18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wybory do sejmu 2023

Mar1an • 2023-09-07, 11:39
Witam sadolową społeczność,

jak w temacie. Interesuje mnie opinia ludzi tutaj przebywających, ale przede wszystkim argumentacja. Ciężko tutaj będzie o ład i porządek, ale spróbujmy proszę odpowiedzieć chociaż na wszystkie poniższe pytania. :)

1) Czy idziecie na wybory? Jeśli nie, to jaki macie na to argument?
2) Na kogo zagłosujecie w tych konkretnych wyborach? Bądźmy realistami i powiedzmy sobie, że każdy polityk kłamie w wielu kwestiach i nie głosuje się w tym kraju na partię dobrą, tylko na najmniej złą w subiektywnej ocenie. Podajcie ze 4 konkretne argumenty W MIARĘ realnych obietnic wyborczych danej partii/kandydata, które do Was przemawiają lub chociaż podejście konkretnych osób/partii do konkretnych kwestii, które są dla Was istotne. Od razu powiedzmy sobie też, że rozmawiamy o partiach, które mają w tym roku szansę na przekroczenie progu wyborczego.
3) Na kogo zagłosowalibyście, gdyby była opcja głosowania tylko na PIS lub PO. Zapraszam do grubego j***nia obu wyżej wymienionych partii. To pytanie dlatego, że wk***ia mnie to, że jak ktoś gdziekolwiek najedzie na jedną z partii to od razu daje się mu metkę, że sympatyzuje z drugą. Otóż można chcieć kary śmierci za zdradę ojczyzny dla wszystkich członków obu tych partii, jak ja, ale interesuje mnie Wasza argumentacja.

1) Idę na wybory i uważam, że każdy kto nie idzie, a ma taką możliwość, jest debilem. Łudzę się, że wybory w Polsce nie są fałszowane na poziomie wpływającym mocno na wyniki i uważam, że mamy realny wpływ na wybieranie sk***ysynów-polityków zajmujących stołki. W związku z powyższym, nie idąc na wybory tak naprawdę ostatecznie oddaje się głos na partię, która dostaje najwięcej mandatów.

2) Konfederacja w moim mniemaniu to najmniejsze zło, które po wyborach będzie miało odczuwalny dla mojego codziennego życia wpływ (chociaż w małym stopniu). Partię poznamy po tym jak będzie głosować i jakie postulaty będzie wrzucać .
Istotne dla mnie kwestie:
a) obietnica reformy podatkowej. Jak zostanie nam więcej w kieszeni, to więcej ich wydamy napędzając gospodarkę. Nie chcę wdawać się w szczegóły, dlatego rzuciłem ten pusty slogan, ale w tej kwestii obiecują najwięcej w miarę realnych cięć podatków. W ch*j hajsu podatników jest paskudnie marnowanych i będzie (nie, że się na to zgadzam, ale nie gadajmy o utopii), ale jak im damy mniej, to więcej zostanie go na codzień dla nas. Warta uwagi również kwestia propozycji zmiany podatku dochodowego.
b) ograniczenie socjalu - wszyscy rozumieją, że są osoby niepełnosprawne i rodziny wielodzietne, którym w jakiś sposób trzeba pomóc. Nie każdy miał w młodości warunki do tego, żeby przygotować się do dobrze płatnej pracy, ale to co się odpie**ala kosztem ludzi, którym się chce pracować to totalna patologia. Jestem za ucięciem 13tek i 14tek oraz ucięciem 500/800+, a jeśli już są przypadki, gdzie rodzina nie radzi sobie ze swoimi wieloma dzieciakami, to powinna być jakaś pomoc w postaci bonów na żywność, a nie gotóweczki do ręki. Wprowadzić też w tej kwestii jakiś próg dochodu na osobę, powyżej którego taka zapomoga się nie należy. Kwestia emerytur - to nie jest moja wina, że ktoś przez całe życie j***ł na paleciarni na czarno, a na starość nie ma co żreć. Państwo powinno otworzyć jakieś stołówki dla biednych, co by nie poumierali.
c) kwestia imigracji - przynajmniej oficjalnie mówią o tym, że im się to nie podoba i mówią otwarcie o sprzeciwianiu się dyktaturze unii w tej kwestii. Jestem zdania, że trzeba dbać o swoją kulturę i mamy u nas dużo bezpieczniej niż chyba wszędzie indziej, bo jest nas tutaj zapewne ponad 80% wychowanych na terenie naszego kraju od urodzenia ludzi. Po co to zmieniać i ryzykować tym co jest w państwa multich*jti? Powinno się u nas utrudnić kwestie stałego pobytu w przyszłości. To co już wjechało, no trudno, ale co się da to wyj***ć. Zaostrzyć też wydalanie z kraju dla imigrantów za jakiekolwiek przestępstwa.
d) energetyka - po to mamy w ch*j węgla, żeby z niego korzystać. Powinniśmy w tej kwestii j***ć to co mówi unia i ekoterroryści. Oczywiście jestem za rozwijaniem technologii atomu i uważam to za jedyne słuszne rozwiązanie w przyszłości, gdy eksploatacja naszych tutejszych złóż naturalnych będzie groziła nieopłacalnością wydobycia w ciągu kolejnych kilku lat.
e) eko - powinny być jakieś nasze tutejsze normy, co by nie wylewać ścieków do rzek, ale ogólnie za wspominanie o ograniczaniu CO2 powinno się wieszać. Za pomysł o rezygnacji z spalinówek powinno się wieszać i tu też trzeba pokazać unii środkowy palec a właśnie za tym opowiada się wyżej wymieniona partia
f) unia - oni nie chcą wyjścia z unii, tylko chcą pokazać, że jako kraj członkowski mamy prawo mieć swoje zdanie i mamy prawo mieć wpływ na to co robi cała unia. I z takim podejściem się zgadzam, dlatego trzeba machać szabelką i otwarcie mówić o tym, że niektóre kraje mogą więcej niż inne. Szwaby mogą kopać węgiel, ale my to już nie. Razem z tym punktem chcę przytoczyć też kwestie inwestycji takich jak regulacja Odry, porty, CPK czy przekop mierzei. To są istotne inwestycje korzystne dla naszego kraju i prowadzące ostatecznie do wzrostu PKB, dlatego wpie**alanie się innych państw w te kwestie to taki zwyczajny ukryty akt agresji. Trzeba tylko wzmożyć kontrole, bo to też zajebiste punkty do wyprowadzania pieniędzy podatników.
g) prywatyzacja części spółek skarbu państwa. Co jest państwowe, to od zawsze lądowało w łapach kolegów i rodzin i służyło do wyprowadzania pieniędzy. Więcej firm prywatnych to większa konkurencja i walka o klienta ceną i podnoszeniem jakości usług. Można wprowadzić mechanizmy ograniczające prywaciarzy, żeby nie sprzedali takiego Orlenu ruskim.
h) równość, pedalstwo itp. - oni nie chcą gazować, tylko chcą powrotu do normalności z przed całej tej j***nej propagandy. Wszyscy rozumieją, że przewrotowcy istnieli i istnieć będą, ale jestem przeciwko promowaniu odchyłów. Mam cukrzycę i jestem z tego dumny - body positive. Nie czujesz się kobietą, to może nią nie jesteś dziewczynko - kwestia istnienia więcej niż 2 płci i mieszanie w głowach nieletnim. Za tym punktem idzie cały szereg rzeczy takich jak wymuszanie na producentach filmowych przynajmniej jednego smolucha i cieplaka w filmie, czy brak wolności słowa w wypowiadaniu się o powyższych kwestiach.
i) podejście do pandemii. Nie panikowali i nie chcieli podejmować pochopnych decyzji jak zamykanie wszystkiego i kupno masy szczepionek na hura. Jestem w tej kwestii tzw. foliarzem. Nie znam ani jednego przypadku ciężkiego przebiegu covida w moim otoczeniu. Chodziłem na wtedy nielegalne imprezy i treningi i widywałem się ze znajomymi i poruszałem się zbiorkomem - nic, totalnie nic mi się nie stało. Nie kwestionuję, że jakiś wirus był, bo na coś nowego ludzie chorowali, ale obostrzenia były wprowadzane pochopnie, szczepionki były kupione masowo na hurra i nie dość, że w ch*j pieniędzy poszło wp*zdu, to jeszcze zabili masę prywatnych biznesów w imię ułudy dyktowanej przez inne państwa.

Na rozwiązanie niektórych problemów w poruszanych wyżej kwestiach nie mam pomysłu (np. na największą piramidę finansową jaką jest zus), dlatego też zapewne daję się robić w ch*ja, ale nie podoba mi się kurs obrany obecnie przez rząd.

