18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wezwanie do zapłaty - czarny czwartek

Dr.Kafar • 2013-11-08, 17:45
Hej, oto moje dzisiejsze znalezisko w skrzynce pocztowej:



Filmu oczywiście nie ściągałem, brzydzę się kradzieżą :mrgreen:

Ogólnie z czego zauważyłem po krótkich poszukiwaniach w internetach, sporo osób dostało podobne wezwania, tutaj zamknięty już temat na forum prawnym:

http://forumprawne.org/prawo-autorskie/480408-otrzymalem-list-z-poleceniem-zaplaty-9.html

Po cóż zakładam więc tu temat? Po pierwsze ciekawi mnie ilu sadolów i sadolek otrzymało podobne wezwania i kiedy. Po drugie uważam, że to jakieś naciąganie. Już miałem smutnych panów na chacie i wiem, że wygląda to inaczej - pierw pukają do drzwi, potem włażą brudnymi buciorami i chcą zabierać kompa. Tutaj jednak pierw otrzymałem ostrzeżenie i to od samego niby poszkodowanego... No nic, przeca jestem niewinny, tylko nie widzi mi się wstawać 5 po 6 rano ;D

Osobiście uważam, że można by złożyć zawiadomienie o próbie wyłudzenia, wszak każą mi płacić za coś co jest tylko podejrzeniem. No nie wiem, może mamy jakiegoś prawnikusa sadolusa? Ja osobiście olewam takie wezwania, tym bardziej iż przyszło listem zwykłym, a nie poleconym... :idzwch*j:

tabaraba

2013-11-08, 18:01
pójdziesz siedzieć bydlaku

chlop

2013-11-08, 18:05
prawidłowo k***a jak się nie myśli to tak się ma trzeba było podać adres zamieszkania jak rozpowszechniałeś

AugustuS

2013-11-08, 18:12
"Filmu oczywiście nie ściągałem, brzydzę się kradzieżą"

@Do panów wyżej:
Spakujcie się i zafundujcie sobie pobyt w chińskim obozie przywracania do poziomu elektrowstrząsami.
Ja pierdziele, napisał, że nie pobierał do jasnej cholery, co za kartoflanka zamiast mózgu.

LaChupacabra

2013-11-08, 18:13
Po pierwsze:
@2up, czy chodziło ci o to:
Prawidłowo k***a jak się nie myśli. To tak się ma. Trzeba było podać adres zamieszkania. Jak rozpowszechniałeś?
czy może:
Prawidłowo k***a jak się nie myśli. To tak się ma. Trzeba było podać adres zamieszkania jak rozpowszechniałeś.
czy też może:
Prawidłowo k***a. Jak się nie myśli to tak się ma. Trzeba było podać adres zamieszkania jak rozpowszechniałeś.
Proszę o wyjaśnienie bo nie wiem o co chodzi za bardzo.
Po drugie:
Wygląda mi to na sprawę podobną do tego polewaczka czy tam pobieraczka, którego wystarczyło olać ciepłym moczem.

zonk

2013-11-08, 18:15
No właśnie skąd oni mają twój adres zamieszkania ?

Dr.Kafar

2013-11-08, 18:23
SQT napisał/a:

No właśnie skąd oni mają twój adres zamieszkania ?



Dziś było za późno już abym dzwonił do prokuratury w Pruszkowie, czy w ogóle taka sprawa istnieje. Jednakże z innych wpisów na forum prawnym wynika, iż toczy się jakieś postępowanie wyjaśniające. Ludzie piszą też, że dzwonili z zapytaniem do swoich usługodawców, czy udostępniali ich dane osobowe - na kilkanaście osób, tylko jedna napisała, że prokuratura o to wystąpiła. Nie zmienia to faktu, że kancelaria adwokacka nie powinna jeszcze tych danych posiadać... We wtorek zadzwonię do Pruszkowa :-D

Wszystko możliwe, bo jak wiadomo, gdzie kończą się Reguły, tam zaczyna się Pruszków 8-)

zonk

2013-11-08, 18:26
Swoją drogą coś dziwna kancelaria jak trudno cokolwiek znale źć o tej annie.

Kremil

2013-11-08, 18:38
Kancelaria jak najbardziej działa jest zarejestrowana, dostałem kiedyś coś podobnego za piosenkę jakiegoś z dupy DJ który na moim chomiku znalazł i podał to do kancelarii.

https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/ceidg.public.ui/EntryChangeHistory.aspx?Id=c6d3bfe3-b693-48e5-8e39-dddcfb4c6020&archival=False

KANCELARIA ADWOKACKA ANNA ŁUCZAK
Przedsiębiorca: ANNA ŁUCZAK
NIP: 5260029026 , REGON: 010546151



Tak jak wyżej podobna sytuacja ! miałem, udostępniałem czy innego gówno prawne przestępstwo i kare niby miałem zapłacić, przyszli panowie w poszukiwaniu komputera to dostali laptopa bez dysku z linuxem na pendraku : >

Sprawa poszła do sadu bo nie zapłaciłem i nie miałem takiego zamiaru ! a sąd sprawę olał, za niska szkodliwość a do tego policja nic nie znalazła :) przeszło bokiem.

Trza się wystrzegać tych DJ z dupy i innych badziewnych wykonawców bo szukają tylko jak zarobić.

BrunerOvned

2013-11-08, 18:55
Może nawet do grania z pendrive'a na weselach się nie nadają ci "artyści", więc zarabiają w ten sposób? :)

zonk

2013-11-08, 19:36
Nieźle DJ z dupy to i kancelaria z dupy.

baraq

2013-11-08, 20:28
He he ja w niemczech u matki zaplacilem 800 euro za Win7 z zatoki piratow zassanego :]

Za glupote trzeba placic :D Tak przyznaje sie kradlem! ale kto nigdy nic z neta nie podj***l? hmm... k***a nawet niech nikt nie klamie ze nie!

Dr.Kafar

2013-11-08, 21:24
baraq88 napisał/a:

ale kto nigdy nic z neta nie podj***l? hmm... k***a nawet niech nikt nie klamie ze nie!



Jak to się mówi, każdy mierzy swoją miarą podług siebie ;D

el polaco

2013-11-08, 21:30
Ściąganie w Polsce jest legalne. Ciebie ścigają za rozpowszechnianie filmu. Biorąc pod uwagę, że była to sieć p2p pewnie ściągałeś film jednocześnie go udostępniając.