18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Watch Dogs

CookieMonssster • 2013-06-12, 11:47
Trailery z tegorocznego E3 dobrze się przyjmują, więc wrzucam, jedną z propozycji Ubisoftu - Watch Dogs. Czyżby wreszcie jakiś powiew świeżości na rynku gier? Przekonamy się już za kilka miesięcy. Enjoy!


mr_9mm

2013-06-12, 18:36
Szkoda, że sporo tytułów nie zostało wydanych na pc. Nie wszyscy mają konsole. To działa również w drugą stronę.
Chociaż istnieją emulatory gier z konsol dla pc, ale wymaga to dość dobrego sprzętu (dla gier z ps2).
ps
CookieMonssster napisał/a:

Trailery z tegorocznego E3 dobrze się przyjmują


Wiesz czemu dobrze się przyjmują?
Moderacja zamiast ogarnąć sadola, czytaj wrzucać trailery do zbiorczego (który jest), sceny z filmów do zbiorczego (który jest) itd, woli wlepiać warny za posty typu "wypie**alać" i "było".
Kiedyś to coś robili by nie było burdelu na głównej, teraz odnoszę wrażenie, że ograniczyli się do pisania w shoutboxie i usuwaniu tych dwóch rodzajów postów o których pisałem.
Teraz nawet jak ludzie podają linki do zbiorczych to i tak nie przenoszą.
Smutne i żenujące.

Fa...........um

2013-06-12, 18:57
thoruus napisał/a:

martin78 ma rację, siłą konsol jest hermetyczny hardware - po prostu łatwiej się ten badziew programuje. Niestety - po 5 latach to wciąż jest ten sam hardware, trochę pomaga optymalizacja systemu i sztuczki programistyczne pozwalające wycisnąć "więcej" (stąd mowa o generacjach gier). I wszystko pięknie tylko to w żadnym stopniu nie jest postęp technologiczny - to czysta kasa dla producentów danej konsoli, rok w rok wycisnąć jak najwięcej przy jak najmniejszym wkładzie. A przecież nie będzie konkurencji w postaci mocniejszych PC - bo siła nabywcza konsolowych casuali jest większa. Nad tym boleję najbardziej, taki mechanizm blokuje rozwój…



Badziew jest jeden - nazywa się PC. I "postęp" technologiczny to właśnie wyciśnięcie z danej architektury maxa, a nie dokładanie kolejnych GB i GHz, aby coś tam uzyskać. Niedługo hardware uderzy łbem o ścianę i nastąpi zastój. Przeskok z krzemy na coś innego nie nastąpi z dnia na dzień i wtedy okaże się, że konsole odjadą piecykom w siną dal. Zresztą już odjechały.

Konsole to wyspecjalizowane maszynki do grania i blaszane złomki im do ptaka nawet nie podskoczą. Który blaszak o parametrach PS3 czy Xboxa uciągnie COKOLWIEK z nowych tytułów? ŻADEN. A już o Far Cry 3 czy GTA V nie wspominając. A konsole proszę bardzo! I błagam - bez męczenia buły, że na komputerze można robić wiele innych rzeczy. Do tych "innych" starczy komputer za 1500 zł na kilka lat, a jak chodzi na Ubuntu to i z dekadę pociągnie. W zestawie z konsolą i tak wychodzi taniej niż komputer do grania. Zresztą sam pomysł jest chory! Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego! I tak jest z PC. Może sobie jeszcze wmontujcie do komputera klopa, wiertarkę udarową i młynek do kawy! To jest dopiero wielofunkcyjność!

A PC i gry na niego to nic innego jak kasa. Dla producentów procków i kart graficznych, których od dawna boli dupa, że już nie ma idiotycznego wyścigu zbrojeń, więc twój argument się kupy kolego nie trzyma.

Dlatego zresztą AMD poleciało w konsole. Tam jest przyszłość.

Zaethrael

2013-06-12, 19:18
Przecież hardware (i software) jest niemalże taki sam w piecach i konsolach. Po prostu nie opłaca się robić gier dla zbyt otwartych systemów bo trzeba wydać jeszcze sporo pieniędzy na kompatybilność, zabezpieczenia i tak dalej. A bierzesz konsolę - wiesz co tam jest i że to się nie zmieni i zaczynasz pisać z myślą o tym co jest tobie dane. I nie pie**ol już, że piece cokolwiek uwsteczniają. To zamknięta architektura ogranicza wynik w postaci gry. Co nie zmienia faktu, że może być dzięki temu 'zajebista'. Nie mniej to ograniczenie wygląda prawie jak troska o graczy. Bo na PC po prostu wkładają do środka reaktor atomowy i piszą pod to grę. A konsolową produkcje trzeba wymaksować co niejednokrotnie przekłada się na lepszą jakość gry na konsolce.