Co mi się u nich nie podoba:
Podejrzewam, że Konfederacja mimo tego, że mówią iż nie pójdą w koalicję z pisem, to i tak to zrobią. Nie podoba mi się to w ch*j, ale nie podoba mi się cała polityka. W polityce zawsze będzie "coś za coś" i nie ma co się łudzić, że nie będą z nikim w jakimś stopniu współpracować, ale wierzę że w istotnych dla mnie kwestiach się nie złamią.
Niektórzy trochę szaleją w kwestii aborcji. Moim zdaniem powinna być dostępna dla każdej nieszczęśliwej przyszłej mamusi do 12tygodnia + przypadki dziecka chorego lub groźba śmierci matki.
Nie oddzielanie państwa od kościoła. Moim zdaniem kościół trzeba opodatkować i wyrównać klechów do poziomu obywatela - sądzić tak samo jak każdego i zrobić porządek z interesami ojca dyrektora.

3) Trzeba zacząć od tego, że raz rządzi jedna partia, raz druga i wszyscy wiedzą już oficjalnie o wielu wałach, a do więzienia nikt nie idzie. Dlaczego? Bo to wszystko to jedna banda i powinni wisieć na jednej gałęzi. Mimo wszystko (i jest to jedyny argument jaki mam), to pis przez te ostatnie lata obsadził sobie wszystkie urzędy i spółki swoimi kolegami i rodzinami i tam już idą takie grube wały, bo nikt tego nie kontroluje, że głowa mała. Jak się zmienia rząd, to zawsze są zmiany na stołkach i przynajmniej to chwilowo zmusza bandziorów do bycia trochę mniej bezczelnymi w kradzieżach. W związku z powyższym zagłosowałbym na po i uschła by mi ręka.

Dodam tylko jeszcze krótką charakterystykę partii według mnie.
pis - socjaliści, podający się za patriotów czyli zło, bo każdy socjalista wprowadza tylko populistyczne rzeczy, które zapewnią mu dożywotni stołek. Kto z patoli zagłosuje na partię, która zabrałaby mu kochany socjal?
po - podnóżki unii i kumple pisu czyli zło
psl - prostytutki, które i tak przykleją się do rządu
Polska 2050 - hołownia to nieślubne dziecko po i lewicy
lewica - nie dość, że nie mają żadnego pomysłu gospodarczego oprócz socjalu, to jeszcze wprowadzają tylko hałas w kwestiach eko i równości czyli zło
agrounia - powiem szczerze, że mało o nich wiem, ale śmierdzą mi po. Dowiem się i podejmę decyzję.

Zapraszam do dyskusji.

psycho6social

2023-09-21, 09:10
przemekkaro napisał/a:

Serio wolisz zeby ukladali sie z konfa której przedstawiciele mowia :
Nie chcemy: Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej
Który chciałby sojuszu z Rosja ?
Której poseł wraz z Kają Godek popieraja całkowity zakaz aborcji ?
I wisienka której polityk jadłby psy:)
Dla mnie konfederacja to tacy katoliccy faszysci. Teraz nie podbaja im sie lgbt ale jutro wez mna sie za osoby które nie chodzą do koscioła, albo myslą inaczej jak oni



Wiesz, nie bronię nikogo, ale zobacz na klase polityczną, którą mamy teraz? Włącz jaki kolwiek program publicystyczny i posłuchaj, nikt nie mówi o programie tylko "jadą" na siebie wzajemnie, któ kogo bardziej obrazi, przekrzykują, przeszkadzają w konferencjach.
Ignorują głos ludzi, przypominam o społecznych zebranych głosach za wnioskiem o referendum o wysłaniu 6latków do szkół, o kradzieży pieniędzy z OFE, o przetargach na autostrady, próbie prywatyzacji LOTOSU, o podpisaniu fatalnej i długoterminowej umowy GAZOWEJ z ROSJĄ PUTINOWSKĄ, oddanie się pod dyktat UE + afery z poprzednich lat PiSU

musi dojść do zmiany, nie możemy wybierać między dwoma dziadkami, którzy nie mowią szczerze, tylko mówią to co chcemy usłyszeć.
To co pisałeś o konfederacji, tak masz rację, to są ich słowa, tylko tak bardzo populistyczne, że szkoda nawet gadać.
to jest taka przykrywka do rozmawiania z przedstawicielami Konfederacji.
Jeśli ktoś z nich zaczyna się wypowiadać na dany temat i mówi rzeczowo to jest kontra "ale jecie psy" , " chcecie spisywać pedałów" itp

jeśli polityk Lewicy mówi głupoty o kilku płciach, o darmowych operacjach zmiany płci aborcji do 9 msc ciąży, czy podczas konferencji zwraca się tylko do Kobiet, mówiąc
"że mamy program dla kobiet" to ja czuje się zdyskryminowany, powód prosty, odwróćmy sytuacje, wychodzi Pan Mentzen, Pan Tusk, Kaczyński czy który kolwiek z panów i podczas konferencji mówi, mamy program specjalnie dla PANÓW, no przecież rozjechali by ich w 3 wieczory, że dyskryminują kobiety, że to obraza, że XXIw. że co to za słowa...
mamy PODWÓJNE standardy i tego nikt nie wiidzi.

Jeśli PiS nie będzie miał większości, ułoży się z Konfederacją, czyli porządzą kilka miesiecy, żadne z większych ustaw nie wejdzie i rząd się rozleci i może pis i PO, potem utworzy się kilka partii może wtedy pójdzie coś wybrać, bo teraz po prostu nie ma na kogo głosować. Dla mnie KONF to jedyna opcja, żeby pozbyć się starych dziadków i zmienić scenę polityczną.


serio chcesz wprowadzenia jeszcze większej kontroli ludzi przez polityków, przez UE itp?
jest taka fajna ksiązka, trochę stara, mozolnie się czyta, ale opowiada o wszystkim co się teraz dzieje,
nowo-mowie - czyli poprawności politycznej,
kontroli przez władzę, co gdzie i z kim, kiedy, itp :)
1984 G. ORWELL, strasznie zmieniła mój pogląd na politykę i rzeczywistość, Polecam z Całego serca.


;-)

przemekkaro

2023-09-21, 09:25
psycho6social napisał/a:

Wiesz, nie bronię nikogo, ale zobacz na klase polityczną, którą mamy teraz? Włącz jaki kolwiek program publicystyczny i posłuchaj, nikt nie mówi o programie tylko "jadą" na siebie wzajemnie, któ kogo bardziej obrazi, przekrzykują, przeszkadzają w konferencjach.
Ignorują głos ludzi, przypominam o społecznych zebranych głosach za wnioskiem o referendum o wysłaniu 6latków do szkół, o kradzieży pieniędzy z OFE, o przetargach na autostrady, próbie prywatyzacji LOTOSU, o podpisaniu fatalnej i długoterminowej umowy GAZOWEJ z ROSJĄ PUTINOWSKĄ, oddanie się pod dyktat UE + afery z poprzednich lat PiSU
musi dojść do zmiany, nie możemy wybierać między dwoma dziadkami, którzy nie mowią szczerze, tylko mówią to co chcemy usłyszeć.
To co pisałeś o konfederacji, tak masz rację, to są ich słowa, tylko tak bardzo populistyczne, że szkoda nawet gadać.
to jest taka przykrywka do rozmawiania z przedstawicielami Konfederacji.
Jeśli ktoś z nich zaczyna się wypowiadać na dany temat i mówi rzeczowo to jest kontra "ale jecie psy" , " chcecie spisywać pedałów" itp
jeśli polityk Lewicy mówi głupoty o kilku płciach, o darmowych operacjach zmiany płci aborcji do 9 msc ciąży, czy podczas konferencji zwraca się tylko do Kobiet, mówiąc
"że mamy program dla kobiet" to ja czuje się zdyskryminowany, powód prosty, odwróćmy sytuacje, wychodzi Pan Mentzen, Pan Tusk, Kaczyński czy który kolwiek z panów i podczas konferencji mówi, mamy program specjalnie dla PANÓW, no przecież rozjechali by ich w 3 wieczory, że dyskryminują kobiety, że to obraza, że XXIw. że co to za słowa...
mamy PODWÓJNE standardy i tego nikt nie wiidzi.
Jeśli PiS nie będzie miał większości, ułoży się z Konfederacją, czyli porządzą kilka miesiecy, żadne z większych ustaw nie wejdzie i rząd się rozleci i może pis i PO, potem utworzy się kilka partii może wtedy pójdzie coś wybrać, bo teraz po prostu nie ma na kogo głosować. Dla mnie KONF to jedyna opcja, żeby pozbyć się starych dziadków i zmienić scenę polityczną.

serio chcesz wprowadzenia jeszcze większej kontroli ludzi przez polityków, przez UE itp?
jest taka fajna ksiązka, trochę stara, mozolnie się czyta, ale opowiada o wszystkim co się teraz dzieje,
nowo-mowie - czyli poprawności politycznej,
kontroli przez władzę, co gdzie i z kim, kiedy, itp
1984 G. ORWELL, strasznie zmieniła mój pogląd na politykę i rzeczywistość, Polecam z Całego serca.



