18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

White power... chyba nie...

~Velture • 2017-09-19, 18:51
Przykro się to ogląda.
Biały debil ze swastyką prowokuje czarnego.

Nie wiem komu kibicować nawet...


Loaloa

2017-09-20, 06:38
Tak należy rozmawiać z naziolskim bydłem. Również z tym udającym patriotów w cebulandii.

Zcarg

2017-09-20, 07:38
poprostu jebac obu czarny niedługo i tak trafi do paki ; )

kotorminator

2017-09-20, 10:12
Debil miał opaskę na prawej ręce, taka jest ich wiedza o tamtych czasach. Cud że swastyka była w prawą stronę.

LICH0

2017-09-20, 12:46
Brawa dla murzyna! Odwalił dobrą robotę, j***ć nazioli.

natking

2017-09-20, 14:25
mit2 napisał/a:


To różne obozy socjalistyczne robiące sobie konkurencję nie mogą chcieć zwalczać się wzajemnie?

Ty rzuciłeś linkiem, to i ja też rzucę: http://niepoprawni.pl/blog/768/mit-prawicowego-socjalizmu-czyli-jak-z-hitlera-zrobiono-prawicowca

Miłej lektury :-)



Jego stosunek dotyczył fundamentów, spraw podstawowych dla wszystkich "obozów", dlatego tutaj nie ma wewnętrznej walki w łonie jednej ideologii. Ponadto przenosząc tamtejsze realia na grunt dzisiejszy lub wcześniejszy, popełniamy błąd ahistoryczności, co doskonale widać w artykule, który podesłałeś.

strachx

2017-09-20, 18:48
To wyciągnięcie ręki to chyba odpatrzone od Szwedzkich feministek :amused:

Timitum

2017-09-20, 18:54
Za wiki:
Cytat:

Po przejęciu władzy w 1933 roku kierownictwo NSDAP zadecydowało o zasadniczej zmianie od dotychczasowego modelu gospodarczego, opartego na rozwiązaniach wolnorynkowych. Zachowano prywatną własność przedsiębiorstw, jednak procesy regulacji zostały upaństwowione. Aparat partyjno-państwowy przejął nadzór nad rozdziałem surowców, ustalaniem cen, płacami, strukturą produkcji, handlem zagranicznym oraz kredytami. W 1936 utworzono Urząd do spraw Planu Czteroletniego, na czele którego stanął Hermann Göring. Do naczelnych zadań planu czteroletniego należało przygotowanie Niemiec do prowadzenia wojny oraz zlikwidowanie bezrobocia poprzez rozbudowę programu zbrojeń, inwestycje w infrastrukturę i rozrost formacji paramilitarnych. Ważne miejsce zajął program robót publicznych, zakładający m.in. budowę sieci autostrad. Jednocześnie ministerstwo gospodarki w porozumieniu z Reichsbankiem wprowadziło plan ograniczenia importu, subsydiowania eksportu oraz przejęcia kontroli nad systemem bankowym. W 1934, w miejsce rozwiązanych przez rząd związków zawodowych, utworzono obligatoryjny dla pracowników i pracodawców Niemiecki Front Pracy. Kolejnym sektorem objętym specjalnymi regulacjami było rolnictwo, nad którym nadzór przejął Kartel Żywnościowy Rzeszy podległy ministrowi ds. żywności i rolnictwa. Ważnym elementem nowego systemu gospodarczego stały się też obozy koncentracyjne, które dostarczały darmowej pracy więźniów.


Kontrola nad produkcją, ustalanie cen, państwowe roboty, kontrola rolnictwa. Prawica fch*j.

marksista13

2017-09-20, 19:10
mit2 napisał/a:


Hitler był liderem NSDAP - Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników. Także tego....



No, a PIS, Nowoczesna to prawica, a PO to konserwatyści. Przeciez tak jest napisane! Także tego :idzwch*j:



@up
Tak, prawica. Porównaj to sobie z państwem Stalina albo ówczesnymi Stanami Zjednoczonymi. Poza tym w III Rzeszy nie sądzę, że społeczeństwo było podzielone na przeróżnego rodzaju klasy (robotnicze), bo Hitler ciągle mówił o jedności narodowej (co nie jest cechą charakterystyczną socjalizmu).



ellsworth

2017-09-20, 20:31
natking napisał/a:

Ło k***a znowu przyszli ludzie, którzy myślą, że partia narodowosocjalistyczna była lewacka. Dajcie popcorn :D

Skąd wy to bierzecie, poza nazwą, to nie wiem. Czytał któryś z was nieuki Maine Kampf, w którym jest wyrażony wprost stosunek Adolfa do komunistów/marksistów?


