18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wyciskanie

okar19 • 2013-03-27, 17:30
Nowy rekord - 317.5 kilograma :ok***a:

Re...........ms

2013-03-29, 10:18
@Pleso93 wiesz 100k piw same się nie nabije :) co nie zmienia faktu, że trafiają mu się dobre wrzuty.
Może robi akcję typu... zrobię zajebiste konto i sprzedam jakiemuś gnojowi na allegro :D

bezimienny90

2013-03-29, 10:53
Ja rozumiem, że niektórzy trenują trójbój i wyznacznikiem ich formy jest siła... Ale do ch*ja czemu 80% z nich wygląda jak upasłe świnie! To że trójbój to nie znaczy, że nie można utrzymać diety zbilansowanej, sadło to tylko obciążenie dla organizmu i narządów... jeszcze jak widzę chłopaków 17-19 lat których łatwiej przeskoczyć niż obejść... porażka.

Lord_Rzeźnik

2013-03-29, 10:56
No, jedyne 100 razy więcej, niż ja :p

Tfu, nie sto tylko 10 :p

Peter-Norivotset

2013-03-29, 11:21
bezimienny90 napisał/a:

Ja rozumiem, że niektórzy trenują trójbój i wyznacznikiem ich formy jest siła... Ale do ch*ja czemu 80% z nich wygląda jak upasłe świnie! To że trójbój to nie znaczy, że nie można utrzymać diety zbilansowanej, sadło to tylko obciążenie dla organizmu i narządów... jeszcze jak widzę chłopaków 17-19 lat których łatwiej przeskoczyć niż obejść... porażka.


W trójboju bez limitu, tzn open to sie chyba nazywa nie patrzą na to, zeby być dobrze zbudowanym tylko, żeby była jak największa masa. Jesty się zalanym wodą, a ta woda też daje sporo siły. Poza tym jeżeli mieliby redukować to stracili by tą siłę i czas na treninngi siłowe. Są spaśli, bo mają wyoskokaloryczną dietę i dużo ww.
Swoją drogą nie uznaje żadnych wyników w koszulce- są kosuzlki, które dają do 40, 30 % siły. Tylko raw.

Kwadrans

2013-03-29, 11:55
Klata 20 cm wyżej, rączki 20 cm krótsze....ile tego wycisnął w cm? 20?

Pleso93

2013-03-29, 13:24
grzechu5444 napisał/a:


blebleblelbelblelble


Trafiłeś tylko z nazwą. Owszem, kategoria bez limitu wagi nazywa się "open".
Ale:
Ich wysiłek jest bardzo kaloryczny.
Oczywiście organizm nie spali wszystkiego. Mało tego, organizm przy takim wysiłku ma wzmożone łaknienie, bo wie, że musi gromadzić zapasy na kolejny, ogromny wysiłek. Stopniowo się odkłada, nie ma czasu na zbijanie, bo zbijanie to trening dynamiczny, kondycyjny, a wtedy już nie ma siły na dźwiganie. Zatem gromadzi im się stopniowo.
Masa tłuszczowa nie ma nic do siły. Proporcje ciała (tj. długość kończyn, wzrost) - owszem.
Koszulki dające 40% siły?
Poważny jesteś? :)
Załóżmy, że ktoś bez koszulki podnosi 300kg, a są tacy.
Z koszulką podniesie 420kg?
:ok***a:
Tak czterokrotnie się pomyliłeś.

0xFF

2013-03-29, 13:37
@up

"oficjalny rekord świata w koszulce wspomagającej Ryan Kennelly 485,3 kg (1070 funtów)
oficjalny rekord świata bez koszulki wspomagającej: Scott Mendleson 324,3 kg (715 funtów)"
źródło podane powyżej.

Hmmm.

Pleso93

2013-03-29, 15:33
0xFF napisał/a:

@up

"oficjalny rekord świata w koszulce wspomagającej Ryan Kennelly 485,3 kg (1070 funtów)
oficjalny rekord świata bez koszulki wspomagającej: Scott Mendleson 324,3 kg (715 funtów)"
źródło podane powyżej.