Co do 1984 G. ORWELL nie masz wrazenia ze autor przestrzega przed skrajnosciami ? A dla mnie własnie taka skrajnościa jest Konfederacja.
Nie do konca tez mogę zrozumieć ze pojdziesz i zagłosujesz na nich majać swiadomośc ze ułożą sie z pisem ? Nie przeszkadza Ci to ?? pis rozpieprzyło to państwo aa Ty chcesz oddać głos na tych którzy chcą im pomoc jeszcze przez jakis czas nas okradać i utrzymać i przy korycie ?
Nie uwaza też ze ich słowa które wymieniłem są populistyczne , ja sądze ze oni naprawdę tak myslą , czemu Mentzen unika za każdym razem odpowiedzi czy nadal tak uwaza ? Czemu Korwin i Braun zostali z chowani w piwnicy? Konfa udaje teraz inna partie niz jest zeby zebrac nieco wiecej głosów , dobrze wiedzą ze takich radykałów jak oni jest na tyle mało ze wynik 15.10 byłyby marny.

psycho6social

2023-09-21, 11:46
przemekkaro napisał/a:

Co do 1984 G. ORWELL nie masz wrazenia ze autor przestrzega przed skrajnosciami ? A dla mnie własnie taka skrajnościa jest Konfederacja.

Nie uwaza też ze ich słowa które wymieniłem są populistyczne , ja sądze ze oni naprawdę tak myslą , czemu Mentzen unika za każdym razem odpowiedzi czy nadal tak uwaza ? Czemu Korwin i Braun zostali z chowani w piwnicy? Konfa udaje teraz inna partie niz jest zeby zebrac nieco wiecej głosów , dobrze wiedzą ze takich radykałów jak oni jest na tyle mało ze wynik 15.10 byłyby marny.




A Gdzie w książce przestrzega przed skrajnością? przestrzega przed komunizmem, totalitaryzmem, poddaniem się społeczeństwa. Niżej wklejam filmik o współczesnej ułudzie społeczeństwa, rewolucji pieniądza, o wolności słowa itp.
w porównaniu właśnie do Orwella.
Folwark zwierzęcy tego samego autora, też ukazuje wizję co się stanie jeśli społeczeństwo nie będzie się opierało na pracy i rozsądnym myśleniu, a jeśli dopuści się "Świnie do Koryta"

"Nie do konca tez mogę zrozumieć ze pojdziesz i zagłosujesz na nich majać swiadomośc ze ułożą sie z pisem ? Nie przeszkadza Ci to ?? pis rozpieprzyło to państwo aa Ty chcesz oddać głos na tych którzy chcą im pomoc jeszcze przez jakis czas nas okradać i utrzymać i przy korycie ?"

jest możliwość sprawdzenia jak głosowała ta nasza opozycja, w kwestiach, rozdawnictwa, podatków, służby zdrowia, ograniczeniach w Covid...
tak samo jak Ten nieszczesny PIS. Czyli PO,KO.Lewica, PSL... od czasu do czasu wypada się czemuś sprzeciwić i tak robili, ale to za sprawą PIS. Tłumacze.
jak chcieli przeforsować jakiś projekt, który spotkałby się z protestami opozycji, wyciągneli aborcje, prostest Kobiet, czy nielegalnych imigrantów i w mediach mówiono o tych wywołujących skrajne emocje sprawach, a po cichu przegłosowywali rzeczy razem w sejmie z tzw OPOZYCJA.
Wiem, że PiS to zło, rozdawają państwo, zachęcają do lenistwa itp, ale Tuskowi i Lewicy nigdy nie uwiarzę, nic niemówią (lewica) o tym z czego wezmą pieniądze na swoje programy, zero o podatkach, a kiedyś mówili o podatkach 50%...
Po Twoim wieku w profilu powinieneś pamiętać z jakimi PO szło postulatami kiedyś do wyborów, uwolnić gospodarkę, niższe podatki, Jedno mandatowe okręgi wyborcze itp. rzadzili długi czas i nic nie zrobili w tym kierunku,
pozwalali na rozkręcenie się mafii vatowskich, mafii węglowych, AmberGold, OLT EXPRESS...
Co Było po oredziu Tuska, w kórym powiedział, że zwolni każdego ministra, który podwyższy podatki po wyborach, podwyższyli podatki :P dlatego nie mam ani krzty zaufania do ich postulatów.
Więc jeśli wygra PO to będzie tylko jedna zmiana... będziemy musieli się bardziej podporządkować UE,
Sądów nie zreformują, szpitale dalej będą w kiepskiej formie. Kościół i Rydzyk, dalej będą wtrącać się do władzy bo mają Haki na starych rządzących. Jestem pewien, że mają zdjęcia i filmy z imprez, nagrania gorsze niż z Restauracji Sowa i przyjaciele,

Dlatego sądzę, że pis i KONF, będzie prowadzić do upadku rządów starych polityków i do zmiany. Bo PiS jest zły, jak i PO starzy komuniści i polityczne prostytutki. Zobacz ile ludzi pozmieniało partie czy poglądy by dostać się teraz do sejmu.
z Opozycji tej jedynej. Kołodziejczak, Dziambor,Petru, GIERTYCH!, ta od Aborcji do 9 msc, Gil, Shoering-Wielgus, była w nowoczesnej,potem PO, a teraz Lewica. itd....

Jak i w tym poście i poprzednim napisałem dużo rzeczy, ważnych, nie odniosłeś się do żadnej, tylko piszesz o rzeczach które są kontrowersyjne, i tak schowali tych nie poprawnie politycznie posłów, tak jak robi każda partia.
I Tak nie podoba mi się w KONFIE, że są tam tacy Braunowie, Korwini czy Godek, ale tak jak pisze, wolę spróbować zmiany niż wciąż tkwić w konflikcie PIS-PO.

"Nie uwaza też ze ich słowa które wymieniłem są populistyczne , ja sądze ze oni naprawdę tak myslą , czemu Mentzen unika za każdym razem odpowiedzi czy nadal tak uwaza ? Czemu Korwin i Braun zostali z chowani w piwnicy? Konfa udaje teraz inna partie niz jest zeby zebrac nieco wiecej głosów , dobrze wiedzą ze takich radykałów jak oni jest na tyle mało ze wynik 15.10 byłyby marny."


Uważam, jednak, wiem sam po sobie, że kiedyś byłem bardzo nieprzychylny do Gejów i Lesbijek, ale z wiekiem, to słabnie, bo ludzie poglądy zmieniają, ale na przestrzeni lat, doświadczeń, przeczytanych książek, takiej zwykłej mądrości.
I teraz wiem jedno, że to są zwykli ludzie, jak każdy o ile nie dotykają się obscenicznie i nie propagują swojej orientacji.
I dodam od Siebie, że obsciskiwanie w miejscach osób hetero też mi przeszkadza! :) żebyś nie zwyzywał mnie od Homofobów :)
Może cześć z nich nie zmieniła poglądów, czy podejścia do osób Homo, ale z drugiej strony to trochę obrona wydaje mi się podstaw społeczeństwa.
Żeby przetrwało społeczeństwo, muszą się rodzić dzieci, bez KOBIETY i MĘŻCZYZNY dzieci nie będzie, nawet jeśli kobieta chce zajść w sposób kliniczny, musi być męskie nasienie. To związek Kobiety i Mężczyzny jest właśnie podstawą społeczeństwa i to jaki wzór damy młodym pokoleniom (czy będziemy wmawiać, ze seksworking jest czymś normalnym (Gazeta Wyborcza) czy będziemy mowić o zasadach moralnych, czy przez kościół czy naukę etyki (bo kościół powinien być poza szkołą.)) Obecny kurs UE i wolności szeroko propagowanej, a tak naprawdę, z której rezygnujemy.
posiadając FB, INSTA itp jesteśmy produktami. Wielkie Firmy na nas zarabiają, reklamami, podsłuchiwaniu itp....

