18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Wali się kolejny żydowski geszeft – żydo-system traci grunt

Parzo • 2013-06-12, 13:28
Mówię jak jest!
Całkiem przypadkiem trafiłem na tą stronę - szukając czegoś o systemach dyskretnych, ale mniejsza z tym. Wg. mnie dość ciekawe artykuły o politycznych zagrywkach można poczytać.
Urzekły mnie one tym, że ukazują jak nasi "izraelscy władcy" potrafią się zachować, wobec nas "polaczków". :hitlerzaba:
Przeczytajcie sami. Powiem tak, może i lepiej gdy wszyscy umrą w tym sprzedanym kraju... przynajmniej nie trzeba będzie utrzymywać tego ścierwa :snajper2:
A o to artykuł:

Od mieszania słodyczy nie przybędzie

Małgorzata Goss
Intelektualna i moralna konstrukcja, na której opierał się system emerytalny, legła w gruzach. Oto okazało się, że OFE nie chcą – bo prawdopodobnie nie są w stanie – wypłacić prawdziwych, dożywotnich emerytur, więc będzie je musiał wypłacać ZUS, co potężnie obciąży finanse publiczne – przyznał minister finansów Jacek Rostowski. Odkrywając przed nami, jak zostaliśmy nabici w butelkę, szef resortu wyjaśnił, że przekazywanie przez 14 lat części składki emerytalnej do OFE de facto obarczyło jedno pokolenie współcześnie pracujących podwójnym opodatkowaniem, bo OFE przejadły środki, które dostawały, a przecież emerytury naszych rodziców, babć i dziadków tak czy owak muszą być wypłacone.
Rysuje się zatem perspektywa, że będziemy przez najbliższe kilkadziesiąt lat więcej dorzucać do ZUS, albo w formie wyższych składek, albo wyższych podatków. Ale to tylko teoria, bo w praktyce rzecz jest niewykonalna. Nie da się bardziej obciążyć niskich zarobków Polaków, bo skończyłoby się to powszechną ucieczką młodych na emigrację lub w szarą strefę. Przecież każdy chce żyć, założyć rodzinę, zdobyć dach nad głową i zapewnić dobry start dzieciom.
Co zatem zrobi rząd? Znów zreformuje system emerytalny. Główny kierunek zmian jest mniej więcej jasny – miliardy z OFE należy z powrotem wprowadzić do ZUS. Problem tylko – jak? Rostowski, biegły w finansach, doskonale zdaje sobie sprawę, że odarcie z pieniędzy, a tym bardziej likwidacja potężnego inwestora instytucjonalnego, jakim są otwarte fundusze emerytalne, będzie miało kolosalne konsekwencje dla polskiej gospodarki i finansów publicznych. Sprawi, że spadnie popyt na polskie obligacje, a ich rentowność poszybuje w górę, agencje obniżą rating Polski, co podroży obsługę ogromnego zadłużenia. Dla giełdy oznaczać to będzie prawdziwe trzęsienie ziemi i przecenę akcji, a dla gospodarki – odcięcie dopływu środków z rynku na inwestycje. I gospodarczy zastój. Minister Rostowski, szczwany lis, wie, czego się wystrzegać. Dlatego zapewnia, że warszawski parkiet nie musi się obawiać odcięcia zasilania, bo jakoby „błędy w konstrukcji II filara nie dotyczą tej części środków, która jest inwestowana na giełdzie”. Druga jasna deklaracja, jaka padła z ust ministra, to zapewnienie, że rząd nie zgodzi się, żeby OFE zamiast emerytur wypłacały świadczenia okresowe. Na koniec, po tym przygotowaniu gruntu, Rostowski dochodzi do istoty sprawy: „Jeśli będzie jakieś przekazywanie środków z OFE do ZUS, to będzie to w formie umarzania obligacji Skarbu Państwa (chodzi o obligacje znajdujące się w portfelach OFE)” – oświadczył, sugerując tym samym, jakoby nie były to realne transfery finansowe.
Wyjaśnijmy zatem, co się pod tą zapowiedzią kryje. Otóż nasze rzekomo „prawdziwe pieniądze”, które miały być „cudownie pomnożone” przez OFE i wypłacone w formie emerytur, teraz posłużą do umorzenia „cudownie pomnożonych” w tym czasie długów ZUS i całego sektora publicznego. Za wpłacone przez nas miliardy składek lobby związane z OFE dobrze żyło przez 14 lat, odciągnęło kilkumiliardowe zyski dla siebie, a teraz resztę zwróci do ZUS na emerytury. Krótko mówiąc, wyszliśmy na OFE jak Zabłocki na mydle.
Mieli rację ekonomiści, którzy od początku twierdzili, że prawdziwy kapitał emerytalny powstaje w drodze rozwoju realnej gospodarki i powiększania kapitału ludzkiego, a oszczędzanie w filarze kapitałowym ma sens tylko wtedy, gdy odkłada się tam realny kapitał, a nie środki dłużne z międzypokoleniowego systemu emerytalnego. Jedno jest pewne: bez licznego młodego pokolenia dobrze wykształconych, innowacyjnych Polaków, zdolnych utrzymać swoich rodziców i dziadków na starość, o emeryturach nie mamy co marzyć. Tylko że akurat ten wątek jest kompletnie nieobecny w polityce tego i wszystkich poprzednich rządów. A przecież od mieszania w szklance słodyczy nie przybędzie.

