18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Włochy: Zakaz symboliki Bożego Narodzenia w szkole

poligon6 • 2018-01-10, 12:01
Ze względu na to, że wśród ponad 100 uczniów zespołu szkół koło Rieti w środkowych Włoszech jest troje muzułmanów, zrezygnowano tam całkowicie z wszelkich elementów symboliki Bożego Narodzenia. Nie ma nawet gwiazdy na szkolnej choince.

Ten radykalny i budzący protesty rodziców oraz Kościoła przypadek opisał w niedzielę dziennik "Il Messaggero".


W przedszkolu, szkole podstawowej i średniej placówki w miejscowości Leonessa, gdzie od lat żywa była tradycja Świąt, jej dyrektorka wprowadziła w tym roku całkowity zakaz użycia jakichkolwiek elementów, które mogą kojarzyć się z narodzinami Jezusa. W rezultacie nie odbędzie się msza dla uczniów ani tradycyjne jasełka oraz przedświąteczny poczęstunek z wymianą życzeń. Choinkę ozdobiono tylko sztucznym śniegiem.

Decyzja ta wywołała - jak podkreśla "Il Messaggero" - prawdziwą wściekłość rodziców, a także niezadowolenie burmistrza i miejscowej diecezji. Jej rzecznik powiedział: "Trudno zrozumieć tak skrajne stanowisko dyrektor szkoły". Jego zdaniem takie kroki nie sprzyjają integracji.

Burmistrz podjął się mediacji między protestującymi rodzicami a dyrekcją proponując odprawienie mszy dla uczniów szkoły poza jej murami. Dyrektor pozostała nieugięta.

Rodzice interweniowali w miejscowym kuratorium. Na razie nie otrzymali odpowiedz

http://fakty.interia.pl/swiat/news-wlochy-zakaz-symboliki-bozego-narodzenia-w-szkole,nId,871533

A to tylko wierzchołek góry lodowej nie tylko we Włoszech ale i w całej europie. Do tego prowadzi polityka lewusów i pseudo liberałow.
Podobnie jest w Szwecji, Danii, Niemczech. Linków jest cała masa.

Ale nic sie nie dzieje przypadkowo to pokłosie neomarksizmu, czyli rugowania tożsamości kulturowej i narodowej w celu utworzenia jednego kołchozu.

Wiewór

2018-01-10, 12:02
Ciekawe dlaczego takiego gówna nie przenoszą do suszarni.

~Velture

2018-01-10, 12:04
@up
Bo to nie ty jesteś autorem tematu :kawa:

Wiewór

2018-01-10, 12:13
To było kolejne pytanie retoryczne.
Zdaję sobie sprawę, że to jest portal prawicowy (socjalistyczno-narodowy = skrajne lewactwo = faszyzm) i przechodzą tylko tematy zatwierdzone przez cenzurę narodową zgodną z obowiązującą propagandą :-D

poligon6

2018-01-10, 12:18
"To było kolejne pytanie retoryczne.
Zdaję sobie sprawę, że to jest portal prawicowy (socjalistyczno-narodowy = skrajne lewactwo = faszyzm) i przechodzą tylko tematy zatwierdzone przez cenzurę narodową zgodną z obowiązującą propagandą "

Nie płacz podetrzyj smarki, a jak cie piecze dupa to użyj maści

krasnal_hałabała

2018-01-10, 12:47
Abraxus napisał/a:

To było kolejne pytanie retoryczne.
Zdaję sobie sprawę, że to jest portal prawicowy (socjalistyczno-narodowy = skrajne lewactwo = faszyzm) i przechodzą tylko tematy zatwierdzone przez cenzurę narodową zgodną z obowiązującą propagandą :-D



A ja zdaję sobie sprawę że tam pracujesz. https://en.wikipedia.org/wiki/Hasbara Ciekawe ilu kolegów z Megaphone już wysłuchało twoich żalów na "polaków robaków" z sadola.

Wiewór

2018-01-10, 12:49
poligon6 napisał/a:

"To było kolejne pytanie retoryczne.
Zdaję sobie sprawę, że to jest portal prawicowy (socjalistyczno-narodowy = skrajne lewactwo = faszyzm) i przechodzą tylko tematy zatwierdzone przez cenzurę narodową zgodną z obowiązującą propagandą "

Nie płacz podetrzyj smarki, a jak cie piecze dupa to użyj maści


Skąd w tobie tyle przekonania, że twoje wypociny cokolwiek mnie obchodzą? :amused:

poligon6

2018-01-10, 14:05
"Skąd w tobie tyle przekonania, że twoje wypociny cokolwiek mnie obchodzą?'

To po ch*j sie udzielasz? Idź się zalić gdzie indziej.

Noside

2018-01-10, 16:17
Quo Vadis Europo?

sezamkowyRozpierdol

2018-01-11, 00:07
Tylko że ta szkoła jest państwowa, świecka, więc ma prawo do takich decyzji.
Nie rozumiem natomiast dlaczego funduje się te cyrki z usuwaniem świąt ze szkół tylko dlatego, że chodzi tam do tej szkoły jakiś wyznawca pedofila mahometa?
Ja też żądam usunięcia wszystkich meczetów z całego globu oraz islamu, ponieważ sam islam w sobie obraża "moje uczucia religijne" obraża ludzką godność, wolność, rozum, logikę, napastuje kobiety oraz pozwala na "wydawanie za mąż" małych dzieci pedofilom - pewnie dlatego Janusz Pawlacz 2 całował Koran, co było haniebne z jego strony, no ale podobno takie miał upodobania.
Obraża mnie to islamskie sp***olenie umysłowe.
A Janusz Pawlacz 2 również obraził cały cywilizowany świat całując koran, który jest dla pedofili pieczęcią legalizującą j***nie małych dzieci, poświęcił w ten sposób pedofili, a mimo tego Polakensy nadal budują mu pomniki i jeszcze mają bóle dupy, dlaczego JP2 jest oskarżany o dupczenie dzieci.
Jakbyście k***a nazwali jakiegoś polityka czy kogo kolwiek, który ucałowałby petycję czy projekt ustawy zaproponowany przez jakąś partię zielonych czy innych skrajnych oszołomów domagających się legalizacji pedofilii?