Teraz ja mam pytanie, na Kogo Ty zagłosujesz, i proszę żebyś po prostu podał konkretnie dlaczego.
Pozdrawiam i podoba mi się rozmowa z Tobą :) kulturalnie, bez obrażania! ;)
Przepraszam za błędy.




przemekkaro

2023-09-21, 12:57
psycho6social napisał/a:

A Gdzie w książce przestrzega przed skrajnością? przestrzega przed komunizmem, totalitaryzmem, poddaniem się społeczeństwa. Niżej wklejam filmik o współczesnej ułudzie społeczeństwa, rewolucji pieniądza, o wolności słowa itp.
w porównaniu właśnie do Orwella.
Folwark zwierzęcy tego samego autora, też ukazuje wizję co się stanie jeśli społeczeństwo nie będzie się opierało na pracy i rozsądnym myśleniu, a jeśli dopuści się "Świnie do Koryta"
""
jest możliwość sprawdzenia jak głosowała ta nasza opozycja, w kwestiach, rozdawnictwa, podatków, służby zdrowia, ograniczeniach w Covid...
tak samo jak Ten nieszczesny PIS. Czyli PO,KO.Lewica, PSL... od czasu do czasu wypada się czemuś sprzeciwić i tak robili, ale to za sprawą PIS. Tłumacze.
jak chcieli przeforsować jakiś projekt, który spotkałby się z protestami opozycji, wyciągneli aborcje, prostest Kobiet, czy nielegalnych imigrantów i w mediach mówiono o tych wywołujących skrajne emocje sprawach, a po cichu przegłosowywali rzeczy razem w sejmie z tzw OPOZYCJA.
Wiem, że PiS to zło, rozdawają państwo, zachęcają do lenistwa itp, ale Tuskowi i Lewicy nigdy nie uwiarzę, nic niemówią (lewica) o tym z czego wezmą pieniądze na swoje programy, zero o podatkach, a kiedyś mówili o podatkach 50%...
Po Twoim wieku w profilu powinieneś pamiętać z jakimi PO szło postulatami kiedyś do wyborów, uwolnić gospodarkę, niższe podatki, Jedno mandatowe okręgi wyborcze itp. rzadzili długi czas i nic nie zrobili w tym kierunku,
pozwalali na rozkręcenie się mafii vatowskich, mafii węglowych, AmberGold, OLT EXPRESS...
Co Było po oredziu Tuska, w kórym powiedział, że zwolni każdego ministra, który podwyższy podatki po wyborach, podwyższyli podatki dlatego nie mam ani krzty zaufania do ich postulatów.
Więc jeśli wygra PO to będzie tylko jedna zmiana... będziemy musieli się bardziej podporządkować UE,
Sądów nie zreformują, szpitale dalej będą w kiepskiej formie. Kościół i Rydzyk, dalej będą wtrącać się do władzy bo mają Haki na starych rządzących. Jestem pewien, że mają zdjęcia i filmy z imprez, nagrania gorsze niż z Restauracji Sowa i przyjaciele,
Dlatego sądzę, że pis i KONF, będzie prowadzić do upadku rządów starych polityków i do zmiany. Bo PiS jest zły, jak i PO starzy komuniści i polityczne prostytutki. Zobacz ile ludzi pozmieniało partie czy poglądy by dostać się teraz do sejmu.
z Opozycji tej jedynej. Kołodziejczak, Dziambor,Petru, GIERTYCH!, ta od Aborcji do 9 msc, Gil, Shoering-Wielgus, była w nowoczesnej,potem PO, a teraz Lewica. itd....
Jak i w tym poście i poprzednim napisałem dużo rzeczy, ważnych, nie odniosłeś się do żadnej, tylko piszesz o rzeczach które są kontrowersyjne, i tak schowali tych nie poprawnie politycznie posłów, tak jak robi każda partia.
I Tak nie podoba mi się w KONFIE, że są tam tacy Braunowie, Korwini czy Godek, ale tak jak pisze, wolę spróbować zmiany niż wciąż tkwić w konflikcie PIS-PO.
Uważam, jednak, wiem sam po sobie, że kiedyś byłem bardzo nieprzychylny do Gejów i Lesbijek, ale z wiekiem, to słabnie, bo ludzie poglądy zmieniają, ale na przestrzeni lat, doświadczeń, przeczytanych książek, takiej zwykłej mądrości.
I teraz wiem jedno, że to są zwykli ludzie, jak każdy o ile nie dotykają się obscenicznie i nie propagują swojej orientacji.
I dodam od Siebie, że obsciskiwanie w miejscach osób hetero też mi przeszkadza! żebyś nie zwyzywał mnie od Homofobów
Może cześć z nich nie zmieniła poglądów, czy podejścia do osób Homo, ale z drugiej strony to trochę obrona wydaje mi się podstaw społeczeństwa.
Żeby przetrwało społeczeństwo, muszą się rodzić dzieci, bez KOBIETY i MĘŻCZYZNY dzieci nie będzie, nawet jeśli kobieta chce zajść w sposób kliniczny, musi być męskie nasienie. To związek Kobiety i Mężczyzny jest właśnie podstawą społeczeństwa i to jaki wzór damy młodym pokoleniom (czy będziemy wmawiać, ze seksworking jest czymś normalnym (Gazeta Wyborcza) czy będziemy mowić o zasadach moralnych, czy przez kościół czy naukę etyki (bo kościół powinien być poza szkołą.)) Obecny kurs UE i wolności szeroko propagowanej, a tak naprawdę, z której rezygnujemy.
posiadając FB, INSTA itp jesteśmy produktami. Wielkie Firmy na nas zarabiają, reklamami, podsłuchiwaniu itp....
Teraz ja mam pytanie, na Kogo Ty zagłosujesz, i proszę żebyś po prostu podał konkretnie dlaczego.
Pozdrawiam i podoba mi się rozmowa z Tobą kulturalnie, bez obrażania!
Przepraszam za błędy.



"A Gdzie w książce przestrzega przed skrajnością? przestrzega przed komunizmem, totalitaryzmem,"

A komunizm i totalitaryzm to nie są skrajnosci ?

"jest możliwość sprawdzenia jak głosowała ta nasza opozycja, w kwestiach, rozdawnictwa, podatków, służby zdrowia, ograniczeniach w Covid... "

Zdaje sobie sprawe ze nie raz glosowali ramie w ramie , ale konfa tez , mniej ale tez wspolnie z pisem

"Po Twoim wieku w profilu powinieneś pamiętać z jakimi PO szło postulatami kiedyś do wyborów, uwolnić gospodarkę, niższe podatki, Jedno mandatowe okręgi wyborcze itp. rzadzili długi czas i nic nie zrobili w tym kierunku,
pozwalali na rozkręcenie się mafii vatowskich, mafii węglowych, AmberGold, OLT EXPRESS... "

Tak i przez to stracili wladze , przy obecnie rządzących i aferach to afery Po to byla zabawa w piaskownicy.

"Więc jeśli wygra PO to będzie tylko jedna zmiana... będziemy musieli się bardziej podporządkować UE, "

Nie wiem czy nie wole byc bardziej podporządkowany UE niz tak jak teraz kosciolowi katolickiemu. Jednak EU az tak nie wpierza sie w nasze zycie jak kosciol i obecni przy korycie.

"Dlatego sądzę, że pis i KONF, będzie prowadzić do upadku rządów starych polityków i do zmiany. Bo PiS jest zły, jak i PO starzy komuniści i polityczne prostytutki. Zobacz ile ludzi pozmieniało partie czy poglądy by dostać się teraz do sejmu. "

Tutaj sie nie zgadza pis konfe przejmie jak kazda partie z ktora wchodzil do sejmu. Samoobrona, LPR, Gowin , partia ziobry jakby sama startowała ma popracie na poziomie 0 %. Stworzą rząd zkonfederacja i za jakis czas konfederacji nie bedzie , przejmą jak kukiza czy innych. Glosując na konfe tak nparawde glosujesz na przyszłych polityków pisu:) Tylko oni jeszcze o tym nie wiedza

Co do lgbt nie przeszkadzaja mi ale nie moga miec wiecej uprawnien niz hetero. Tylko ze jak slysze ze jeden z najwazniejszy polityków konfy mowi ze nie chce w Polsce : UE , gejów , zydów itp i ani razu nie odciał sie od tych słów zapala mi sie lampka ostrzegwacza. On kilka razy mowil ze nie zaluje zadnych słow wiec on tak naprawde uwaza , nie mowi teraz glosno ze chce robic listy gejów bo przed wyborami to zaskodzi, ale po wyborach przyjdzie inny swiat. Moze to skrajne ale hitler tez prze wyobrami glosno nie mowił ze zydzi won z Niemiec

Jeszcze zauwazyłem ze chwalisz konfe za ich podejscie do kwesti Covid, jak rozumiem chwalisz ich za to ze jakby rzadzili nie zrobili by nic ? W sensie zero zakazów, lockdawnu,maseczek, odostrzen itp ? Nie twierdze ze te wszystkie obostrzenia byly potrzebne , bo niestety pis pokazal jakim jest slabym rzadzącym. Ale czy wlasnie brak reakcji by byly lepsze? Nie wiem. Nie patam też ktory to polityk lub polityczka z konfy rzucili ze czegos takiego jak Covid nie ma, bo grubo , Ciekawa czy tez tak by powiedział we Włoszech np w Bergamo albo w Brazyli .

Na kogo zagłosuje naprawde jeszcze nie wiem , slucham ogladam , czekam az ktos mnie przekona, slowo ze przed wyborami jak podejme decyzje powiem. Na ten moment oddam glos na partie ktora ma szanse usunac pis od wladzy. Na 100% nie zaglosuje na pis i konfederacje .

psycho6social

2023-09-21, 15:19
"A komunizm i totalitaryzm to nie są skrajnosci ?"

jeśli mamy na myśli skrajności to na myśl przychodzi mi przykład Prawicy i Lewicy, Dyktatury i Demokracji. Czyli skrajności z obu stron jeśli wymieniamy tylko jedną stronę to bardziej mowa o Radykałach.

