18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Własnoręczne szycie rany

Jerzy_Owsik • 2023-05-11, 22:08
Film instruktażowy jak zszyć ranę żyłką i superglutem








Halman

2023-05-11, 22:16
pokaż to mamusi

PIs

2023-05-11, 22:17
Kto k***a zszywa taką ranę :-D

mygyry

2023-05-11, 22:29
Krzywo, witamy w polskiej służbie zdrowia.

Jerzy_Owsik

2023-05-11, 22:36
Halman napisał/a:

pokaż to mamusi



Twoja to już widziała na żywo

mi...........pl

2023-05-11, 22:37
Z cyklu na ch*j mi NFZ

kothletino

2023-05-11, 22:38
No ch*j tam dałem piwo ponieważ takie k***a pomyje tutaj wrzucają, że akurat ta wstawka wydaje się całkiem niezła.

eliveruss

2023-05-11, 22:42
Ciotka Gangrena lubi to

DmNQ

2023-05-11, 22:43
Brawo , Klej cyjanoakrylowy zawierający związki cyjanku. Wpie**ol sobie więcej do krwioobiegu. Za rok powiesz, że raka albo inngo syfilisu dostałeś przez szczepionkę XDD

PsikutaBezS

2023-05-11, 22:45
Naciąć sobie nieudolnie skórę i potem ją nieudolnie zszyć tylko po to, żeby to wrzucić na sadistic ??? :)

Jerzy_Owsik

2023-05-11, 22:50
PsikutaBezS napisał/a:

Naciąć sobie nieudolnie skórę i potem ją nieudolnie zszyć tylko po to, żeby to wrzucić na sadistic ???



szkło w wodzie

DmNQ napisał/a:

Brawo , Klej cyjanoakrylowy zawierający związki cyjanku. Wpie**ol sobie więcej do krwioobiegu. Za rok powiesz, że raka albo inngo syfilisu dostałeś przez szczepionkę XDD


podczas wojny wietnamskiej "Super Glue" pomagał ratować życie żołnierzom. Wielu z nich odniosło poważne obrażenia poza bazą, a zanim otrzymali odpowiednią pomoc medyczną, wykrwawiali się. Dzięki wynalazkowi Coovera medycy mogli rozpylać klej bezpośrednio na skórę, aby zatrzymać krwawienie, dopóki pacjent nie trafi do szpitala.

Cipczan

2023-05-11, 23:01
Wszystko bardzo poprawnie. Tylko po co ten klej na koniec? Albo szyjesz, albo kleisz.

DmNQ napisał/a:

Brawo , Klej cyjanoakrylowy zawierający związki cyjanku. Wpie**ol sobie więcej do krwioobiegu. Za rok powiesz, że raka albo inngo syfilisu dostałeś przez szczepionkę XDD



Mylisz się. Kleje tkankowe to kleje cyjanoakrylowe. Trucizna to cyjanek potasu.

BambiPMT

2023-05-11, 23:12
DmNQ napisał/a:

Brawo , Klej cyjanoakrylowy zawierający związki cyjanku. Wpie**ol sobie więcej do krwioobiegu. Za rok powiesz, że raka albo inngo syfilisu dostałeś przez szczepionkę XDD



A on nie po to właśnie został wynaleziony?

Film słaby, oglądałem za gnoja Rambo.

Pepewatch

2023-05-11, 23:12
Jerzy_Owsik napisał/a:

szkło w wodzie
podczas wojny wietnamskiej "Super Glue" pomagał ratować życie żołnierzom. Wielu z nich odniosło poważne obrażenia poza bazą, a zanim otrzymali odpowiednią pomoc medyczną, wykrwawiali się. Dzięki wynalazkowi Coovera medycy mogli rozpylać klej bezpośrednio na skórę, aby zatrzymać krwawienie, dopóki pacjent nie trafi do szpitala.



Już nawet intuicyjnie nie wiedząc co jest w składzie w życiu bym sobie super gluta na otwarta ranę nie wpierdzielił.
Twój przykład z "Wietnamu" do mnie kompletnie nie przemawia, po pierwsze pewnie mieli inny klej, bo przecież są pseudo kleje, żele medyczne, a jeżeli był to rzeczywiście super glut o takim składzie jak dzisiaj to też nie jest to żaden argument. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale w Wietnamie hamburgersy polewali całe hektary buszu, zarośli ogromnymi ilościami środka podobnego do dzisiejszego randup-u (nazwy nie pamiętam, ale roślinność usychała) żeby Wietnamczycy nie mieli się gdzie ukrywać.
Hamburgersy wrócili do domu i co się po paru latach okazało? Kilka albo nawet naście tysięcy umarło w wielkich męczarniach po tym cudownym specyfiku który dostał się do ich organizmu w sporych ilościach. Jest o tym dokument ale nie chce mi się szukać

Cezar87

2023-05-11, 23:23
Co ludzie maja z tym szyciem? Ranka 1cm 4 szwy trzeba zolozyc. Nie dosc ze to w ch*j wiecej boli to i ch*ja da . Ludzkie cialo wie jak sobie z takami ranami radzic bez tych roznych zbytkow.