18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wilno, 1940

~Faper Noster • 2012-04-20, 14:36
Rok 1940. W okupowanym przez Związek Radziecki Wilnie, Czerwonoarmista zagaduje do przechodnia, Polaka. Prycha przy tym pogardliwie:
- Tu, w tej wasze Polsze, to żadnej kultury nie ma! Kościołów sto, bibliotek czterdzieści, a odwszawialni ani jednej.

BongMan

2012-04-20, 15:04
Autentyczna sytuacja. Moja babcia kupowała coś tam w sklepie z artykułami szkolnymi. Weszło tam dwóch ruskich żołnierzy. Oglądają tam coś, jeden wziął globus i pyta:
- Co to jest?
- Globus.
- Co?
- Model kuli ziemskiej.
- Czego?
W końcu jakoś mu wytłumaczyli. Najciekawsze jest to, że nie byli to zwykli żołnierze tylko wysocy rangą oficerowie.

piołun

2012-04-20, 15:18
Tak, tak... Pozdrów wyimaginowaną babcię. Tak w ogóle, to co niby ruscy żołnierze mieli robić w sklepie z artykułami szkolnymi ?

BongMan

2012-04-20, 15:23
piołun napisał/a:

Tak, tak... Pozdrów wyimaginowaną babcię. Tak w ogóle, to co niby ruscy żołnierze mieli robić w sklepie z artykułami szkolnymi ?


Zapytaj swoją panią od historii i przy okazji poproś żeby ci wystawiła pałę z wykrzyknikiem.

piołun

2012-04-20, 16:15
Pałę to Ci zapewne podaje Twój pan od historii. Btw. moja pani też była w tym sklepie.. ?

No i gdybyś umiejscowił swoją bajkę o babci i rosyjskich oficerach ;> w przestrzeni i czasie to łatwiej byłoby Cię zrozumieć.
Pozdrawiam

pwck87

2012-04-20, 16:37
up
Koledzy umówcie się na randkę skoro tak sobie radośnie o tych pałach gadacie

BongMan

2012-04-20, 18:21
piołun napisał/a:

No i gdybyś umiejscowił swoją bajkę o babci i rosyjskich oficerach ;> w przestrzeni i czasie to łatwiej byłoby Cię zrozumieć.


Włącz myślenie. Kiedy rosyjscy żołnierze mogli patrolować polskie miasto? Chyba k***a nie teraz.

bloodwar

2012-04-20, 19:25
A kiedy OFICEROWIE mogli patrolować miasto? Jeszcze k***a w historii wojskowości nigdy nie było oficera który na patrol chodzi... No chyba, że dla kogoś kapral to już najwyższa szarża oficerska

ostatni

2012-04-21, 16:34
Nostry napisał/a:

- Tu, w tej wasze Polsze, to żadnej kultury nie ma! Kościołów sto, bibliotek czterdzieści, a odwszawialni ani jednej.



-zdziwił się tusk obejmując władzę w 2007

Suka_Blyat

2012-04-21, 17:05
Ja znam historię, gdy ruskie "wyzwalały" Polskę i doszły do wsi, gdzie żył i pracował mój Ś.P. dziadek, pierwszy budynek jaki zajęli na tejże wsi była gorzelnia... Dzicz zza uralu jak to mawiał dziadek. W podartych mundurach, karabiny na sznurku, wygląd mongołów... Jedynym plusem armii ruskiej była ich liczebność bo reszta była do dupy

beeveer

2012-04-21, 17:33
nieudolnie przepisany cytat z "Zapiski Oficera Armii Czerwonej" Sergiusza Piaseckiego, napisane ok 1950r. w orginale nie odwszawialni - tylko: woszebijek. takie młoteczki publicznego użytku do tłuczenia sie po ciele
Ogólnie polecam książkę tym, których nie przeraża 200 stron prostego tekstu. Nadawała by się na Harda. Każdy bo przeczytaniu tylko by szukał jakiegoś ruska żeby go zadźgać zapalarką do gazu.

sard

2012-04-21, 17:44
@beeveer
99% napinaczy z sadistica nie przeczytała czegoś co posiada więcej słów niż dowcip typu "przyszła baba do lekarza"
od nadmiaru słów zawieszają się i muszą sobie pobluzgać

jajcek555

2012-04-21, 17:47
Ja natomiast wyczytałem z zapisek oficera radzieckiego, jak to jego podwładni wpadli do magazynu z żywnością. Zobaczyli banany ale nie wiedzieli co to dokładnie jest i jak się je spożywa. Później je zjedli, nie obierając ze skóry... oczywiście wpierw wysmarowując musztardą.

triball

2012-04-21, 18:01
@Sklej

Generalnie masz rację. Oczywiście, jeśli pominąć najlepsze na świecie radzieckie lotnictwo (głównie bombowe i szturmowe z TB-7 czy Ił-2), najlepsze i najliczebniejsze na świecie wojska pancerne (z najlepszymi czołgami: T-26, BT-7, T-34, IS-2...), najlepszą i najnowocześniejszą na świecie artylerię, czy w końcu najlepszą broń osobistą (PPSz, SWT, TT).

Najwidoczniej twój dziadek nie pojmował, że mongoł z pepeszą na sznurku, w dodatku wspierany przez T-34 i Iły, może więcej, niż niemiecki żołnierz z Mauserem Kar98k, model 1898 rok, i wsparciem PzKpfw III lub IV...

sard

2012-04-21, 19:56
@triball
nie ma co się spierać - ale taka Pantera czy Tygrys to jednak połykały owe słynne T34 - ale cóż u ruskich wszystko było na mega masówkę :P więc zalali ilością

pamiętaj, że słynny kałach to zerżnięte rozwiązanie z niemieckiego karabinu StG44 :P
itd. itd.