18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wołyń 1943

Loki91 • 2012-10-29, 20:42
Utwór z płyty "Patriotyzm"
Dość barwny tekst o tym co się działo w czasie II WŚ.
W skrócie ukraińscy nacjonaliści wymordowali około 50-60tys Polaków w ramach czystki etnicznej.
A mówi się zazwyczaj tylko o hitlerowcach... :roll:




Dla ciekawych więcej info:
Wikipedia
Zdjęcia i opis na Hardzie

rockface123

2012-10-29, 21:19
na wojnie każdy zabijał, nie wiem czemu się na hitlerowców uwzieli, ruscy byli gorsi dzięki za harda

czewor

2012-10-29, 21:38
jacy hitlerowcy? cały czas tylko a to hitlerowcy a to esesmani a to naziści i w necie i w tv i w książkach w kółko. a to przecież niemcy byli, co oni jacyś inni, normalnie niemcy i koniec. wszędzie tylko sztuczne oczyszczanie i zdejmowanie z siebie winy. fałszowanie historii.

giboN31

2012-10-30, 03:06
@up racja szkop zawsze będzie szkopem

sz...........an

2012-10-30, 03:19
Naziści nazistami. Oczywiście że to niemcy itd. ale prawda jest taka, że dla polaków rok 1945 to początek kolejnej wojny ;) dla kumatych.
Nie ma dla mnie nic gorszego od rosyjskiej swołoczy czy ukraińskich nacjonalistów. O tych oprawcach tak cicho zawsze. Może dlatego że historia w podstawówce i w gimbazjum kończy się na średniowieczu a w liceum na początku II wojny światowej.

WojciechM

2012-10-30, 03:30
@rockface dokładnie, ale to JAK ta dzicz z OUN i UPA mordowała Polaków, często swoich sąsiadów których znali od dziecka, to się w głowie nie mieści. Pomysłowością chyba przebyli wszystkich. Tu jest lista niektórych: http://wolyn1943.eu.interii.pl/artykuly.html

rockface123

2012-10-30, 06:48
@up dokładnie, nie chce chronić niemców sam nawet po niemiecku liczyć nie potrafie, ale denerwuje mnie to że wszyscy najeżdżają na nich przecież hitler chciał by staliśmy się sojusznikami i zaatakowali rosje pomyślcie jakby by było zajebiście dzisiaj gdyby się im to udało gdyby hitler wygrał wojne. Tyle jego naukowcy lekarstw opracowali, co prawda poprzez uśmiercenie kilka milionów żydów ale jednak. Komunizm jest jak wojna, po wojnie tyle że taka wewnętrzna uciszona przez milicje nie ma nic gorszego od niego

Stajgerski

2012-10-30, 07:32
Powinniśmy dziękować nauczycielom którzy zaszczepili miłość do historii.

malvo

2012-10-30, 08:14
Za Katyń, za Grodno, za Wilno i Lwów
Zapłaci czerwona hołota

Jeden kocha Warszawę , drugi pieniądz i sławę , ja także mam swoją śłabość , bo ja kocham namiętnie Lwów ...
Tyle nam zostało po tej kulturze ...

A tak dokładniej ukraińce podłe świnie - wyciąć w pień !!!
Jako imperialistyczny kraj , za jaki uchodzimy od XVI wieku powinniśmy sobie zagarnąć ukraine,bialorus,lotwe,litwe,estonie tylko marnuja tam ziemie . Wywalic ta cala demokracje znalesc wodza dla ludu jak Piłsudski Józef, albo Bronisław i tyle .
A co do zbrodni UPA to rozcinali brzuchy i wrzucali kamienie , zabijali noworotki , kobiety przecinali na pol ...
POWIEM TAK : NIE BEDZIE POKOJU MIEDZY POLSKA A UKRAINA ANI ROSJA
OSADZMY TYCH BRUDASOW I POKAZMY ZE JESTESMY POLAKAMI !

coolfon

2012-10-30, 09:18
malvo napisał/a:

Za Katyń, za Grodno, za Wilno i Lwów
Zapłaci czerwona hołota


Jeden kocha Warszawę , drugi pieniądz i sławę , ja także mam swoją śłabość , bo ja kocham namiętnie Lwów ...
Tyle nam zostało po tej kulturze ...

A tak dokładniej ukraińce podłe świnie - wyciąć w pień !!!
Jako imperialistyczny kraj , za jaki uchodzimy od XVI wieku powinniśmy sobie zagarnąć ukraine,bialorus,lotwe,litwe,estonie tylko marnuja tam ziemie . Wywalic ta cala demokracje znalesc wodza dla ludu jak Piłsudski Józef, albo Bronisław i tyle .
A co do zbrodni UPA to rozcinali brzuchy i wrzucali kamienie , zabijali noworotki , kobiety przecinali na pol ...
POWIEM TAK : NIE BEDZIE POKOJU MIEDZY POLSKA A UKRAINA ANI ROSJA
OSADZMY TYCH BRUDASOW I POKAZMY ZE JESTESMY POLAKAMI !





