18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Warszawa 1935 Wola

goldroger1234 • 2016-04-10, 19:38
Warszawa w 1935 jak wyglądała Wola







P.S Wiem istnieje podobny filmik tutaj, ale jest krótszy i nie dotyczy tej dzielnicy Wawy :-D

ungubungu

2016-04-11, 13:27
@longinus

Ach ta wasza k***a zazdrość....

skrtrk

2016-04-11, 13:48
KolekcjonerDobrego napisał/a:

tak refleksja - jakby wyglądała Polska gdyby nie napaść niemiecka i sowiecka, II W.Ś. i okupacja sowiecka po niej,
gdzie dziś by była?


pewnie dalej w Europie Środkowej nad Bałtykiem

JarosławTusk

2016-04-11, 13:53
Chciałbym cofnąć się w czasie i przejść się po przedwojennej Warszawie.

Thoriaan

2016-04-11, 15:02
Kawał solidnej roboty, pod względem idei jak i wykonania.

Miszogun

2016-04-11, 17:06
Brakuje drobnych szczegółów takich jak otwarta kanalizacja (kanały nie obsługiwały całej Warszawy), unoszący się w powietrzu zapach czadu i końskiego gówna, wychodki na podwórkach, komórki na węgiel, a nie piszę tego po to żeby zohydzić ale żeby uzmysłowić że naszym dziadkom i rodzicom niezależnie od miejsca w którym żyli było ciężej niż nam. Swoją drogą dzisiejsza Warszawa to dopiero koszmar architektoniczny i komunikacyjny. Zawsze kiedy tam jestem chcę jak najszybciej załatwić swoje i uciec.

morti90

2016-04-11, 17:46
Piękne szkoda, że to już nie wróci.

David_LFC

2016-04-11, 17:47
Kiedy pierwszy raz pojechałem do Warszawy to zdziwiło mnie skąd się znalazło ruskie miasto w Polsce. Budynki po wojnie budowane na ruską pałę i jeszcze upokorzenie zwane "Pałacem kultury"

robert357

2016-04-11, 19:48
David_LFC napisał/a:

Kiedy pierwszy raz pojechałem do Warszawy to zdziwiło mnie skąd się znalazło ruskie miasto w Polsce. Budynki po wojnie budowane na ruską pałę i jeszcze upokorzenie zwane "Pałacem kultury"



Bo to co nie zburzyli niemcy to zburzyli rosjanie - dwie największe szumowiny.

BenderRodriguez

2016-04-11, 20:42
@up
dlatego każdy polak powinien uczyć się historii i przykładać na lekcjach przysposobienia obronnego (nie będę pisał PO bo brzydko brzmi )

Arathnmor

2016-04-11, 21:40
Pieniądze na animację zapewne poszły z publicznych pieniędzy? Bo to zapewne spółka miejska zleciła. I dotacja od ministerstwa rzeczy prawie potrzebnych.

ska

2016-04-11, 22:11
Super, gdyby nie wojna, to chciałbym żyć w tych czasach. Zero komputerów i debilnych jutuberów. Pranki sranki, żadnych rurek pedałów ksenofobii bezstresowe wychowanie cymbałów w bmw cwaniaków w stylu zarabiam piątkę co to nie ja ale pożycz na szlugi. Dysleksja dysortografia ? masz umieć i ch*j. Jedynym imigrantem wyglądajacym inaczej był rudy spod piątki. Reklamy na sranie jedzenie depresje zespół niespokojnych nóg wskocz na byka śmierdząca p*zda poleca Żanet Kalet- wymyślanie chorób które nieistnieją. Bilbordy na 10 pięter weź pożyczkę nie bądź ch*j kup se większy telewizor od sąsiada niech mu żal dupę ściska. W wekend kumplami w gałe pół dnia a drugie pół z ojcem węgiel przerzucasz albo w polu zapie**alasz. W wieku 17 lat kupujesz pierwszą motorynkę i miałeś każdą dupę na rejonie.. to były czasy

Eramod

2016-04-12, 01:01
Myśllę że Warszawa gdyby nie ucierpiała byłaby taka jak Londyn duża. Ale znając Polskie myślenie metro nadal miałoby tylko 2 nitki