"Tak i przez to stracili wladze , przy obecnie rządzących i aferach to afery Po to byla zabawa w piaskownicy."

nie ma większych i mniejszych Afer. Po każdej wykrytej aferze powinno wejsc CBA,CBŚP czy ille służby i drążyć i zamykać ludzi. Nie jestem tutaj adwokatem ani PiS ani PO ale nie ma co porównywać afer, bo jeszcze w PL nie rządzili tacy co by byli uczciwi. Dlatego czas na zmiany. SLD, UW, PO,PSL, PiS oni wszyscy już rządzili i nic się nie zmieni, Jakby coś miało się zmieniać, to po tym jak PO przejęło władze chyba 2007, o ile dobrze pamiętam, to pozamykali by ludzi Pisu, tak jak i odwrotnie po przejeciu władzy w 2015, PiS pozamykałby ludzi z PO za przekręty. Oni na Antenie się kłucą a potem jadą jedną taksówka to innego studia albo do Hotelu poselskiego, usiąść w restauracji przy wódeczce.
Dodam jeszcze tylko , że był ktoś taki jak A.Lepper, któremu popełnili samobójstwo. Może i był człowiekiem prostym, ale miał ewidentnie jakieś dokumenty na ówczesną władzę.

"Nie wiem czy nie wole byc bardziej podporządkowany UE niz tak jak teraz kosciolowi katolickiemu. Jednak EU az tak nie wpierza sie w nasze zycie jak kosciol i obecni przy korycie"

Tak kościół katolicki ma wpływ na politykę w polsce, ale to naturalnie wygasa, bo coraz mniej ludzi chodzi do kościoła.
także mają coraz mniejszy wpływ na społeczeństwo. Tak Powino się z tym walczyć bo kościół i państwo to dwie inne sprawy.
Dyktat Uni nie wygaśnie. nie wiem czy wiesz, ale pod pretekstem walki z Pedofilią, chcą w UE wprowadzić śledzenie maili, sms,fb itp przez Sztuczną inteligencje. czyli każdy kto ma mail będzie inwigilowany niby z powodu walki z pedofilią, ale wszystkie maile firmowe, itp będą również szpiegowane, także kto wie czy nagle się nie okaże, że chodzio tylko o szpiegostwo firmowe. to jest właśnie ta Wolność w UE i dodam, że już za jakiś czas poprzez ignorowanie walki z nielegalną imigracją, będziemy mieli zalew Innej Religi jaką jest Islam, a wtedy za negatywne komentarze polecą głowy... Dosłownie.

"Tutaj sie nie zgadza pis konfe przejmie jak kazda partie z ktora wchodzil do sejmu. Samoobrona, LPR, Gowin , partia ziobry jakby sama startowała ma popracie na poziomie 0 %. Stworzą rząd zkonfederacja i za jakis czas konfederacji nie bedzie , przejmą jak kukiza czy innych. Glosując na konfe tak nparawde glosujesz na przyszłych polityków pisu:) Tylko oni jeszcze o tym nie wiedza"
jest jedna różnica, wszystkich których wchłoneły wielkie partie, PO --- Nowoczesną, PiS ----LPR,Kukiz itd
były zbieraniną ludzi, którzy na szybko stworzyli ruch by dostać się do sejmu. Dlatego sądzę, że Konfederacja nie rozpadnie się jak inne partie, bo ma struktury i przekonania. Na pewno po wyborach ktoś odejdzie, ale pamiętam jak z SLD do PO przeszedł pózniejszy minister zdrowia , ARŁUKOWICZ, który został wcielony do PO by trochę spodobać się Lewicowym wyborcom. Zawsze są przejscia i będą. Moim zdaniem skoro ktoś przechodzi z Parti do Parti to powinien pozbywać się mandatu posła, bo w PL głosuje się nie na ludzi tylko partie, bo to one wyznaczają listy i spadachroniarzy.

"Co do lgbt nie przeszkadzaja mi ale nie moga miec wiecej uprawnien niz hetero. Tylko ze jak slysze ze jeden z najwazniejszy polityków konfy mowi ze nie chce w Polsce : UE , gejów , zydów itp i ani razu nie odciał sie od tych słów zapala mi sie lampka ostrzegwacza. On kilka razy mowil ze nie zaluje zadnych słow wiec on tak naprawde uwaza , nie mowi teraz glosno ze chce robic listy gejów bo przed wyborami to zaskodzi, ale po wyborach przyjdzie inny swiat. Moze to skrajne ale hitler tez prze wyobrami glosno nie mowił ze zydzi won z Niemiec"

z Tego co dobrze pamiętam słowa o Żydach, Gejach itd były z wykładu nt tego co się w polityce sprzedaje (tak po krótce).
Także nie wkładałbym tego do butów konfederacji.
i nie porównywałbym Konfederacji do Hitlera, bo to jak porównywanie Lewicy do CHE, albo Stalina.


Tak chwalę podejscie do Covid dlatego , że w USA były stany, które wprowadziły lekkie obstrzenia typu maski w miejscach publicznych, czy zapobieganie kumulowaniu się ludzi w jednym miejscu. I ludzi mniej chorowali.
podobnie zrobiła Szwecja. Pół europy pozamykało ludzi w domach. wzrosły samobójstwa wśród młodych, oraz starszych którzy stracili firmy. Wzrosła ilość zgonów z powodu norotworów, zawałów, chorób psychicznych, wszystko dlatego, że był utrudniony dostęp do zwykłej przychodni i specjalistów. I uważasz, że to było dobre podejscie? Zamknięte Lasy, sklepy...

słowem podsumowania, wiem, że ludzie którzy biorą pod uwagę tylko kwestie ideologiczne, nie będą skłonne zagłosować Konfederacje. Teraz dodam, że po wyborach jeśli Konfederacja, nie dogada się z PIS, to albo PO dogada się z Konfederacją, co jest możliwe, bo już obie partie o tym po cichu mówią. Np chyba rzecznik PO powiedział, że KONF ma całkiem dobre podejscie do gospodarki, a KONF mówi, że nie bedzie w koalicji z Tuskiem i jego rządami, ale tuż za rogiem idzie R.Trzaskowski, który ma zostać premierem w razie wygranej PO, także już nie rządy Tuska a Trzaskowskiego.
Chcę żebyś dobrze zrozumiał, nie Lubie PiS, PO, KO,SLD, itd, to starzy wyjadacze, którzy chcą być przy władzy dla władzy, rządzili tyle lat, i nie pamiętam by weszły ustawy dające ludziom więcej wolności, chcieli wprowadzać ACTA, to pamiętasz?
Dlatego jest potrzebna zmiana, a nie kontynuacja. To nie chodzi o popieranie Konfederacji dla ideałów, a o możliwość przetasowania.

Proszę Cię o jedno, poczytaj czym z założenia była UE podczas jej zawarcia, a czym jest teraz...
no i jakbyś musiał oddać głos, teraz, no gonią Cię SSmańcy z psami i karabinami i musisz oddać głos bo inaczej strzelą, to na kogo? i dlaczego

maderfakermen

2023-09-21, 16:22
psycho6social napisał/a:

To ja odpowiem za niego, bo się nie doczekasz. Jeśli typ twierdzi, że konfa zafunduje nam 1984 Orwella podczas gdy Folwark Zwierzęcy mamy tu na pełnej kurtyzanie i to od początku czasów PRL, to jest skrajnym debilem i z jego urojeń wprost wynika, że zagłosuje na komuchów pokroju Zandberga, Biedronia albo inną czerwoną szmatę jak Czarzasty. Nie wierzę, że ktoś o mentalności niewolnika i kto ma tyle bzdur do powiedzenia na temat konfy może się wahać na kogo odda głos.

On nie pojmuje i nie pojmie, że liderzy konfederacji i jej żelazny elektorat to głównie przedsiębiorcy i nie potrzebują być przy korycie, bo więcej zarabiają na swoich biznesach, ale ktoś kto zarabia najniższą krajową jak usłyszy, że pensja posła wynosi 12.826,64 zł brutto(zwolnione z podatku), to mu sie styki palą od tej niebagatelnej ilości gotówki dnia pierwszego każdego miesiąca. Ludzie przedsiębiorczy chcą po prostu, żeby "państwo" się od nich odpie**oliło. Gdzie lewicowo-socjalistyczne pijawki nie dość, że łupią nas praktycznie na wszystkim co nam jest potrzebne do życia, to jeszcze utrudniają nam te życie na każdym kroku i wkręcają chore ideologie, plując tym samym na katolików, o poprawności politycznej nie wspominając.

