18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

tds1974

2014-01-12, 17:10
Niektórym żal dupę ściska, że koleś zrobił więcej fajnego niż niejedna instytucja czy rząd. A tym, którzy zaraz będą grzebac Owsiakowi w życiorysie powiem krótko: wuj wam w chupę

decode21

2014-01-12, 17:17
Nie rozumie debili, jak ktoś coś pisze o przekrętach u Owsiaka to zaraz wyskakują obrońcy z atakiem na księży. To samo z POlityką, kolejna afera Tuska to obrońcy zaraz że PiS jeszcze gorszy.

X-...........an

2014-01-12, 18:30
Tak naprawdę obie strony są siebie warte i mają swoje za uszami, teraz zostało im tylko obrzucanie się coraz bardziej śmierdzącym g..... żeby ośmieszyć i dobić przeciwnika :roll:

Jak ktoś woli dać na WOŚP, to niech da na WOŚP i tak samo z Caritasem.
A reszcie wuj do tego.

bloodwar

2014-01-12, 18:31
Jedno jest pewne - za darmo tego nie robi. Tak jak każdy płacąc na tacę ma świadomość, że nawet jeżeli 90% z tej kasy pójdzie na obiady dla biednych dzieci w sierocińcu w Afryce, to jednak 10% pójdzie na nowego merca dla proboszca, tak samo z Owsiakiem - nawet jeżeli bierze "tylko" 7% to jednak te pieniądze zamiast do potrzebujących (a taka jest idea) trafiają do przepastnej kieszeni wujka Róbta Co Chceta. I jest pewna doza ironii w tym, że broni się mówiąc że "za cięzką prace, nawet charytatywną i dla idei, należy się jakaś zapłata" a jednocześnie wykorzystuje DARMOWĄ pracę tysięcy wolontariuszy, stojących na chłodzie i mrozie żeby zbierać grosiki na te jego 7%...

Ork.Fajny

2014-01-12, 18:34
tds1974 napisał/a:

Niektórym żal dupę ściska, że koleś zrobił więcej fajnego niż niejedna instytucja czy rząd. A tym, którzy zaraz będą grzebac Owsiakowi w życiorysie powiem krótko: wuj wam w chupę


Bardziej chodzi o to że część tych pieniędzy przekazuje do środowisk związanych z wszelakiej maści "atrakcjami" które serwuje nam lewicowa ideologia. Nie mam nic przeciwko temu że pomaga np. dzieciom. Ale kiedy jednocześnie idzie w ramię np. z (p)osłem Biedroniem który opowiada się za aborcją to rachunek wychodzi na zero jak nie na minus.

bloodwar napisał/a:

Jedno jest pewne - za darmo tego nie robi. Tak jak każdy płacąc na tacę ma świadomość, że nawet jeżeli 90% z tej kasy pójdzie na obiady dla biednych dzieci w sierocińcu w Afryce, to jednak 10% pójdzie na nowego merca dla proboszca[...]


Czy ty i cała banda debili twojego pokroju kiedykolwiek mieliście w rękach "księgi" takowego proboszcza że wiecie ile zostawia dla siebie a ile idzie na utrzymanie parafii i pomoc biednym...? Hmmmm?

tymasztesz

2014-01-12, 18:34
a mnie ten owsiak po prostu juz wk***ia

zuku73

2014-01-12, 18:37
Tak jak co roku było dobrze, tak teraz wszystkim odpie**ala i czepiają się Owsiaka a to że kradnie albo że popularniejszy od caritasu który zarobił 8 razy więcej. To już się nie liczy że jednak on i wszyscy ludzie którzy wspomagają tę fundację zafundowali sprzęt medyczny, a młodzi ludzie są zachęcani do pomagania innym? Jak jednemu z drugim dzieciak zachoruje tak, że potrzebne będzie użycie sprzętu od Owsiaka i spółki, to skończą się kretyńskie argumenty a jeszcze przyjdą i mu podziękują.

da...........82

2014-01-12, 18:40
W ogóle obrazek zrobiony na siłę. Kościół akurat się nie wychyla z oskarżeniami że Owsiak żebrze, więc nie wiem czym inspirował się autor. Chyba chęcią doj***nia klerowi za wszelką cenę. I teraz się spuszcza ze szczęście jednocześnie wrzucając pieniążek Owsiakowi.

A z mojej strony Owsiak to hipis i kojarzy mi się z brudem i ćpaniem. Niech pokaże lepiej faktury. I nie wyręcza państwa z obowiązku zakupu sprzętu medycznego. Politycy przyklaskują, bo wiedzą że ktoś odpie**ala z nich robotę. Aha, no i nie zapominajcie o brudstoocku. Tarzanie się w błocie, ćpańsko i orgie, ot imprezka finansowana z WOŚP.

Kubas1993

2014-01-12, 18:52
Smutne jest to, że Owsiak kupuję sprzęt dla PUBLICZNYCH szpitali i jest to firmowane przez np. Komorowskiego i pomaga w tym wiele publicznych instytucji.
Mnie osobiście byłoby wstyd jako prezydent 38 mln kraju firmować akcje zbierania pieniędzy od ludzi którzy płacą nie małe podatki + obowiązkowe ubezpieczanie zdrowotne, na sprzęt medyczny który powinien być zakupiony z pieniędzy Ministerstwa Zdrowia czy NFZ. Ogólnie cała sytuacja jest dla mnie żenująca bo budżet NFZ wynosi ok. 64 mld zł, a Owsiak przeznacza rocznie 40 mln? Ale lans w mediach we wszystkich mediach jest i relacja on-line na onecie.
Jedyną dobrą rzeczą może być to, że z tego co mówią kupuje sprzęt aktualnie potrzebny i chyba nie przekazuje go na własność szpitalom i może go w razie czego zabrać (ostatnio było chyba coś takiego z jakimiś łożkami)

gorbaczow7

2014-01-12, 19:30
Podstawową pytaniem jest dlaczego potrzebne są takie zbiórki pieniędzy skoro ochrone zdrowia każdy ma zapisaną w konstytucji. Czyli złodziejstwo bandy z wiejskiej.

Gris123

2014-01-12, 20:06
Ciekawe, u mnie w kościele ksiądz namawiał do udziału w zbiórce.
Może nie generalizujmy.

Ruli

2014-01-12, 20:29
Dawniej wspierałem WOŚP, niech nawet sobie bierze coś z tego, dla mnie to pozytywna akcja ale jego zachowanie wobec dziennikarzy, że "z dupy pytania zadają" albo rzuca się o pytanie z tym czy bierze kasę czy nie zamiast odpowiedzieć jak normalny kulturalny człowiek który stworzył wośp pokazuje, że jest ograniczony umysłowo, poza tym powinien być neutralny, zająć się tym a nie wpie**alać się do polityki i innych rzeczy pokazując, że ma swoje zdanie. Chce pokazać jaki jest fejm na pokaz zamiast robić to co robił dlatego pie**ole go

lukasz343343

2014-01-12, 20:41
WOŚP pokazuje jedynie jak nasz kraj jest bardzo patologiczny ponieważ państwo nie jest w stanie zapewnić podstawowej opieki medyczny a pieniądze na sprzęt zbiera idiota.

cornishon69

2014-01-12, 21:17
Nie rozumiem, dlaczego można go gloryfikować za kupno sprzętu, a nie można opie**olić za defraudację reszty kasy. To jakiś Wasz bożek jest czy co?