Osobiście przeczytam poczytać też inne artykuły z tej strony.
No ale przecież każdy ma swoje zdanie na temat tego co się wyrabia w naszym pięknym kraju.
Niestety widać po takich stronach www, jak Polacy mają już dość tego rządu i ich zagrywek.
Nic tylko po prostu :bomba:



Źródło : Geszeft - żydowski biznesik

ps. na pewno ktos tu k***a wchodzi... fajnie ze temat zostal przerzucony :P to na pewno dostanie jakiekolwiek piwo 8-)

mic.mat

2013-06-12, 17:13
Kod:
 to na pewno dostanie jakiekolwiek piwo


suprise :D



prędzej zadłużą NARÓD na kolejne x mld niż pozwolą na upadek tego systemu...

Ork.Fajny

2013-06-12, 19:46
Ja pie**ole... Żydo-system...? Niektórzy z was mają serio nasrane we łbach z tymi żydami...
Wszystko co zostało w tym artykule zamieszczone, systemy OFE etc. to spadek ideologiczny PRLu. Nie da się kuźwa mówić o żydach, czyli tych którzy żyją zgodnie z przykazaniem Starego Testamentu, w tej sytuacji. PRL jako komunizm stał w opozycji do wartości chrześcijańskich, żydowskich, islamskich. Bądzcie k***a logiczni, kiedy słusznie krzyczycie że kolaboranci czasów IIWŚ to nie byli Polacy tylko jacyś tubylcy, Polakami być nie chcący i Polskie wartości łamiący to i musicie taką postawę w stronę ludzi wyznania Dawidowego przyjąć...
Jak wam tego mało to idźcie k***a do IPNu i tam macie setki dokumentów nt. czystek żydowskich w samej armii którą Jaruzelski przeprowadzał jakoś w latach 60tych...

mic.mat

2013-06-12, 21:25
up,

Myślisz, ze niechęć do nich wzięła się z tego, że jakiś człek siedząc na kiblu wymyślił "od dzisiaj żydów nie lubię"?
Myślisz, że Justynian I Wielki zakazał czytania Talmudu tylko dlatego, że jakieś literki mu się nie spodobały, bo były zbyt zakrzywione?
Myślisz, że w średniowieczu, kiedy wyganiano ich z Zachodu i, o ironio, znaleźli schronienie w Polsce, co zręcznie wykorzystywali i nawet wykorzystują.

Np. taki Szechter, obrzucający gównem Polaków.
Np. tak Geremek, który został uratowany przez Polaka(przecież to anty-antysemityzm!), który wziął ślub z jego matką i w wywiadzie z Hanną Krall w '81 roku (nie dziwię się, że zostało ocenzurowane) powiedział "Niezbyt lubi? Takie określenie jest niezbyt ścisłe! Ja ich po prostu nienawidzę!. Tak nienawidzę, że nie wiem jak to wyrazić słowami."