To są ci sami ludzie, którzy pewnie uważają że NRD albo Korea Północna (KRLD) to demokratyczne kraje, bo przecież tak mają w nazwie. I pewnie w konstytucji i na każdym kroku, więc to musi być prawda. :lol:

Timitum

2017-09-20, 21:26
marksista13 napisał/a:

@up
Tak, prawica. Porównaj to sobie z państwem Stalina albo ówczesnymi Stanami Zjednoczonymi. Poza tym w III Rzeszy nie sądzę, że społeczeństwo było podzielone na przeróżnego rodzaju klasy (robotnicze), bo Hitler ciągle mówił o jedności narodowej (co nie jest cechą charakterystyczną socjalizmu).


Wedle mojej wiedzy ówcześnie to było nazywane lewicą. To, że zamiast wojny klas mieli wojnę ras (a wojna klas nie jest wyznacznikiem "lewicy") wiele nie zmienia. Państwo Stalina, poza deklaracjami, skupiało wszystko w aparacie państwowym. Państwo Hitlera skupiało większość wszystkiego w aparacie państwowym.
No i obydwa państwa były przede wszystkim totalitarne, co wychyla je na dodatkowej osi podziału.

A Roosevelt... Demokraci to Amerykańska lewica. Historycznie to też była amerykańska lewica. Roosevelt był interwencjonistą. Cały wielki kryzys który walał się w latach '20-'30 ubiegłego wieku był bardzo ładnie rozciągnięty w czasie dzięki jego ingerencjom.
Ameryka ponadto nie była totalitarna, i cały czas trzymała system dwupartyjny który nie pozwalał na zbyt drastyczne zmiany. Rewolucja także odchodziła, bo ludność była (w porównaniu do Europy) mocno uzbrojona.

Reasumując, dalej twierdze, że 3 Rzesza ch*j nie prawica.

bodzio667

2017-09-20, 22:55
Fejk - nie skakał po głowie.

natking

2017-09-21, 14:32
Timitum napisał/a:

Wedle mojej wiedzy...



Nie masz wiedzy. Sięgnij do tego linka, który wysłałem. Tam wypowiada się ktoś, kto - w odróżnieniu od nas wszystkich tutaj zebranych - ma wiedzę ;)

Timitum

2017-09-22, 21:04
@up gość ma dyplom, w dodatku z innego okresu niż ten o którym piszę. W jego kompetencje zwątpiłem w momencie wrzucenia Mussoliniego w jeden worek z republikanami. Zawłaszczenie władzy to pewniacha republikanin, bo przecież republika to wcale nie ustrój w którym władza jest sprawowana przez jej organy przez określony czas.
Gość używa argumentu, że "Internety kłamiom" który jest gówno warty, bo kontrargumentem jest całkiem nieźle opisane, jak z Hitlera zrobiono po 2 wojnie prawicowca. Wcześniej nie, wcześniej spoczko, lewica jak się patrzy, dopiero po obozach koncentracyjnych stał się passe. Następnie autor tekstu mówi, że dobrze by odrzucić linie podziału 'wolność jednostki - społeczeństwo/państwo', chociaż jest ona znacznie lepszym wyznacznikiem niż... No właśnie, autor nie podaje co. Następnie leci po bandzie: ch*j, że Hitler nazywał siebie socjalistą, bo WYOBRAŻAŁ SIEBIE jako prawice. Czyli autoidentyfikacja nie jest argumentem bo autoidentyfikacja jest argumentem. Supcio. Rozumiesz już moje zwątpienie?
Cytat:

Dla republikanów takich jak w USA, [...] punktem odniesienia nie była wolność czy prawa jednostki


Sprawdź cytat, żeby nie było. To właśnie na wolności jednostki USA zbudowało sobie pierwsze dwie poprawki, napisane przez partie demokratyczno-republikańską (która się rozpadła na te dwie co mamy teraz).
Dalej autor jedzie dodatkowo, że oprócz nacjonalizmu fundamentem był tradycjonalizm, więc na bank prawica. Szkoda, że nacjonalizm w 3 Rzeszy działał jak w ZSSR, różnicą była zasada wstąpienia do klubu. U Stalina miałeś być komunistą, u Adolfa miałeś być aryjczykiem. No i tradycjonalizm do sztuki, poszukaj sobie obrazu "Stalin i muzy". Bo przecież socrealizm to prawica, i Stalin też. No, chyba, że jednak mówimy o lewicy a różnice polegają na deklaracjach i wdrożeniu: szwaby odwoływały się do "aryjskiej kultury" a komuchy wymyśliły sobie wszystko od nowa.

TL;DR
Artykuł który przytoczyłeś jest co najmniej dyskusyjny, a gość może i wiedzę ma, ale niekoniecznie na temat na który się wypowiedział.