18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wandalizm na Urbex'ie

sietra • 2016-11-14, 12:44

Szczerze nie wiem co napisać...

Akcja miała miejsce kilka dni temu.
Wspólnie z Michałem z Urbex Polska:
https://www.youtube.com/user/NaszaRzeczywistosc
Postanowiliśmy zwiedzić jeden z najlepiej zachowanych hoteli w Warszawie.
Już na samym wstępie, przed wejście do budynku, usłyszeliśmy trzaski i młodych ludzi, którzy (jak później widać) dobrze się bawili.

Hotel jest znany społeczności urbex'owej bardzo dobrze.
Jednak nikt nigdy nie podawał jego lokalizacji, właśnie ze względu na świetny stan w jakim się znajduje.
Niestety. Jeden z youtuberów (pozwolę sobie nie robić reklamy tego jegomościa) wprowadził tam grupkę dzieciaków (rozpoznacie je na jego filmie) i nie zastanawiał się nad konsekwencjami. Szkoda.

Apeluję do wszystkich, którzy kochają Urbex, aby nie zabierali z sobą grup zorganizowanych.
Tym bardziej jeśli zwiedzane miejsce nie jest ogólnie znane (czytaj: nie ma go na forgotten.pl) i jest świetnie zachowane.

Podejrzewam, że hotel ten jest już spisany na straty. Informacje o "fajnej miejscówie" poszła w świat. Teraz pozostaje czekać, aż kolejne grupy dzieciaków będą chciały się tam "zabawić".

Szkoda, że dla młodych ludzi (często, ale nie zawsze), zrobienie sceny dla "podjarki" jest ważniejsze niż obiekt, który zwiedzają. Widać są rzeczy ważne i ważniejsze.

KociBolec

2016-11-15, 00:53
Kurrrna, opuszczone miejsce to opuszczone gówno, nie powinien tam nikt chodzić chyba że na własną odpowiedzialność. A że ktoś zostawił podgrzewacze do racji wojskowych to ch*j, będzie głodny. Już nie macie się czego czepiać w tym kraju, ja dzisiaj kopnąłem w krawężnik, filmu nie mam ale nie chciałem.

bb...........55

2016-11-15, 01:12
Niech ktoś wstawi maść na ból dupy bo ja nie umiem.

BenderXXX

2016-11-15, 01:18
@sietra

"Akcja miała miejsce kilka dni temu.
Wspólnie z Michałem z Urbex Polska"

A, co poszliscie sie tam pie**olić z tym Michałem czy co, że takie wk***iątko, że szczeniaki też tam wlazły?
Co to za różnica czy bedą strzelać petardami czy wkładać sobie latarki w dupska? Teren zamkniety tak i dla nich jak i dla was.

PS. Oni przynajmniej z dziewczynami byli.

CahirAepMawr

2016-11-15, 03:32
@up wszystkie tępe k***y, które najeżdżają na gościa, że opie**ala ludzi za niszczenie opuszczonych miejsc:

j***ne tępe ch*je w innych tematach z eksploracji pie**olicie, że szkoda, że ktoś zrobił tam rozpie**ol/rozkradł/spalił bo fajnie wyglądało by to gdyby pozostało jak tak w momencie opuszczenia, a tutaj k***a nagle j***ni obrońcy małych sk***ysnków, który spalili krzesło, rzucali petardami i ch*j wie co by zrobili gdyby ten gościu tam nie przyszedł. Weźcie się jebnijcie w łeb.

Kloaka

2016-11-15, 08:31
Filmik jest zmanipulowany

ganja125

2016-11-15, 10:45
ja bym zaraz wycinał te grzejniki i instalacje wyrywał ze scian, dziwne ze nikt tego nie robi :/

sSQNn

2016-11-15, 11:52
@up
bo złomiarze nie mają internetów więc jeszcze nie wiedzą o tej miejscówce;]

waloos

2016-11-15, 13:19
Wiecie co jest najgorsze, że wy bronicie j***nych gimbusów! (W sumie pewnie sami nimi jesteście, to się nie dziwię)

Mnie ogromnie wk***ia takie niszczenia dla niszczenia! ch*j, że już z tego nie będzie nikt korzystać, to nie jest ważne. Ważne jest to aby zostawić miejsce w takim stanie w jakim było przed. Potem się znajdują tacy idioci którzy przykładowo wezmą kamień i poprawią malowidło na ścianie jaskini które ma 4000 lat.

