18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wolny rynek czyli: Rozwój Hongkongu na przestrzeni lat.

Nutaharion • 2012-10-21, 19:54
[center]Hongkong jest obecnie symbolem wolnego rynku i gospodarczego sukcesu, który dla wielu stał się wzoremdo naśladowania. Poniższe zdjęcia wykonywane nad cieśniną Port Wiktorii pokazują jak ta mała wioska urosła do rangi jednego z azjatyckich tygrysów.

Lata '80 XIX wieku - fotografia prezentuje Pachnący Port (tak dosłownie należy tłumaczyć nazwę Hong Kong) zanim kompania Starr Ferry połączyła półwysep Koulun z wyspą Hongkong (a miało to miejsce w 1888) i sprawiła, że tradycyjne łodzie wiosłowe zwane Sampan przestały być podstawowym środkiem komunikacji na tej trasie.



---
1906

AmorPatriae

2012-10-23, 20:37
@Vinewood
Kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą

Pa...........RS

2012-10-23, 21:21
@up
u niego wystarczy tylko jeden raz

Vinewood

2012-10-23, 21:29
@up
rozumiem, że celem życiowym takiego typka jak ty jest sprawdzanie czy ktoś aby nie popełnił błędu? Zresztą mało mnie to obchodzi czy mamy kapitalizm czy nie, a skoro ty to wiesz- to fajnie :D A teraz nie udawaj twardziela-znawcy ;-)

Aeze

2012-10-23, 22:14
@Vinewood - zanim coś wrzucisz to się dokształć. Poczytaj w jakim celu powstał hong kong i jakie rządzą nim prawa. Porównianie ustrojowe z Polską ma się jak porównanie umysłu Einsteina z Twoim.

azerbejdzanification

2012-10-24, 18:22
W Chinach jest kilka obszarów w których panuje całkowity kapitalizm.To takie eksperymenty,jak to się przez nich nazywa.Jednim z nich jest Hongkong.Tyle że hongkong od jakiś 10 lat należy do Chin bo wcześniej należął do Wlk. Brytanii.Dlatego wygląda jak wygląda.
Komunizm wytworzył proste i surowe pojęcie estetyki i przestrzeni miejskiej.Jak dla mnie okropne.