Hmmm.



:facepalm:
To są dwie różne osoby.
I wątpię, żeby sprawdziły swoje możliwości w koszulce, jak i bez.
Bo sterydy przestały działać :kawa:

lewap4

2013-03-29, 15:46
może mi ktoś przybliżyć temat koszulek wspomagających? pierwszy raz słysze o czymś takim, a w sportach siłowych nie jestem całkowitym laikiem.

Pleso93

2013-03-29, 15:47
lewap4 napisał/a:

może mi ktoś przybliżyć temat koszulek wspomagających? pierwszy raz słysze o czymś takim, a w sportach siłowych nie jestem całkowitym laikiem.



http://www.kfd.pl/koszulka-faktycznie-pomaga-27256.html/

Cytat:

Jeżeli patrzymy na dzisiejsze rekordy, to trzeba pamiętać, że są one osiągane w specjalnych, niezwykle zaawansowanych technologicznie, koszulkach wspomagających. Niektórym zawodnikom pozwala taka pomoc podnieść nawet o 30 -35 % więcej!!


źródło: http://janluka.pl/tag/rekord/

Niektórym. Jednej osobie na tysiąc.

0xFF

2013-03-29, 19:54
@up Czyli chcesz powiedzieć, że jedna osoba pobiła rekord drugiej o 160 kilo z hakiem od tak? Seems legit.

Peter-Norivotset

2013-03-29, 21:40
Pleso93 napisał/a:


Trafiłeś tylko z nazwą. Owszem, kategoria bez limitu wagi nazywa się "open".
Ale:
Ich wysiłek jest bardzo kaloryczny.
Oczywiście organizm nie spali wszystkiego. Mało tego, organizm przy takim wysiłku ma wzmożone łaknienie, bo wie, że musi gromadzić zapasy na kolejny, ogromny wysiłek. Stopniowo się odkłada, nie ma czasu na zbijanie, bo zbijanie to trening dynamiczny, kondycyjny, a wtedy już nie ma siły na dźwiganie. Zatem gromadzi im się stopniowo.
Masa tłuszczowa nie ma nic do siły. Proporcje ciała (tj. długość kończyn, wzrost) - owszem.
Koszulki dające 40% siły?
Poważny jesteś? :)
Załóżmy, że ktoś bez koszulki podnosi 300kg, a są tacy.
Z koszulką podniesie 420kg?
:ok***a:
Tak czterokrotnie się pomyliłeś.


Sam Jan Łuka tak mówi, więc on raczej wie co mówi. Nie chodzi o tłuszcz, że daje "siłe", chodzi o retencje wody i efekt zalania wodą jak balon, własnie ta "woda" daje sile.

Pleso93

2013-03-30, 00:37
grzechu5444 napisał/a:


Sam Jan Łuka tak mówi, więc on raczej wie co mówi. Nie chodzi o tłuszcz, że daje "siłe", chodzi o retencje wody i efekt zalania wodą jak balon, własnie ta "woda" daje sile.


O retencji wody wpływającej na siłę nie słyszałem i szczerze w to wątpię, ale poczytam :ok:

ProVVe

2013-03-30, 01:36
sidian napisał/a:



Zgadzam się, ale koszulka daje cokolwiek tylko w pierwszej fazie ruchu. Potem już rąsie samiutkie muszą się doprostować. To po prostu trochę inna dyscyplina. Skoczkowie narciarscy też stroje kombinują, tak samo jak pływacy, sprinterzy czy piłkarze :) .




Wiesz albo ktoś jest wstanie to podnieść albo nie, a pływać można w majtach samych (to samo biegacze, a piłkarze to chyba w leju mogą mieć czy jest luźniejsza czy nie --> naszym i tak to nie pomoże ;-) ) ... Skoczków narciarskich zostawię bo by im jajca odpadły w czasie lotu :-D