Co do konsol to z racji ograniczenia dostępnej mocy będzie trzeba stosować sztuczki i optymalizować grę, żeby zachować jakość. Więc zmniejszają mapki, rozdzielczość tekstur, zaczynają więcej skryptować mniej stawiać na AI itp. Po prostu konsola jest dedykowania do grania (no a ostatnio do tiłi tiłi tiłi) i o wiele łatwiej się zarabia kasę jak dajesz relatywnie tanią bazę która przynosić może straty ale wyciągasz nadmiar z licencji oraz gier które trzeba po prostu kupić. Nie mniej platformy typu steam nieco jeszcze dbają o firmy sprzedające gry pecetowcom. Zresztą mam starcrafta, diablo i gry typu fallout 1/2 i niech konsole i piece sp***alają ze swoimi wodotryskami bo chodzi o porządny gameplay który cierpi na tej "grafie". Ledwo się wczujesz w historie omamiony renderami a Twój rachunek za grę wygląda mniej więcej tak 50pln/h rozrywki.

Zresztą bardziej wolę poczekać na mody czy dodatek za 30 zeta niż wydać kolejne 250 zloty na część 3 gry która jest tak samo krótka :P Konsola i piec są tak samo zajebiste - to producenci gier mają pewien problem z piecem którego rozwiązanie polegało na ucieczce do zamkniętej architektury. Co zrozumiałe oczywiście.

Do konsoli "dopłaca" ich producent więc musza ileś milionów sztuk sprzedać żeby dopiero zarabiać. A kompa po prostu kupujesz za pełną cenę i stąd ta różnica.

Znajdź speca i znajdź ile to wszystko (lub sprzęt jak najbardziej odpowiadający) kosztuje w detalu :>

bingo100

2013-06-12, 21:14
Jedyne co mi się podoba w grafice to sposób w jaki wyglądają ubrania (jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmiało :-) )
Żadna z gier na konsole nie obsługuje anty-aliasingu przez co wyglądają kanciasto. A w odniesieniu do tego konkretnego trailera, to wygląda znacznie lepiej niż to, co widać na gameplayach. Tam już grafika nie powala niestety.

Adulka

2013-06-12, 22:25
trójkąty, trójkąty wszędzie!

smiechlem

2013-06-12, 22:48
Mnie najbardziej przekonał Mirror's edge 2. Jaram się soundtrackiem:



"Mirror's Edge 2 Teaser Trailer Theme Extended"

Hu...........ia

2013-06-12, 22:50
A teraz cisza tam na górze. Małe porównanie Crysis 1 na PC i Xboxie 360:


Na korzyść Xboxa:
-lepsze oświetlenie
-fajniejsza woda (bardziej mętna)
-parę nowych bajerów graficznych
-nie trzeba nic kombinować, gra działa w 25-30 fps
Na korzyść PC:
-bujna roślinność
-szczegółowa geometria
-ostre tekstury
-zasięg rysowania obiektów
-można (na dobrym sprzęcie) wycisnąć około 60 fps

Wniosek jest jeden: frajda z grania na PC jest taka jak na Xboxie 360. :-)

avalanch

2013-06-12, 23:24
Hurtownia napisał/a:

A teraz cisza tam na górze. Małe porównanie Crysis 1 na PC i Xboxie 360:



Na korzyść Xboxa:
-lepsze oświetlenie
-fajniejsza woda (bardziej mętna)
-parę nowych bajerów graficznych
-nie trzeba nic kombinować, gra działa w 25-30 fps
Na korzyść PC:
-bujna roślinność
-szczegółowa geometria
-ostre tekstury
-zasięg rysowania obiektów
-można (na dobrym sprzęcie) wycisnąć około 60 fps

Wniosek jest jeden: frajda z grania na PC jest taka jak na Xboxie 360. :-)



TO teraz Cię zaskoczę
NA x360 wszystko jest biedniejsze nawet przy wybuchu spadają klatki gdzie na PC tego nie ma po drugie mgła, blum wszystko po to żeby zamaskować biedotę w teksturach woda też biedniejsza bo na PC w ultra była przeźroczysta że hej to wszystko co wypisałęś na korzyść x360 to są wady (nawet na PC jest więcej klatek) a po za tym na kompach 4-5 letnich można spokojnie odpalić crisisa na ultra wiem co mówię bo sam nie mam mega high end-owego a śmiga aż miło.

