18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wiekanoc w Portugalii - wieszanie Judasza

fajna-kunka • 2023-04-09, 19:21
Były Włochy - czas na Portugalię. Wieszanie Judasza transmitowane w portugalskim odpowiedniku TVP w środku dnia... Materiał własny, nagrywane parapetem.




PentagramOdDiabła

2023-04-10, 03:38
Ha stfu! na każdy zapie**alajacy polityką komentarz gnoje, ukro i rusofile. j***ć Was.

Pa...........el

2023-04-10, 06:16
woytasw napisał/a:

Nie tylko Europejczycy maja takie śmieszne ubranka


KKK oddział w Portugalii ma czarne ubranka dla kontrastu.

Zulu-Gula

2023-04-10, 07:09
vengo napisał/a:

Lipa, prawdziwy Judasz wyglądał tak:


Nie obraź się, ale Ty to chyba masz już mózg popsuty od tej polityki.
Widać, że nawet w święta, niektórym roją się w głowach tuski i inne kaczory.
Dajcie spokój i bez względu na poglądy, życzę wszystkim:


donkapusta

2023-04-10, 07:14
mwaski napisał/a:

Oho! Prawaczek się rozbeczał! Idź chłonąć "prawdę" z Gazety Pisowskiej (nie wiadomo z jakiej paki nazwanej "Polską").



Bądź rzeczowy, podaj link do sprawy, którą opisuję ze wspomnianej gazety? Ja podałem. Nie masz? Sorry, tam są drzwi.

Di...........ls

2023-04-10, 07:26
RudolfTrzeciWielki napisał/a:

Uśmiech reporterki - wspaniały.



Spuściłbym się w te śliczne usteczka .

Grze

2023-04-10, 12:29
Na pochybel judaszom!!

Roztopek

2023-04-10, 16:58
KKK w negatywie.

OdbytBiskupa

2023-04-10, 23:52
nowynick napisał/a:

1) jeżeli żydki nazywają to antysemityzmem to przyznają tym samym, że mieli w składzie takiego ziomka jak Judasz co Jezusa zdradził i tym samym zaprzeczają swojej religii
2) palenie żyda ekhemmm Judasza jest jednym z nielicznych zwyczajów wielkanocnych jakie kościół nie podpie**olił z innych wierzeń...


Jezus też był Żydem, tak jak wszyscy jego uczniowie, ale typowy polski katolik nie przyjmuje tego do wiadomości. Bo przecież jego matka była z Częstochowy. :)

Halman napisał/a:

coś jak u nas topienie wiosennej marzany.. trochę dystansu do otaczającego nas świata...


W Polsce też jest ten zwyczaj. Na Podkarpaciu i w Małopolsce wiesza się, pali i topi Judasza. Tylko jakoś tak zupełnie przypadkiem ten Judasz wygląda jak typowy Żyd. Owszem, był Żydem, tak jak Jezus, ale naprawdę kukła musi wyglądać jakby wzorowana była na nazistowskich plakatach sprzed 80 lat?

maarek69

2023-04-11, 01:23
Ja tam dziękuję Judaszowi za długi weekend.

MrFalken

2023-04-12, 10:38
gdyby w roli judasz obsadzali co roku lokalnego polityka, który najmniej zrobił, a najwięcej nakradł, to by się zrobił porządek