18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

walkman vs ipod

snout • 2009-08-21, 22:28
BBC Magazine postanowił przeprowadzić eksperyment i przekonał 13stolatka z USA do zamienienia na tydzień jego iPoda na starego dobrego Walkmana. Efekty były dość zabawne.

Nastolatkowi trzy dni zajęło odkrycie, że kaseta ma dwie strony. Był również zaskoczony kiedy okazało się, że odtwarzacz nie ma opcji shuffle. Na szczęście wymyślił jej odpowiednik (długie trzymanie przycisku przewijania i puszczanie go w losowym momencie).

Dość wyśmiewania się. Prawda jest taka, że Walkman w USA rozpoczął prawdziwą rewolucję, ale było to 30 lat temu. Przypuszczam, ze polski 13stolatek zdaje sobie sprawę z zasad funkcjonowania kaseciaka. Niekoniecznie z powodu jakiejkolwiek wyższości. Po prostu dla nas jest to nieco świeższa sprawa. Sam pamiętam swojego pierwszego walkmana (małe w bo był pod brandem Panasonica).

Z drugiej strony po przekopaniu strychu znalazłem wiekowy odtwarzacz marki Shinaon, model MG-600. Dźwięk pracującego silniczka był na poziomie alarmu wibracyjnego w mojej komórce.

Co jeszcze zauważył małoletni tester? Pomylił przełącznik typów kaset z equalizerem, spodobały mu się 2 wyjścia słuchawkowe i możliwość podpięcia urządzenia do gniazdka w ścianie. Przyciągał też wzrok wszystkich przechodniów i zyskał kilku pkt. u sentymentalnego nauczyciela.

Za kilka lat podobny eksperyment przeprowadzony w Polsce dałby podobny rezultat, a na razie idę przetrząsnąć pudło z nagrywanymi z radia kasetowymi składankami.

źródło: BBC Magazine

rambo_killer

2009-08-22, 11:47
Coś w tym jest. Ciekawe jak poradziłby sobie z gramofonem <lol> Wszystkim radzę sprawdzić jak to jest: wyczyścić z kurzu płytę, zgranie ilości obrotów, a potem puszczenie wybranego utworu. Poza tym płyty cd najczęsciej mieszczą się na 2 winylach.

.:...........:.

2009-08-23, 10:09





si...........nt

2009-08-24, 14:18
a ja mam walkmena, i z checia z niego korzystam, uwielbiam ten charakterystyczny szum przy odtwarzaniu, dzwiek zmieniajacy sie gdy bateria pada tez niezly :)

Ra...........og

2009-08-26, 01:52
i trzaski w sluchawkach gdy ktoś obok Ciebie w autobusie dostaje smsa... Teraz juz sie nie da zyc z walkamenem

Bogna

2009-08-26, 09:44
pamiętam, jak jakieś półtora roku temu znalazłam swojego walkmana i postanowiłam sobie z nim pojechać do szkoły :) . spojrzenia ludzi podczas zmieniania strony - bezcenne ;) .

Ra...........og

2009-08-26, 09:56
mi 2 lata temu nawalila mp3 i w trakcie kiedy nie mialem jeszcze nowej jezdzilem z walkmenem. Do dziwnych spojrzeń ludzi na ulicy jestem przyzwyczajony. Za to trzaski w słuchawkach doprowadzały mnie do szaleństwa...

maxolek914

2009-09-15, 19:07
może i walkmany mają w sobie historię ale w dzisiejszych czasach są :dead:

ja mam iPhone'a i porównując z walkmanem jest przepaść techniczna ale piosenki na iPhone'a jest tak samo trudno zdobyć jak twoje piosenki na kasetę do walkmana.
Trzeba to robić przez iTunes. ale mimo że jest taka różnica w technice to i tak są problemy w wstawianiu piosenek na telefon.

A Linekk fajna obudowa na iPoda.

TwojMatka

2009-09-15, 19:34
Masz problem z wgrywaniem piosenek do iPhona?! oO Albo to jest ironia albo naprawde masz 14 lat....

da...........ee

2009-09-15, 19:57
maxolek914 napisał/a:

może i walkmany mają w sobie historię ale w dzisiejszych czasach są :dead:

ja mam iPhone'a i porównując z walkmanem jest przepaść techniczna ale piosenki na iPhone'a jest tak samo trudno zdobyć jak twoje piosenki na kasetę do walkmana.
Trzeba to robić przez iTunes. ale mimo że jest taka różnica w technice to i tak są problemy w wstawianiu piosenek na telefon.

A Linekk fajna obudowa na iPoda.



Rodzice kupili iPhone? Blade masz pojecie o muzyce. Sony Walkman to marka, ktora nadal istnieje, a odtwarzacze serii Axxx generuja jakosc [JAKOSC] dzwieku, ktorej Apple niestety albo stety nie ma. Zgadzam sie z przepascia techniczna, jako ze iPod nie gra tak dobrze jak Walkman. Tylko nie mylic jakosci odtwarzania dzwieku z "prestizem Apple", bo to dwie rozne rzeczy.