18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wolne miejsce

Mroczny_Patataj • 2012-12-20, 00:51
Zastanawiam się czy zostawić wolne miejsce przy wigilijnym stole...

A jak przyjdzie ktoś z Radomia?

brK.

2012-12-20, 11:21
@Up Jest filmik z wigilii w Radomiu jak stado wygłodniałych moherów kradnie ze stołu wszystkie napoje ^^

Edit. Ubiegł mnie :p

kRukson.

2012-12-20, 11:36
k***a odpie**olcie się od mojego Radomia :( przynajmniej jesteśmy miasteczkiem olimpijskim, każdy w dresach!

toranaga7

2012-12-20, 11:47
A teraz zadam pytanie napinaczom,co wam zrobił Radom?

ray19

2012-12-20, 11:52
Odnośnie filmiku, k***a w każdym mieście by tak zrobili, pazerne ch*je! ;/

NWC

2012-12-20, 12:06
Mówiąc szczerze ja bym tak nie zrobił, nigdy nie biore jak rozdają coś takiego za darmo, bo k***a pchać się i szarpać o napój za 2zł to już na prawde trzeba być pie**olniętym. Dziekuje

Masov

2012-12-20, 12:54
ja bym tam mandarynki brał :D

eligurf

2012-12-20, 13:20
Filmik świetny. Ja się pytam jak to można pić, przecież na tych napojach jest napisane że są rakotwórcze (aspartam) i w życiu tego gówna nie kupiłem (ani podobnych). Już wolę zawał od zwykłego cukru w napojach, niż raka od podobnych napojów.

Masov

2012-12-20, 14:14
eligurf napisał/a:

Filmik świetny. Ja się pytam jak to można pić, przecież na tych napojach jest napisane że są rakotwórcze (aspartam) i w życiu tego gówna nie kupiłem (ani podobnych). Już wolę zawał od zwykłego cukru w napojach, niż raka od podobnych napojów.



Wyssane z palca, są podejrzenia i to wszytko. Nikt tego nie udowodnił.

ctrl+c, ctrl+v z wikipedi

"Pod koniec lat 90. XX w. opublikowano wyniki kilku badań, które sugerowały występowanie związków między spożywaniem aspartamu i chorób takich jak nowotwory mózgu i układu limfatycznego. Nie ma jednak dowodów naukowych świadczących o tym, że aspartam powoduje nowotwory w ludzkim organizmie[7]. Badania na dużych populacjach ludzi, jak i w przytłaczającej większości badań na zwierzętach nie znalazły związku aspartamu z nowotworami. Podobnie inne zagrożenia dla zdrowia związane z używaniem słodzika, w obliczu dostępnego obecnie materiału naukowego, są uważane za minimalne lub nieistniejące[8][9].
Sugestie dotyczące związku z nowotworami pochodzą z trzyletnich badań na szczurach European Ramazzini Foundation (ERF) (wrzesień 2005) prowadzonych przez grupę badaczy z Bolonii, która określiła aspartam jako substancję rakotwórczą, chociaż więcej szczurów odżywianych aspartamem dożywała starości, niż w próbie kontrolnej[10]. Badania te zostały zrecenzowane przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności, który wytknął szereg błędów takich jak: brak dokładnych danych o wykorzystanych zwierzętach doświadczalnych (pożywienie, waga etc.), podawanie wysokich dawek aspartamu na kilogram masy ciała zwierzęcia, które nie są możliwe do konsumpcji. Nawet jeśli cały cukier w artykułach spożywczych zostałby zastąpiony aspartamem, to jego spożycie wynosiłoby około 10 mg/kg ciała, przy dopuszczalnym limicie 40 mg/kg ciała, podczas gdy w badaniach użyto dawek do 5000 mg/kg ciała. Wytknięto, że szczury żyły do naturalnej śmierci, co jest niezgodne z wytycznymi badań nad rakotwórczością, ponieważ prowadzi to do porównania szczurów zmarłych w różnym wieku, a starzeniu towarzyszy powstawanie zmian[11]. FDA otrzymała od RFA tylko część danych z badań o które prosiła i spotkała się z odmową dostarczenia do weryfikacji patologicznych preparatów szczurów[12]. Późniejsza analiza danych z szeregu badań klinicznych wykazała, że "nie ma dowodu, że sacharyna i inne słodziki (głównie aspartam) zwiększają ryzyko wystąpienia nowotworów u człowieka"[13]."


Źródła:

[7]↑ BA. Magnuson, GA. Burdock, J. Doull, RM. Kroes i inni. Aspartame: a safety evaluation based on current use levels, regulations, and toxicological and epidemiological studies. „Crit Rev Toxicol”. 37 (8), s. 629-727, 2007. doi:10.1080/10408440701516184. PMID 17828671.
[8]↑ Gallus S., Scotti L., Negri E., Talamini R., Franceschi S., Montella M., Giacosa A., Dal Maso L., La Vecchia C. Artificial sweeteners and cancer risk in a network of case-control studies.. „Annals of oncology : official journal of the European Society for Medical Oncology / ESMO”. 1 (18), s. 40–4, styczeń 2007. doi:10.1093/annonc/mdl346. PMID 17043096.
[9]↑ Butchko HH, Stargel WW, Comer CP, Mayhew DA, Benninger C, Blackburn GL, de Sonneville LM, Geha RS, Hertelendy Z, Koestner A, Leon AS, Liepa GU, McMartin KE, Mendenhall CL, Munro IC, Novotny EJ, Renwick AG, Schiffman SS, Schomer DL, Shaywitz BA, Spiers PA, Tephly TR, Thomas JA, Trefz FK. Aspartame: review of safety. „Regul Toxicol Pharmacol”. 35 (2 Pt 2), s. S1-S93, 2002. doi:10.1006/rtph.2002.1542. PMID 12180494.
[10]↑ Morando Soffritti, Fiorella Belpoggi, Davide Degli Esposti, Luca Lambertini, Eva Tibaldi i Anna Rigano. First Experimental Demonstration of the Multipotential Carcinogenic Effects of Aspartame Administered in the Feed to Sprague-Dawley Rats.. „Environmental Health Perspectives / EPH”. 114, s. 379-385, marzec 2006. doi:10.1289/ehp.8711.
[11]↑ Opinion of the Scientific Panel on food additives, flavourings, processing aids and materials in contact with food (AFC) related to a new long-term carcinogenicity study on aspartame
[12]↑ FDA Statement on European Aspartame Study
[13]↑ Gallus S., Scotti L., Negri E., Talamini R., Franceschi S., Montella M., Giacosa A., Dal Maso L., La Vecchia C. Artificial sweeteners and cancer risk in a network of case-control studies.. „Ann Oncol”. 1 (18), s. 40-44, 2007. doi:10.1093/annonc/mdl346. PMID 17043096

jeyjey344

2012-12-20, 14:32
Święty Mikołaj prosto z Sosnowca. Strach dziecko na kolanka oddać :emo:

kulwon przez f

2012-12-20, 14:49
ray19 napisał/a:

Odnośnie filmiku, k***a w każdym mieście by tak zrobili, pazerne ch*je! ;/


na slasku nie, nie bylo dan z wegla