Reszty tego bełkotu który tu wyprodukował, a zmusiłem się to przeczytać - nie będę komentował, bo szkoda strzępić ryja na takiego tumana...

ps. i nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać, ani odwodzić. po prostu nie mam w sobie na tyle empatii i cierpliwości, żeby wchodzić w dyskusję z takim cepem.

przemekkaro

2023-09-21, 17:49
maderfakermen napisał/a:

To ja odpowiem za niego, bo się nie doczekasz. Jeśli typ twierdzi, że konfa zafunduje nam 1984 Orwella podczas gdy Folwark Zwierzęcy mamy tu na pełnej kurtyzanie i to od początku czasów PRL, to jest skrajnym debilem i z jego urojeń wprost wynika, że zagłosuje na komuchów pokroju Zandberga, Biedronia albo inną czerwoną szmatę jak Czarzasty. Nie wierzę, że ktoś o mentalności niewolnika i kto ma tyle bzdur do powiedzenia na temat konfy może się wahać na kogo odda głos.
On nie pojmuje i nie pojmie, że liderzy konfederacji i jej żelazny elektorat to głównie przedsiębiorcy i nie potrzebują być przy korycie, bo więcej zarabiają na swoich biznesach, ale ktoś kto zarabia najniższą krajową jak usłyszy, że pensja posła wynosi 12.826,64 zł brutto(zwolnione z podatku), to mu sie styki palą od tej niebagatelnej ilości gotówki dnia pierwszego każdego miesiąca. Ludzie przedsiębiorczy chcą po prostu, żeby "państwo" się od nich odpie**oliło. Gdzie lewicowo-socjalistyczne pijawki nie dość, że łupią nas praktycznie na wszystkim co nam jest potrzebne do życia, to jeszcze utrudniają nam te życie na każdym kroku i wkręcają chore ideologie, plując tym samym na katolików, o poprawności politycznej nie wspominając.
Reszty tego bełkotu który tu wyprodukował, a zmusiłem się to przeczytać - nie będę komentował, bo szkoda strzępić ryja na takiego tumana...
ps. i nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać, ani odwodzić. po prostu nie mam w sobie na tyle empatii i cierpliwości, żeby wchodzić w dyskusję z takim cepem.



Szkoda ciulu ze nie masz tyle jaj zeby to powiedziec prosto w twarz, tylko walisz w klawiature., Bo chetnie bym sie z toba spotkal i to wyjasnil. Wiec czekam na odp.
Juz sie przyznales ze jestes katolem wiec pewno ksiadz za bardzo cie tlulil na zachrystii i bylo ci tak dobrze skoro teraz tak ich bronisz i placzesz sie ze ich atakuje
Glupszy jestes niz twoj ojciec skoro uwazasz ze konfederacja nie idzie tam do koryta bo sie dorobili, chyba zycia nie znasz ,naprawde pajac jestes i tyle.
I na koniec ciulu tepy powiedz mi gdzie napisałem :" że konfa zafunduje nam 1984 Orwella " ??

psycho6social

2023-09-21, 18:17
Panowie, ale nie ubliżajmy sobie, bo IM właśnie o to chodzi, by się kłócić!
Każdy ma prawo do innych poglądów, i trzeba to uszanować :)

przemekkaro

2023-09-21, 18:52
psycho6social napisał/a:

jeśli mamy na myśli skrajności to na myśl przychodzi mi przykład Prawicy i Lewicy, Dyktatury i Demokracji. Czyli skrajności z obu stron jeśli wymieniamy tylko jedną stronę to bardziej mowa o Radykałach.
nie ma większych i mniejszych Afer. Po każdej wykrytej aferze powinno wejsc CBA,CBŚP czy ille służby i drążyć i zamykać ludzi. Nie jestem tutaj adwokatem ani PiS ani PO ale nie ma co porównywać afer, bo jeszcze w PL nie rządzili tacy co by byli uczciwi. Dlatego czas na zmiany. SLD, UW, PO,PSL, PiS oni wszyscy już rządzili i nic się nie zmieni, Jakby coś miało się zmieniać, to po tym jak PO przejęło władze chyba 2007, o ile dobrze pamiętam, to pozamykali by ludzi Pisu, tak jak i odwrotnie po przejeciu władzy w 2015, PiS pozamykałby ludzi z PO za przekręty. Oni na Antenie się kłucą a potem jadą jedną taksówka to innego studia albo do Hotelu poselskiego, usiąść w restauracji przy wódeczce.
Dodam jeszcze tylko , że był ktoś taki jak A.Lepper, któremu popełnili samobójstwo. Może i był człowiekiem prostym, ale miał ewidentnie jakieś dokumenty na ówczesną władzę.
Tak kościół katolicki ma wpływ na politykę w polsce, ale to naturalnie wygasa, bo coraz mniej ludzi chodzi do kościoła.
także mają coraz mniejszy wpływ na społeczeństwo. Tak Powino się z tym walczyć bo kościół i państwo to dwie inne sprawy.
Dyktat Uni nie wygaśnie. nie wiem czy wiesz, ale pod pretekstem walki z Pedofilią, chcą w UE wprowadzić śledzenie maili, sms,fb itp przez Sztuczną inteligencje. czyli każdy kto ma mail będzie inwigilowany niby z powodu walki z pedofilią, ale wszystkie maile firmowe, itp będą również szpiegowane, także kto wie czy nagle się nie okaże, że chodzio tylko o szpiegostwo firmowe. to jest właśnie ta Wolność w UE i dodam, że już za jakiś czas poprzez ignorowanie walki z nielegalną imigracją, będziemy mieli zalew Innej Religi jaką jest Islam, a wtedy za negatywne komentarze polecą głowy... Dosłownie.
jest jedna różnica, wszystkich których wchłoneły wielkie partie, PO --- Nowoczesną, PiS ----LPR,Kukiz itd
były zbieraniną ludzi, którzy na szybko stworzyli ruch by dostać się do sejmu. Dlatego sądzę, że Konfederacja nie rozpadnie się jak inne partie, bo ma struktury i przekonania. Na pewno po wyborach ktoś odejdzie, ale pamiętam jak z SLD do PO przeszedł pózniejszy minister zdrowia , ARŁUKOWICZ, który został wcielony do PO by trochę spodobać się Lewicowym wyborcom. Zawsze są przejscia i będą. Moim zdaniem skoro ktoś przechodzi z Parti do Parti to powinien pozbywać się mandatu posła, bo w PL głosuje się nie na ludzi tylko partie, bo to one wyznaczają listy i spadachroniarzy.
z Tego co dobrze pamiętam słowa o Żydach, Gejach itd były z wykładu nt tego co się w polityce sprzedaje (tak po krótce).
Także nie wkładałbym tego do butów konfederacji.
i nie porównywałbym Konfederacji do Hitlera, bo to jak porównywanie Lewicy do CHE, albo Stalina.
Tak chwalę podejscie do Covid dlatego , że w USA były stany, które wprowadziły lekkie obstrzenia typu maski w miejscach publicznych, czy zapobieganie kumulowaniu się ludzi w jednym miejscu. I ludzi mniej chorowali.
podobnie zrobiła Szwecja. Pół europy pozamykało ludzi w domach. wzrosły samobójstwa wśród młodych, oraz starszych którzy stracili firmy. Wzrosła ilość zgonów z powodu norotworów, zawałów, chorób psychicznych, wszystko dlatego, że był utrudniony dostęp do zwykłej przychodni i specjalistów. I uważasz, że to było dobre podejscie? Zamknięte Lasy, sklepy...
słowem podsumowania, wiem, że ludzie którzy biorą pod uwagę tylko kwestie ideologiczne, nie będą skłonne zagłosować Konfederacje. Teraz dodam, że po wyborach jeśli Konfederacja, nie dogada się z PIS, to albo PO dogada się z Konfederacją, co jest możliwe, bo już obie partie o tym po cichu mówią. Np chyba rzecznik PO powiedział, że KONF ma całkiem dobre podejscie do gospodarki, a KONF mówi, że nie bedzie w koalicji z Tuskiem i jego rządami, ale tuż za rogiem idzie R.Trzaskowski, który ma zostać premierem w razie wygranej PO, także już nie rządy Tuska a Trzaskowskiego.
Chcę żebyś dobrze zrozumiał, nie Lubie PiS, PO, KO,SLD, itd, to starzy wyjadacze, którzy chcą być przy władzy dla władzy, rządzili tyle lat, i nie pamiętam by weszły ustawy dające ludziom więcej wolności, chcieli wprowadzać ACTA, to pamiętasz?
Dlatego jest potrzebna zmiana, a nie kontynuacja. To nie chodzi o popieranie Konfederacji dla ideałów, a o możliwość przetasowania.
Proszę Cię o jedno, poczytaj czym z założenia była UE podczas jej zawarcia, a czym jest teraz...
no i jakbyś musiał oddać głos, teraz, no gonią Cię SSmańcy z psami i karabinami i musisz oddać głos bo inaczej strzelą, to na kogo? i dlaczego