ehhh Zamiast pie**olić głupoty poczytałbyś coś. Największemu komuniście nie śniła się nawet powojenna Polska bez Lwowa. Ale gdy Stalin po wojnie wziął się za ustalanie granicy to ówczesne władzę powiedziały „my to nie wiemy, róbcie jak wam wygodnie” no i zrobili jak im wygodnie (i to Stalin zaj***l po wojnie wojujący nacjonalizm ukraiński na zachodniej Ukrainie, tak samo jak resztki AK ale zawsze) z ziemiami litewskimi, czy bardziej litewsko-ruskimi (bo czegoś takiego jak Białoruś nie uznaje) było troche inaczej. Nawet przekopali nowe koryto Bugu, żeby Brześć litewski został po wschodniej stronie

lapsikoss

2012-10-30, 09:29
rockface123 napisał/a:

nie chce chronić niemców sam nawet po niemiecku liczyć nie potrafie, ale denerwuje mnie to że wszyscy najeżdżają na nich przecież hitler chciał by staliśmy się sojusznikami i zaatakowali rosje pomyślcie jakby by było zajebiście dzisiaj gdyby się im to udało gdyby hitler wygrał wojne. Tyle jego naukowcy lekarstw opracowali, co prawda poprzez uśmiercenie kilka milionów żydów ale jednak. Komunizm jest jak wojna, po wojnie tyle że taka wewnętrzna uciszona przez milicje nie ma nic gorszego od niego


Nie ma nic złego w bronieniu Niemców. I nawet nie mówię o nowych pokoleniach, lecz o tych starszych. Nie każdy popierał Hitlera, było wielu przeciwników, lecz nie mieli oni możliwości zmiany panujących zasad. Gdyby na zachodzie ktoś teraz obwinił nas za socjalizm, pacyfikację Czech podczas Praskiej Wiosny, bylibyśmy wszyscy wielce oburzeni (słyszysz, BongMan?)

Hitlerowski plan zakładał także zniszczenie Polaków. Nie bez powodu wymordowano elity, pozbywano się co mądrzejszych.
Hitler zaproponował nam współpracę, żeby sobie oszczędzić roboty, zresztą wiedział, że Polskie Wojsko to jedno z najlepszych na świecie, w końcu bronili kraju w 1939 nadspodziewanie długo.
Byłoby ciekawie na początku, może przez pewien czas moglibyśmy potrząsnąć Rosją, ale co dalej?
Zwróć uwagę co się stało mimo paktu Ribbentrop-Mołotow, Hitler tak czy inaczej zaatakował Rosję. Był egocentrykiem, uważał, że wszystko uda mu się samotnie, a podejmowanie współpracy było posunięciem taktycznym, nie strategicznym w jego wizji. Rzesza miała radzić sobie sama, Rzesza nie potrzebowała pomocy, bo nosiła naród wybrany. No i Wódz się przeliczył.

Ostatecznie po narobieniu sobie wrogów na Zachodzie i Wschodzie zostalibyśmy zaatakowani przez Aliantów jako państwo Osi, albo przez Hitlera jako już zmęczony, niepotrzebny balast, poddając się niemal natychmiast (z powodu strat we wspólnej wojnie z Aliantami). Tak miało być z Rosją, ale Fuhrer się przeliczył.


A w kwestii "komunizmu" śmiem twierdzić, że wojna była gorsza. Ustrój socjalistyczny jako tako wyciągnął ten kraj z gruzów po wojnie, umożliwił ludziom kształcenie się, rozwinął się przemysł, ludzie żyli nawet szczęśliwie (!), a wielu dorosłych nadal tęskni za tamtymi czasami (nie z powodów politycznych), bo choć nie mieli "wolności" to żyło się inaczej.
Czy ktokolwiek tęskni za wojną?

WalkingStephen

2012-10-30, 10:01
Jak już poruszacie takie tematy to zobaczcie ilu Ukraińców wymordowali Polacy na takiej samej zasadzie. Prawie wszystkie kraje po wojnie potrafiły się przyznać i przeprosić za zło, które wyrządziły a Polska dalej ma z tym problem. Na lekcjach historii nie mówi się o tym jak deportowano Niemców ( gorzej niż oni to zrobili z żydami ), jak mordowano całe ukraińskie wioski, jak Polacy mordowali innych polaków. Ktoś tu wspominał o podziękowaniach dla nauczycieli, którzy wszczepili miłość do historii, szkoda tylko, że do takiej, która nie jest do końca obiektywna. Później się rodzą przekłamania, a Polacy są na nie szczególnie wyczuleni, można to zaobserwować po tym jak 'walczą' w internecie pod różnymi filmikami historycznymi na youtubie, a sami nie są lepsi.

Tak czy siak wybić wszystkich w okół aby Polska znów od morza aż do morza władała :hitler:

zderealizowany

2012-10-30, 10:04
Ciekawe ilu Ukraińców zginęło z rąk ludzi Piłsudskiego? :amused:

AmorPatriae

2012-10-30, 10:08
Najbardziej boli to, że zabrali nam nasze najpiękniejsze ziemie kresów wschodnich. Lwów był nazywany najwierniejszym i najpiękniejszym polskim miastem, a teraz? Z Wileńszczyzny pochodzili najwięksi patrioci, niemalże twórcy naszej świadomości narodowej. Lwów, Wilno, Grodno, Brześć, Stanisławów, Grody Czerwieńskie, i wiele innych. Jest tylko jeden naród równie bardzo skrzywdzony - Węgrzy im też zabrali ich najlepsze ziemie. To my i Węgrzy ratowaliśmy niezliczone razy Europę przed wschodnimi i południowymi hordami dzikusów, a oto jak się nam odwdzięczały nacje zachodu przez te wszystkie lata....

robertow99

2012-10-30, 10:35
sam jestem ze wschodu i to wszystko się potwierdzało jak moi dziadkowie przybyli pod Łódź to wtedy zobaczyli naszych "polaczków" jeden drugiego oszukiwał okradał itp.
Ale tam skąd pochodzili tam kazdy Polak wspierał drugiego odnosił się z szacunkiem i po prostu był dumny z tego że jest Polakiem oraz cenił honor.