A teraz popatrz na gta4 z x360 a na PC niby marny port niby tak narzekali wszyscy a wyglądało lepiej na PC.

Konsola to jest taki jak by PC ale z narzuconymi podzespołami wszystko zgrane na kilka lat takie "Masz i grasz" a PC co kwartał to lepsze podzespoły konsole się kupuje głównie dla exclusivów ;)
A teraz najfajniejsze cena xbox one to 499 euro czyli po przeliczeniu na dzis 2120 zł gdzie za 2000 można mieć to:

Cytat:

Procesor:Intel Core i3 3220 (450zł)
Ram:kingston drr3 1600mhz cl9 4GB (100zł)
Karta graficzna:Zotac gtx650ti 2gb (650zł)
Dysk twardy:Seagate Barracuda ST500DM002 500gb(250zł)
płyta głowna:Asus P8H61-MX (200zł)
zasilacz:XFX ProSeries 450W (200zł)
obudowa: jaką chcesz (125zł)
napęd: LiteOn iHAS124 (75zł)


i to jest zestaw proponowany w poście z zeszłego roku na forum benchmark.pl


To tylko moja opinia ;-)

sz...........ek

2013-06-12, 23:31
mam nadzieje ze wyjdzie to w polskiej wersji językowej na xboxa 360 :D to se zakupię :D

kih0n

2013-06-13, 00:25
już w tamtym roku zapowiadali tą grę...

mi...........ol

2013-06-13, 03:20
avalanch napisał/a:

Procesor:Intel Core i3 3220 (450zł)
Ram:kingston drr3 1600mhz cl9 4GB (100zł)
Karta graficzna:Zotac gtx650ti 2gb (650zł)
Dysk twardy:Seagate Barracuda ST500DM002 500gb(250zł)
płyta głowna:Asus P8H61-MX (200zł)
zasilacz:XFX ProSeries 450W (200zł)
obudowa: jaką chcesz (125zł)
napęd: LiteOn iHAS124 (75zł)

ch*jowe. Tak jak benchmark.pl. Tam j***ny 12 latek z nickiem "jaazik" składa komputery. Jak już to GTX650Ti Boost - wydajniejsza, GTX650Ti nie jest warta swojej ceny. Zamiast i3 i ch*jowego Asusa lepiej AMD i ASrocka/MSI. Swoją drogą żałuję że nie ma Abita, Epoxa, Solteka i DFI na rynku. Oni wiedzieli jak robić płyty główne. Oprócz tego za 250zł można mieć 1TB, zasilacz XFX jest ch*jowy bo okrojony a za 200zł można mieć SilentiumPC Deus G1 500W (Polska firma). Ram też ch*jowy bo GoodRam lepszy. W lutym za 150zł kupiłem 8GB 1333Mz i podkręciłem do 1600MHz nie ruszając napięcia. Podsumowując - "gotowe" zestawy z forów są ch*jowe i nie warto ich brać pod uwagę.

Co do gier - nie gram w nowe ale w Mirrors Edge 2 zagram.

avalanch

2013-06-13, 07:04
miomol napisał/a:

ch*jowe. Tak jak benchmark.pl. Tam j***ny 12 latek z nickiem "jaazik" składa komputery. Jak już to GTX650Ti Boost - wydajniejsza, GTX650Ti nie jest warta swojej ceny. Zamiast i3 i ch*jowego Asusa lepiej AMD i ASrocka/MSI. Swoją drogą żałuję że nie ma Abita, Epoxa, Solteka i DFI na rynku. Oni wiedzieli jak robić płyty główne. Oprócz tego za 250zł można mieć 1TB, zasilacz XFX jest ch*jowy bo okrojony a za 200zł można mieć SilentiumPC Deus G1 500W (Polska firma). Ram też ch*jowy bo GoodRam lepszy. W lutym za 150zł kupiłem 8GB 1333Mz i podkręciłem do 1600MHz nie ruszając napięcia. Podsumowując - "gotowe" zestawy z forów są ch*jowe i nie warto ich brać pod uwagę.

Co do gier - nie gram w nowe ale w Mirrors Edge 2 zagram.



Luz ze ta karta którą zaproponowałeś wyszła w tym roku, ale ch*j że ja wcześniej pisałem że zestaw z zeszłego i to w dodatku października :roll: nie napisałem też ze to mega zestaw ale na teraz można by kupić dużo lepszy sprzęt do 2000 zł w zamian za x klocka one

Mr.Benny

2013-06-13, 19:44
Ciekawe czy gameplay z tej gry jest zrobiony na tym samym poziomie. Szczerze wątpię. Kolejna growa sztuczka speców od marketingu we współpracy z grafikami