To ze politycy sie znaja sa kolegami a dzieli ich tylko znaczek parti nie musisz mowic :) Ale jestem pewny ze konfederacja tez ma kolegow w innych partiach:) Tez na antenie potrafia sie opie**alac a potem choc Krzysiu na piwo :)
Kosciol a UE , Ty uwazasz ze kosciol bedzie coraz slabszy ze coraz mniej ludzi tam chodzi , ale sam popatrz na tego idiote co sie wlaczyl do rozmowy, juz ma mokre majtki bo atakuja jego kosciol, Ja wiem ze UE nie jest idealna , ale wole w niej byc nie nie być a w kosciele nie jestem i nie chce być, Tak samo jak Ty uwazasz ze kosciol bedzie mial coraz mniejszy wplyw to ja uwazam ze moze w tej Unii sie ogarna i nie bedzie wprowadzala inwigilacji, Jedno i drugie malo prawdopodobne niestety,
jednak nadal twierdze ze konfa nie rozni sie od parti ktore zostaly skonsumowane przez dwie wieksze, Datego uwazam ze czeka ich podobny los. LPR i Samoobrona tez jak wchodzily w koalicje wydawaly sie niezlomne z bardzo wplywowymi i charyzmatycznymi liderami, A wiemy jak zakonczyli.
Ale jednak tak mowil o zydach gejach uni , , korwin tez mowi dobrze o Rosji , braun o calkowitym zakazie aborcji , to sa ich poglady, oni tak mysla , zaden z nich nie wycofal sie z tych słów , aie jak ktos taki ma sprawowac wladze ? Wiem pisałes ze nie cieszysz sie z obecnosci ich w konfederacji ale jednak tam sa i takiej chcesz zmiany ? Zamiast dwoch starych parti ktore kradna na potęge , wolisz taka gdzie bedzie patrzyl przyjaznym okiem w strone Moskwy a kobiety bede umieraly w szpitalach jak ich ciąze bedą zagrozone jakis twoj znajomy gej albo koleznaka lezba trafi na liste ??
Co do Covid dzialania naszego rzadu byly slabe glupie tepe tak jak pisales zamykanie lasow itp Podales przypadki gdzie im sie udalo pomimo malych obostrzen nie przegrac tak dotkliwie z pandemia, ale jest druga strona gdzie ludzie padali jeden za drugim. Sceny jak z Bergamo wywożą ciezarowka zwloki. Tylko powiedz co byl zrobila konfederacja ? miala jakis pomysl czy tylko tak mowili bo wiedzieli ze za mowienie nie poniosą odpowiedzialnosci ? tez moglem wtedy mowic jak ludzie byli wk***ieni ze im zamkneli silownie ze ja bym nie zamykal , wtedy kazdy byl ekspertem.
Tez pytanie coraz czesciej slysze ze konfa chce zlikwidowac ZUS ale kiedy i co w zamian to slychac nie wiem , nie wiem , nie wiem.Sam slyszales jak na wiecu konfy Petru spytal o to Mentzena to tem mu wyjechal tekstem w filmu, to jest powazne tak niepowaznie mowic o takiej powaznej sprawie jak likwidacja ZUS ? Jakie by byly glosy oburzenia ze strony Konfy jakby ktos z PO czy Lewicy powiedzial sluchajcie zlikwidujemy urzad skarbowy, ale nie wiemy kiedy i co potem.
Na kon cu sam to podkreslasz ze Konfederacja sie moze ukladac po wyborach, Ile razy Boska czy inni krzyczeli ze nigdy nigdy nie dogadaja sie z Pisem czy Po, Oklamali ludzi jeszcze przed wyborami :) Tak po ludzku nie boli Cie to ze nowy bohater stal sie taki jak jego wrogowie:)?

no i jakbyś musiał oddać głos, teraz, no gonią Cię SSmańcy z psami i karabinami i musisz oddać głos bo inaczej strzelą, to na kogo? i dlaczego[/quote]

Niestety za PO, jest najblizej zeby odsunąc PIs , niestety

Websterthe1

2023-09-21, 19:13
Oczywiście, że PiS rozszarpie Konfederację, kiedy ta wejdzie z nim w koalicję. Przecież te śliskie osoby, które kandydują z jej list tylko czekają żeby zebrać głosy naiwnych i ruszyć śladem takiego Andruszkiewicza.

przemekkaro napisał/a:

, juz ma mokre majtki bo atakuja jego kosciol



No przecież "wolnościowiec" Mentzen wyjaśnił, że Kościoła nie można atakować, bo to jego Kościół, a to co nie jest jego, to atakować można. XD Wszystko jasne.

maderfakermen napisał/a:

On nie pojmuje i nie pojmie, że liderzy konfederacji i jej żelazny elektorat to głównie przedsiębiorcy



Jak już coś, to zaliczają się do jej elektoratu przedsiębiorcy -typu "wanna be" i różne Janusze biznesu, które chciałyby j***ć swoich pracowników i państwo na podatkach. Jednak większość jej sympatyków, to młodzi i niewykształceni mężczyźni na najniższych stanowiskach, którymi przedsiębiorcy podłogi wycierają. Oni myślą, że jak się podatki obniży, to im skapywać będzie. Będzie, ale jak nad nimi staną.

psycho6social

2023-09-21, 19:17
Najpierw Covid, nie sądzę, że trupy były wywożone ciężarówkami, miałem znajomego, który był na "przepełnionym" oddziale szpitalnym w jednym ze śląskich miast... był sam na sali, był to środek pandemi. Nie twierdzę, że nie było Wirusa, że nie było zgonów, tylko czy więcej ich nie było ze względu na starość, choroby tzw współistniejące? np Nowotwory? to wszystko wchodziło do statystyk COVID. Sam przechodziłem jeden dzień bólu kości i 3 msc bez węchu ;p

Ciągle czepiasz się tych gejów, lesbijek, żydów itd... teraz Też braun jest w sejmie i co? Kołodziejczak jakiś czas temu pokazywał FUCKA ameryce nie pamietasz? Teraz sciska się i tuli z Tuskiem, Sikorski ma jakieś lewe kontakty chyba w Katarze, Były MSZ... lobbuje i dostaje hajs z innego państwa...
Jeśli chodzi o Aborcje, spoko, ale tylko jak jet ku temu powód, a nie zachcianka puszczalskiej Kariny z Andrychowa.
co do ZUS. nie chodzi o likwidacje Emerytur tylko stworzenie czegoś nowego, teraz emerytury wypłaca ZUS,KRUS i jeszcze coś. Tam jest tyle prezesów, zastepców, zastepców zastepców itd... chodzi o to by to połączyć i zrobić jeden system do wypłacania emarytur. Nie wiem, czemu nie potrafił tego powiedzieć.

ale tak samo można się czepiać wszystkich, jak chcą wprowadzać swoje programy. Skąd pieniadze na babciowe, pieniadze dla mam na powrót do pracy? na te żłobki? itd itp

Kosciół ma coraz mniej władzy, taka prawda, porównaj co kosciół mógł w latach 70-90 a co teraz? i to jest ta różnica miedzy podporządkowaniem się koscioła (ktorego nie ma, bo nie musisz chodzić do koscioła, płacic za niego, nie wiem co jeszcze, ) a na UE podatki płacisz, zaraz zabiorą Ci możliwość jazdy samochodem spalinowym, zrobią 15min miasta, zabronią latać samolotami, bedziesz miał limit CO2, wydzielone porcje mięsa do zjedzenia... co jeszcze??
Szwagier w Szwecji opowiadał, że jeśli ktoś za dużo kasy uda w sklepie z ALK, albo za często robi tam zakupy, to dostaje telefon z pomocy społecznej, z zaproszeniem do kliniki leczenia uzależnień ;P tego chcesz? bo to w tą strone idzie.

co do dogadania z PiS czy Po, szczerze mam nadzieje, że nic takiego nie bedzie i pisałem o możliwych scenariuszach.
bo chciałbym, żeby była powtórka wyborów. żeby PO i KO i PiS PSL Lewica się rozpadli, zrobili przetasowania.

co do Włączającego się w rozmowe Kolegi, rozumiem go dlaczego się uniósł, bo pisze do Ciebie z konkretami praktyczni, a odpisujesz tylko, bo nie chcą gejów, tam jest Braun, korwin Godek , kobiety umrą, a gejów pospisują,
Pytałem o to na kogo zagłosujesz, jakbyś musiał teraz głosować, też nie odpisałeś, dlatego Trochę go poniosło.
Dlatego też pisałem o tym by szanować siebie wzajemnie

przemekkaro

2023-09-21, 19:44
Mam znajomych. troche dalsza rodzine we Włoszech połnocnych , trup w okolicach Bergamo slal sie gesto. Filmik z wywożeniem zmarlych to nie byla sciema.

