18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Warszawa Urbex - Atomowa Kwatera Dowodzenia

sietra • 2015-05-24, 10:01


Moja kolejna wizyta, podczas pobytu w Warszawie, miała miejsce w Atomowej Kwaterze Dowodzenia.
W wyprawie towarzyszyli mi Kuba oraz z Konrad Urbex History:
https://www.youtube.com/user/urbexhistory
Dzięki za użyczenie drona ;)

Co do obiektu.
Po zwiedzeniu budynku na powierzchni, byłem lekko rozczarowany. Puste ściany, mnóstwo napisów na ścianach, nic ciekawego.
Sytuacja zmieniła się po zejściu do podziemi.
Pierwsze zaskoczenie przyszło w momencie, kiedy uświadomiłem sobie, że spora część kwatery, to niemal idealna kopia Podziemnego Stanowiska Dowodzenia w Złotkowie.
Zresztą zobaczcie sami:
https://www.youtube.com/watch?v=J1C2vNC-U2M
Drugie, niestety mniej pozytywne, nastąpiło w chwili, kiedy ujrzałem, w jakim ta kwatera jest stanie.
Myślałem, że to, co zobaczyłem w Złotkowie było ruiną, jednak to co ujrzałem tutaj uświadomiło mnie, że byłem w błędzie.

Jeżeli interesuje Was ten obiekt, podaję współrzędne:
52°19'13.89"N 20°51'49.11"E

Zapraszam także na mojego fb po aktualne informacje:
https://www.facebook.com/sietra.urbex

pylaochos

2015-05-24, 16:48
Chlało się, oj chlało tam.

Wybredny_Marian

2015-05-25, 00:06
Następni profesjonaliści?. A maski gdzie? wchodzicie do czegoś niewentylowane od x czasu.
w świetle latarki lata sobie wch*j pyłu i jakiś innych gazów po spaleniu całego wygłuszenia bunkra i nie tylko. Jeżeli tak dalej będziecie chodzić to powodzenia z płucami. :homer:

issenpl

2015-05-25, 00:11
Wyrosłem z tego ładnych parę lat temu. Nie oglądajcie tych zj***nych filmików tylko idźcie sami. Nie musicie nagrywać. Lina się rzadko przyda. Lepiej weźcie maseczki przeciw pyłowe. Takie zwykłe z apteki powinny wystarczyć jak nie będziecie odpie**alać.

zincum

2015-05-25, 03:48
Wybredny_Marian napisał/a:

Następni profesjonaliści?. A maski gdzie? wchodzicie do czegoś niewentylowane od x czasu.
w świetle latarki lata sobie wch*j pyłu i jakiś innych gazów po spaleniu całego wygłuszenia bunkra i nie tylko. Jeżeli tak dalej będziecie chodzić to powodzenia z płucami. :homer:



Grafiti naj***ne, puszek, butelek się wala pełno a ty pieprzysz, że to nie jest wentylowane. Idąc twoim tokiem myślowym to nawet przy kopaniu ziemi trzeba mieć maski. A ch*j wie, co szkop czy rusek tam kiedyś wylał. ;)

CiociaSmiglo

2015-05-25, 19:23
Jestem jedną z tych poj***nych osób które jarają się urbexem i lubią się poszwędać po opuszczonych miejscach. Ubolewam jedynie nad tym że w okolicy w której mieszkam nie ma zbytnio czego już eksplorować. Ale obejrzeć zawsze miło. Daje piwo :)

menelutor

2015-05-25, 21:17
Zdecydowanie ma miejsce klimat, tylko trochę tam niebezpiecznie. Raz, że ćpuny się zdarzają. A dwa, że ćwiczą tam albo jakieś służby czy wojo, albo ch*j wie kto. Kiedyś znaleźliśmy w części nadziemnej całe garści łusek po dziewiątkach. I nie mam na myśli ślepaków, zrykoszetowane pociski też były.