18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wycieczka nad chmury

lojak • 2015-01-28, 10:39
Sporo osób pytało mnie czy da się latać nad chmurami, oto 5 min relacja z takiej sobotniej wycieczki na ponad 1000m:



W sobotę były fajne "wąwozy" wśród chmur :)

A nad mgłami też można latać:



Pozdrawiam Lojak

Lam3rZ

2015-01-28, 15:19
wspaniala pasja! od dluzszego czasu tez mysle nad tym by sobie zrobic uprawnienia i polatac!

Super filmik! Piwo!

spinaczel

2015-01-28, 15:25
Już kaczyński miał taką wyprawę nad mgły :D

lojak

2015-01-28, 15:32
Lot nad mgłę to zupełnie inna bajka ;)
Bez GPS'a, wariometru i doskonałej znajomości terenu nie odważyłbym się polecieć.
Poza tym gdy nad mgłą latałem z kolegą na GPS cały czas miałem pozycję kolegi i on moją no i stała łączność radiowa.

Z chmurami jest łatwiej bo gdy pod nie "wyskakujesz" masz jeszcze kilkaset metrów do ziemi, a z mgłą czasem jest mleko do gruntu ;)

Pozdrawiam Lojak

Hannibal_PL

2015-01-28, 15:39
Jaki jest koszt sprzętu? Te 15-18k to jest sprzęt mocno używany czy prawie nówka funkiel sztuka, dziadek do granicy gonił?

Jeadong

2015-01-28, 15:46
Świetne zdjęcia, ogólnie też jestem mega zajarany lataniem, mam za sobą parę skoków, loty szbowcem.
Na wakacje mam plany zrobić kurs spadochronowy, marzą mi się skoki z kombinezonem wingsuit ale to daleka przyszłość, narazie brak środków i czasu, a przy tym powinno się regularnie skakać :p

Wcześniej byłem raczej sceptycznie nastawiony do paralotni ale teraz zaczynam się nad tym poważnie zastanawiać.
Może kiedyś się spotkamy, w powietrzu :) . Pozdrawiam i udanych lotów.

lojak

2015-01-28, 15:54
Kakashi, kilka przykładów:

Polski silnik Motoproma (gotowy napęd), ok 70 kg ciągu nowy kosztuje 10 tyś
Włoski silnik Polini 130 (gotowy napęd), ciąg ok 68 kg nowy kosztuje ok 15 tyś

Motoroma pali więcej, nie ma sprzęgła odśrodkowego, tanie części i dobry kontakt z konstruktorem,
Polini pali zdecydowanie mniej, ma sprzęgło, pali tak lekko że dziecko może go uruchomić, części są droższe ale serwis nawet w pl jest dobry, rzadziej się psuje.

Wszystko zależy od tego jak gruby masz portfel, skrzydło nowe ok 10-12 tyś, używka 6-8 tyś.

Jeadong, trzymam kciuki

Pozdrawiam Lojak