Gibmy będą gimbów bronić, bo przecież żal im takiej miejscówki w której mogli by wypić piwko albo zajarać fajka i nikt by ich nie widział. Jeszcze podupczyć by się mogli, bo łóżka w dobrym stanie!

j***ne zwierzęta!

Lysack

2016-11-15, 13:37
Ten wątek chyba najlepiej pokazuje przekrój społeczności Sadistica.

Niestety w wojnie na piwa pomiędzy wandalizmem a poszanowaniem cudzej własności tutaj wygrywają zwolennicy tego pierwszego.

A argument, że ktoś kto zwiedza takie miejsca nie jest lepszy, jest na tym samym poziomie, że ten kto chodzi na jagody do lasu nie jest lepszy od tego, który jeździ tam wyrzucać śmieci.

Sam znam parę opuszczonych miejsc, które w latach swojej świetności robiły wrażenie. Kiedy opustoszały, można tam było przez lata zobaczyć fantastyczne instalacje, szczegóły wykończeń czy kilkudziesięcioletnie przedmioty zachowane w doskonałym stanie. Teraz te miejsca straszą ch*jami wymalowanymi na ścianach, powyrywanym wszystkim co tylko dało się wyrwać, a do tego wszystko oszczane, orzygane i osrane.

Nawet jak za gówniarza chodziło się na wagary i piło browara w takich miejscach, to potem butelki czy puszki wrzucało się do plecaka i wywalało do pierwszego napotkanego kontenera. A jak pęcherz przycisnął, to nie lało się w środku, tylko wychodziło w krzaki, którymi każda taka rudera jest obrośnięta.

I mam wielki ból dupy, gdy widzę, że jedna z najpiękniejszych polskich mozaik została najpierw obrzucona kamieniami, a potem zamalowana najtańszym sprayem, tylko po to by napisać "(L)egia PANY!", albo gdy równie wartościowe malowidło na suficie opuszczonej kamienicy zostało obrzucone gównem i potem to gówno podpalone.

Byczys

2016-11-15, 14:18
Ewolucja sk***ysynu

kalijanek

2016-11-15, 16:36
cieszcie się że wam te dzieciaki nie wpie**oliły

GatecrasherKO

2016-11-15, 17:17
motci napisał/a:

Do roboty sie k***a weźcie, omg. Takie stare konie, a hobby na poziomie dziecka z podstawówki. W dupach sie poprzewracało.


A Ty co robisz?
8 rok liceum czy jak, kasę mamusia z tatusiem dadzą?
To zawrzyj się i weź sam za jakąś robotę a nie pie**olisz 3po3 w internecie.

Nimr0d

2016-11-15, 18:01
90% użytkowników sadistica to właśnie takie szczeniaki jak te z filmu, więc nie ma co się dziwić że wyśmiewają autora.

PhantomMask

2016-11-15, 20:17
CahirAepMawr napisał/a:

@up wszystkie tępe k***y, które najeżdżają na gościa, że opie**ala ludzi za niszczenie opuszczonych miejsc:

j***ne tępe ch*je w innych tematach z eksploracji pie**olicie, że szkoda, że ktoś zrobił tam rozpie**ol/rozkradł/spalił bo fajnie wyglądało by to gdyby pozostało jak tak w momencie opuszczenia, a tutaj k***a nagle j***ni obrońcy małych sk***ysnków, który spalili krzesło, rzucali petardami i ch*j wie co by zrobili gdyby ten gościu tam nie przyszedł. Weźcie się jebnijcie w łeb.


Nie zesraj się leszczu.

pogromcazlublina

2016-11-15, 23:08
BTW skoro do jakiś gimbusów wyciekła już lokalizacja budynku to ja poproszę. Chętnie zwiedzę zanim będzie tam totalny syf.