnie z żelbetonu.. Jak to jest, że samolot osiągający 65% prędkości dźwięku lub przekraczający albo szybowiec 150/h też nie jest w kaszę dmuchane nie ma solidnych ścian tylko laminat lub i blacha w pierwszych przypadkach. Ciekawe jakby chciał wznieść te solidne ściany. Oczywiście nieśmiertelne 20.000 satelitów, a których nie widać.
23:45 a czy są jakieś połączenia z Nowej Zelandii czy Sydney do Argentyny lub Brazylii? Czy było by to opłacalne, aby to uruchomić?
23:50 jak się nie mylę to obie mapy są prawdziwe tyle, że dwa różne odwzorowania i różne priorytety map.
27:21 zdjęcie Ziemi teleskopem do głębokiego kosmosu i co by dostali jeden wielki piksel? przypomina mi się Skłodowska i tu się jebnij. To jakby przez teleskop oglądać dom sąsiada.
27:46 Faktycznie stacja iss nie istnieje, bo przeciążenia, a Ci którzy ją przez teleskopy oglądają z Ziemi są jebnięci, sam jestem jebnięty bo polowałem na nią, a to był tyko miraż, samolot który nigdy nie ląduje, hologram wyświetlany na niewiadomoczym. Ktoś też zapomniał o próżni..
34:52 aparat ma zum 83x policzmy to z moją syntą 254mm-lustro przez 6 biorąc pod uwagę średnicę źrenicy wyjściowej to daje minimalne 42x oraz 508x maksymalnego do zajebistych warunków bez lub z minimalnymi turbulencjami atmosfery, a kit z tym nie ma co porównywać. Po co teleskop jak można za połowę tej ceny kupić aparat i będzie tak samo, masakra.
34:56 chciałbym poznać tego patałacha co robił te zdjęcia; nie wychłodzone lustro, zj***na ostrość na maksa bo na Neptunie widać lustro główne i wtórne teleskopu. Widać ktoś lubi ch*jnię z patatajnią, no i turbulentna atmosfera co daje efekt jak mówi gościu, życia, ruchu jak po psychodelikach, eteryki, elektryki, wody czy czegoś tam. A jeśli prowadzący sugeruje, że zdjęcia tych planet a w szczególności Neptuna były zrobione tym Nikonem to przypomina mi się Skłodowska i tu się jebnij. I wcale wielkości planet nie kompensują ich odległości.
36:00 no pływa bo będzie, przez ruch atmosfery i niewychłodzone lustro.
36:16 mnie to wygląda na przekombinowane słońce.
36:22 teleskop przedstawiony jak i inne podobne, które Kowalski zakupi jest analogiem, a nie cyfrówką. Ana-kurna-logiem. I tak; ma wgraną bazę danych jeśli teleskop ma system poruszania "goto" a to po to, aby jakaś p*zda, który ma hajs od rodziców nie musiała się zastanawiać, gdzie jest Andromeda, albo M83 albo dla astrofoto bo jak wiadomo długie czasy naświetlania. Prowadzący sugeruje, że teleskopy mają wgrane planety z fotoszopa i teleskopu Hubbla, po raz kolejny tu się jebnij, gdzie te obrazy są wyświetlane.. pewnie na siatkówce, patrz jak nas robią w konia, bo każdy wie, że obraz powstaje w oku i czym, pewnie jakimś mikro czymś, gdzieś jest lecz nie wiadomo gdzie, że też nie chwycił tego, że rzeczy oglądane teleskopem są przeważnie czarno-białe, bo był by kolejny spisek nasa.
38:24 no nie może się habel obrócić i zrobić zdjęcia Ziemi. Widać, że prowadzący lubi piksele.
39:25 Zorze na Jowiszu obserwowano dużo wcześniej niż powstał film, jupiter coś tam wejście zejście.
39:43 Planeta z gazu na której gaz się nie zmienia, no witki mi opadają,

No powiem, mózg rozj***ny, wydaje mi się, że na końcu nawet laska zaszydziła z gościa z płaską Ziemią. Ja pierdzielę nie wiem ile prawdy jest w korporacjach, jakaś pewnie jest, ale astro i fizyka leży i kwiczy. Elementarna wiedza ze szkoły podstawowej i liceum. Jest przecież tyle forów astro, astrofoto, że można zobaczyć jak to wygląda, a ludzie wierzą w brednie. Jeszcze gościu, który jest malarzem w co wątpię, bardziej rysownikiem, omawia tematy bez wiedzy w tej dziedzinie. Zdjęcia naciągane jak guma w majtkach, poprzekręcane, ale jest metoda; ci, którzy nie mają wiedzy to przyjmują to za pewnik i posyłają dalej. To się nazywa kontrola. Kiedy nie jest się dociekliwym lub bez wiedzy to można zrobić z taką osobą wszystko. Uważam iż ścisłowcy mają przewagę nad humanistami choćby pod tym względem, że ścisłowcowi nikt nic nie wmówi, bo taki zacznie sprawdzać liczyć, a humanista nawet nie pamięta, że istnieje matematyka. Nie nie bez komentarza idę zrobić sobie obiad może mózg mi się naprostuje.

lucjanomedino

2016-09-11, 18:58
"Przez wiele lat byłem ateistą który wierzył w te brednie że człowiek był kiedyś małpą i ewoluował, wziął się z niczego, od tak z wybuchu."

Byłeś i jesteś debilem:)

zomos

2016-09-12, 22:04
Na ch*j na sadisticu w dokumentalnym taka ch*jnia ? Pownno być na hardzie i powinien być nowy dział : "Dla totalnie nawiedzonych debili"

Supernatural666

2016-09-13, 14:32
No tak. Wszystko co udowodnione naukowo jest nieprawdą. A wszystkie bajki typu zmartwychwstania ,urodzenie dziecka przez dziewice i wszystkie inne bajeczki są prawdą... Niech ktoś w końcu udowodni istnienie Boga ,a nie ciągle takie pieprzenie. Czemu akurat mamy wierzyć w takiego Boga który jest opisany w biblii? Skąd wiadomo ,że w biblii nie jest opisana fikcja przez jakiegoś twórce? Równie wiarygodny jest "Władca pierścieni" Tolkiena.