18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wycofywanie policji na rondzie

sobczi • 2014-09-08, 19:32
mała sprzeczka na temat wycofywania na rondzie. ;-)


jakubkrk

2014-09-08, 19:32
ja tu nic nie widzę

bloodwar

2014-09-08, 20:06
Wyłączyli kamery, spuścili wpie**ol i pan w magiczny sposób przyznał się do wszystkiego :)

RockyWood

2014-09-08, 20:14
ludzie okazują się coraz bardziej tępi z tym cwaniakowaniem przy policji. ta cała nagonka na policjantów i nagrywanie ich (np przez już sławnego kierowcę, który zrobił z siebie buraka 100-lecia) - większość tych nagrań okazuje się zburaczeniem i tępotom społeczeństwa a nie funkcjonariuszy...

Pamiętajcie ludziki - nagrywać to sobie możecie w ch*j do woli kogo bądź ALE jak ktoś wam mówi "nie życzę sobie nagrywania mnie / upubliczniania" to lepiej nie wyskakiwać z takim nagraniem na YT. Policjant też człowiek - może wytoczyć sprawę z powództwa cywilnego za rozpowszechnianie wizerunku bez zgody i autor nagrania ma prze-k***a-je-ba-ne. Polecam lekturę KC.

A wracając do tematu - jak już się ktoś kłuci z policjantem tak jak na tym filmie to w 99.9% kończy się to dla niego źle. Z "psami" wygrać może tylko wyżej postawiony urzędnik - a takiego szaraczka jak ten burak z renówki na filmie (chyba renówki - nie widzę dokładnie) to zgnoją z góry na dół. Tym bardziej że głupi debil wiedział doskonale co zrobił :facepalm:

McMenel

2014-09-08, 22:39
RockyWood Funkcjonariuszy publicznych możesz nagrywać do woli. W mundurze wykonując czynności nie jest osobą prywatną jest funkcjonariuszem więc nie ma prawa nikogo ciągać po sądach. Sprawdź sobie autorskie
Kod:

Art. 81. 1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.
2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych, 2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.

cicik

2014-09-09, 08:53
ja pie**ole co za kraj ... powinni go wywlec z auta , przywiązać do radiowozu i przeciągnąć po tym rondzie tyle razy aż przyswoi zasady ruchu drogowego.

ph...........el

2014-09-09, 09:01
ch*j z kolesiem, ale ja też nie chciałbym żeby jakieś sp***oliny z TVNu świeciły mi w ryj kamerą. A niestety tak to teraz wygląda że nie można im tego zabronić.
https://www.youtube.com/watch?v=pwKJC-Ctq8A&t=2199

dmnkzl

2014-09-09, 10:32
Co za idiota z tego narratora. Przytoczył kilka punktów z kodeksu i wnioskuje że na rondzie można cofać...
Przed wjazdem na rondo ma znak, o nim ostrzegający i informujący jaki mamy na rondzie ruch. Przeważnie jeździmy przeciwnie do ruchu wskazówek zegara i jest to droga jednokierunkowa. W kodeksie nie ma też napisane nic o cofaniu na jednokierunkowych, a jednak nie wolno tego robić.
P.S nie mylić pojęć, "cofananie" i "zawracanie".

nieSwiety

2014-09-09, 10:40
k***a, ludziska, łykacie to gówno jak wygłodniałe pelikany, już nie raz to dziadostwo z onetu pokazało ile w tym jest prawdy...

____

2014-09-09, 10:49
@mcmenel

źle interpretujesz

Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku osoby powszechnie znanej (policjant nie jest osobą powszechnie znaną), jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych

funkcjonariusz publiczny =/= osoba powszechnie znana

tracker21

2014-09-09, 11:30
Co się odwlecze, to nie uciecze :D

kacimierz

2014-09-09, 11:59
@dmnkzl

nie można cofać na drodze jednokierunkowej? Czy ty k***a w ogóle masz prawo jazdy? To co, parkować równolegle też nie można bo taki manewr zazwyczaj wykonuje się cofając. A jak zaparkujesz prostopadle to wyjechać z miejsca parkingowego też nie można?

Wszystkie te manewry są dozwolone pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności.

dmnkzl

2014-09-09, 12:43
kacimierz napisał/a:

@dmnkzl

nie można cofać na drodze jednokierunkowej? Czy ty k***a w ogóle masz prawo jazdy? To co, parkować równolegle też nie można bo taki manewr zazwyczaj wykonuje się cofając. A jak zaparkujesz prostopadle to wyjechać z miejsca parkingowego też nie można?

Wszystkie te manewry są dozwolone pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności.




Dopisałem na dole by nie mylić pojęć cofania z zawracaniem. Nie mówię tutaj o manewrach w których trzeba wycofać kawałek. Mówię o cofaniu np 10 metrów. Nie można tego robić, wiem bo dostałem k***a za to mandat, że na jednokierunkowej podczas opuszczania miejsca parkowania, cofnąłem trochę dalej bo chciałem zjechać w boczną uliczkę, która była niecałe 10 metrów za mną...

Usztafik

2014-09-09, 13:20
@RockyWood

Co ty pie**olisz w ogóle? Funkcjonariuszy publicznych można nagrywać do woli podczas wykonywania ich obowiązków. Dlatego nie zgrywaj "Pana Prawniczka" bo to jest po prostu śmieszne. Znajdzie się jeden z drugim, przeczyta artykuł i myśli, że zna prawo od podszewki. Na studiach pełno jest takich cwaniaczków. Ledwo skończyli 2-3 rok, a na uczelnie chodzą w garniaczku i z teczuszką, udając wielkich prawników. A przyjdzie im napisać prosty pozew, postanowienie to rozkładają rączki. Na studiach prawniczych to ty gówno się nauczysz. Dopiero praktyka w kancelarii, sądzie czy prokuraturze daje jakieś efekty.

RockyWood

2014-09-09, 16:47
@usztafe

nie bardzo mnie zrozumiałeś ...możesz nagrywać - owszem i nie trzeba mieć na to zgody ale jak pan policjant znajdzie nagranie i po obejrzeniu będzie miał podstawy by sądzić że jest on na nim przedstawiony w negatywny sposób (np robisz sobie z niego jaja, wyzywasz, przezywasz, prowokujesz, wyśmiewasz - etc) to może on pozwać autora nagrania - W pie**olONYM TRYBIE CYWILNYM nie jako funkcjonariusz publiczny tylko jako "zwykły" szary obywatel - wygraną sprawę ma w kieszeni jeśli będą odpowiednie dowody no i "sprawca" nagrania. Jak trafi się na kozaka to jeszcze parę paragrafów się znajdzie bo takie mamy prawo - trochę poj***ne.
To są rzadkie przypadki i w tvn o nich nigdy nie powiedzą. Policjant musi mieć dojścia, plecy, być mega wk***ionym no i potrzebne są jakieś dowody... a niewielu funkcjonariuszy policji siedzi na fejsiku czy na yt i ogląda wybryki gimbusów...

To powiedzonko "dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie" jest stosowane w Polsce na co dzień. Szaraki muszą walczyć z systemem, który ma ich niby chronić (hahaha) - jedni idą do radia i tv i im się udaje a inni siedzą i płaczą bo dostali nakaz sądowy do zapłacenia mandatu za "usiłowanie spożycia alkoholu" w miejscu publicznym... i ch*j kogo obchodzi że pili wtedy pepsi.