Czepiam tych wypowiedzi o gejach i zydach bo Ty za kazdym razem mowisz ze to nic waznego ze to sciema , za 1 h napiszesz ze nikt z konfederacji tak nie mowil ze to Wyboracza wymyslila

Co do likwidacji ZUS pytam ponownie co oni chca w zamian i kiedy? odpowiedzi brak napisales tylko ogolnikowo stworzenie czego nowego a mi zarzuczas ze nie pisze konkretnie.Wiec sie pytam kiedy mi podasz konkretna odpowiedz, Moze w koncu pojmiesz ze pie**olenie ich ze zlikwiduja ZUS to banaly ? nie maja pojecia co potem zadnego planu nic, jakby mieli juz by padaly konkretne terminy , kwoty itp

Co mogl kosciol w latach 70-90 ? za komuny mial wplyw na panstwo ? na Twoje zycie mial tylko wplyw ale tylko jak tego chciales,
nie ma przyporzadkowania sie kosciolowi ? nie place na nich ?nie z moich podatkow idzie kasa na fundusz koscielny ? nie z moich podatkow te cymbaly laduja pieniadze w kosciol ? nie zyjacy za moja kase politycy ukladaja sie z czarnymi ze ci sobie kupuja ziemie na 10 % wartosci ? Jak kto nie jest przyporzadkowanie obywatelu do kosciola to ja niewiem co by nim bylo skoro sa utrzymywani z Twojej i mojej kasy.

Spoko skro rozumiesz takie zachowanie kolegi ,to ok , widac zakompleksiony facet ktory pewno malo zarabia alvo wcale , w domu nikt go nie slucha wylalo mu sie . Ja przyznaje ze tez ale zaatakowal mnie szkoda ze tylko przez internet ,

Napisales ze masz nadzieje ze konfa sie nie dogada po wyborach, ale sam pisales ze juz sa glosy ze mowia ze pis nie taki zly , a to po tez takie fajne. Powodzenia jak dostaniesz strzal w pysk po wyborach jak Ci na ktorych glosowales beda lizac jajka kaczora.

Skoro rozumiesz kolege to gratuluje , ja przyznaje tez odpowiedzialem nie tak jak powiniem ale ten typ mnie sprowokowal pierwszy ruszyl szkoda ze tylko przez neta, Ale wlasnie przekonal mnie ze tak wyglada wiekszkosc kibicow konfy katolik ktoryemu w zyciu malo co wyszlo , pewno zarabia malo albo nic, w domu nikt go nie slucha, w pracy jest od przynies podaj zamiec, najdalej w swiecie to byl pewno w czeskiej pradze.

Napisalem na kogo bym zaglosowal wiec chyba nie czytales

psycho6social

2023-09-21, 20:28
Mój błąd, nie widziałem tego PO.

nie pisałem, że to nic takiego o gejach, tylko, że jeśli trzeba podać jakiś konkret podczas rozmowy, to zawsze wraca tekt o gejach. Jak gadka PiSu o Donaldzie co wyjechał do UE.

Pisałem, o Likwidacji ZUS tak jak ja to zrozumiałem, Stworzenie instytucji która bedzie wypłacał emerytury zamiast 3 innych ZUS/KRUS/..
Nie atakuje Cie dlatego bardzo nie podoba mi się Twój ton wypowiedzi, widzisz, nie potrafisz czegoś zrozumieć,
nie uważam, że konfederacja jest lekiem na całe zło, ale szansą na przetasowanie tej całej zgrai ludzi.
bo mam dosyć kolesiostwa, oddawania wolnosci ludzi w zamian za pieniadze i stołki z UE.
To polityka Unii doprowadziła pośrednio do Wojny na Ukrainie, nie reagując na pierwszą wojnę w Czeczenii kiedy Putin doszedł do władzy, nie reagując na wtargnięcie Rosji na Krym... Są zamachy Islamistów na Redakcje gazety we Francji,
łączą się w bólu i rysują kredą kwiatki na chodnikach.

Kosciół jest problemem i powinno sie go ukrócić, w kwesti podatkowej, ulg itp, też tak sądzę, ale nie pisz, że jesteśmy podporządkowani kosciołowi. Ludzie mogą wciąż robic co chcą i nie zawsze w zgodzie z kosciołem katolickim,
Za niedługo się to skończy, bo o ile dobrze pamietam, to w tym roku do seminarium w KrK był jeden chętny. także już za jakiś czas będzie księży ubywało i się to wykruszy jak w Niemczech, Francji.

Nigdzie nie napisałem, że PiS jest Dobry, że ich popieram, wiem że działają na szkode, ale PO też był oSLD też tak działało, może teraz czas na rządy które promują pracę, nie zasiłki.

Nie odniosłeś się w ogóle do tych ustaw, które zabierają ludziom wolnośc i ich prawa, czyli jesteś w stanie oddać swoją prywatność, by kobiety mogły przeprowadzać legalną Aborcję do 9msc Ciąży?
taak napisałem to w takiej formule zaczepnej, ale inaczej nie mogę do Ciebie trafić chyba, nie piszesz żadnych konkretów.

Rozumiem go w tym sensie, że czekałem na odpowiedzi i nie potrafiłem ich uzyskać.
nie popieram żadnej formy przemocy, również słownej, dlatego ani Jego ani Twój ton wypowiedzi mi nie pasuje.

popatrz na swoją wypowiedz, ja niby jestem z Konfy, a nie jestem, piszę tylko moje zdanie na ten temat,
ale Ty chciałeś już kolesia bić.... to też można oceniać przez pryzmat inteligencji. Nie robię tego tylko zauważ, że obojętnie jaką przemoc preferujecie i tak to brak szacunku do drugiej osoby, nawet o innych poglądach.

i na koniec, Jestem wykształcony, tak jak kilku z moich znajomych, którzy będą głosowali na Konf.
zauważyłem jednak, że Lewica i pis mają elektorat z niższej półki, a na pewno już z półki mało chętnych do pracy.
Nie oceniaj człowieka po kilku słowach w internecie. Obaj użyliście niewłaściwych słów i powinniście siebie przeprosić. :)

maderfakermen

2023-09-21, 21:03
przemekkaro napisał/a:

Szkoda ciulu ze nie masz tyle jaj zeby to powiedziec prosto w twarz, tylko walisz w klawiature., Bo chetnie bym sie z toba spotkal i to wyjasnil. Wiec czekam na odp.
Juz sie przyznales ze jestes katolem wiec pewno ksiadz za bardzo cie tlulil na zachrystii i bylo ci tak dobrze skoro teraz tak ich bronisz i placzesz sie ze ich atakuje
Glupszy jestes niz twoj ojciec skoro uwazasz ze konfederacja nie idzie tam do koryta bo sie dorobili, chyba zycia nie znasz ,naprawde pajac jestes i tyle.
I na koniec ciulu tepy powiedz mi gdzie napisałem :" że konfa zafunduje nam 1984 Orwella " ??



Przyjeżdżaj suchoklatesie.
Nie jestem katolem.
Nie, nie idzie dla koryta w przeciwieństwie, do popisu, psl, sld, razem, itd.

Cytat:

Co do 1984 G. ORWELL nie masz wrazenia ze autor przestrzega przed skrajnosciami ? A dla mnie własnie taka skrajnościa jest Konfederacja.



jesteś głupszy od Żukowskiej...

przemekkaro

2023-09-21, 21:14
Co do ZUS nadal nie otrzymalem konkretnej odpowiedzi ( a o to masz do mnie zarzut) Czy wiedza jak ta instytucja ktora ma zastapic zus bedzie funkcjonowala ? Powiesz konkretnie ?

Skoro z Twoje kasy idzie czesc na kosciol to jak to nazwac ??? nie czujesz sie prze to podporządkowany czarnej mafi ? Twoj wybor widocznie tak chcesz,

Tak samo jak UE odpowiada za to wszystko co napisales to tak mozna napisac ze kazde państwo w Europe za to indywidualnie takze odpowiada, bo import oraz eksport danego kraju z Rosja nie byl zależny od UE, Polska sama pompowala miliardy do Rosji za gaz, rope, węgiel Unia nas zmuszala ?

Co do ustaw ktore zabieraja prywatnosc jestem na nie , co wiecej mam Ci napisac ? czy jestem za tym zeby oddac prywatnosc bo jakas laska chce sobie zrobic aborcje ? Nie , ale postaw sie w roli rodziny kobiety ktora umarla w szpitalu bo jakas banda jelopow wymyslila ze lekarz jak katolik moze odmowic aborcji nawet jak jest zagorznie zycia obiety - sredniowieczetam zmierzamy.Jestem pewny ze rodzina takiej kobiety oddala by swoja prywatnosc zeby tlyko nie odwiedzac corki , zony siosry na cmentarzu , no chyba ze uwazasz inaczej,

nie chcialem koles bic ale chcialem zeby tylko te wszystkie obelgi powiedzial mi prosto w twarz,