To są przykłady. Jest ich mnóstwo.

Z czego wzięła się niechęć na tym portalu do islamistów (czy nawet nie na tym portalu)?
Przeciętny zjadacz chleba na głęboko w poważaniu to, co wyznaje inna osoba (zawsze się znajdzie jakiś procent ludzi, którzy będą ksenofobiczni i gardzenie nimi jest w pełni usprawiedliwione.)

I na koniec perełka:
Kto powiedział:
"W czasie wojny zginęli prości Żydzi i wybitni Polacy. Uratowali się wybitni Żydzi i prości Polacy. Dzisiejsze społeczeństwo w Polsce to żydowska głowa nałożona na polski tułów. Żydzi stanowią inteligencję, a Polacy masy pracujące."?

Zginęli prości Żydzi, bo nie mięli za co się wykupić albo po prostu utożsamiali, zasymilowali się z polską kulturą i walczyli przeciw okupantom ramię w ramię z nami.
Uratowali się wielcy Żydzi, bo byli cwani, podstępni. sprzedaliby własną rodzinę, by żyć.
Dlatego zamiast Żydzi wolę używać określenia lewactwo. Lepiej się z tym czuję :D

W tym kontekście w pełni popieram słowa prof. Jasiewicza.
Szechterowska gazeta uzurpuje sobie prawo do twierdzeń
"Nie wszyscy Żydzi kolaborowali z III Rzeszą"
"Polacy kolaborowali z III Rzeszą"
co daje mi (nam) prawo do mówienia:
"Żydzi są beee"
"Nie wszyscy Polacy są beee"

oko za oko, ząb za ząb. ;)

Ork.Fajny

2013-06-12, 22:28
Przedstaw mi debili jakim cudem zabijanie polaków lub swoich własnych "rodaków" żydów, socjalistyczna idea "Boga nie ma", mieści się w granicach ich wiary...?

mic.mat

2013-06-12, 22:51
Kod:
 Przedstaw mi debili jakim cudem zabijanie polaków lub swoich własnych "rodaków" żydów, socjalistyczna idea "Boga nie ma", mieści się w granicach ich wiary...?


Chcesz dyskusje na poziomie orków rodem z Mordoru... goju?

Ork.Fajny

2013-06-13, 00:36
Gościu... Poprosiłem cię o prostą rzecz. Albo przedstaw argumenty albo się zamknij albo <najgorsza opcja dla ciebie> przyznaj że nie masz żadnych sensownych i logicznych argumentów aby móc tych ludzi żydami uznać.

mic.mat

2013-06-13, 18:37
Ty wyjeżdżasz z tematem wiary i socjalistycznej idei "Boga nie ma", kiedy ja chciałem pokazać brak moralności tych ludzi w wykorzystywaniu "mas pracujących", że się tak wyrażę.

Zresztą kto chętnie wchodził w szeregi UB, NKWD i innych (nie)ciekawych tworów? A co robili i z kim walczyli to wiadomo.

Parzo

2013-06-13, 21:41
Ork chcesz byc fajny? To wypierniczaj na harda i se ogladaj zwloki, nie spinaj dupy, wolne forum. Kazdy pisze co chce, ja zamiescilem artykuł i mam w dupie to ze mnie opisujesz jako anty czy pro. GÓWNO bóg ma do wiary, wiara ma gówno do boga, kazdy wierzy co w chce. Poza tym ciagle bronisz zydow, jakies kozenie zydowskie? Chetnie posluchamy jak Twoi dziadkowie zgineli w treblince czy innym szicie ;) :lol: poza tym to polityka, nie kazdy musi sie z nia zgadzac. Strone skad mam artykuł polecam, bo przynajmniej nie boją sie pisac o zydopropagandzie... mają już więcej jaj niż sadistic, z ich nowym regulaminem. :-?

Ork.Fajny

2013-06-15, 00:21
Parzo napisał/a:

Poza tym ciagle bronisz zydow, jakies kozenie zydowskie? Chetnie posluchamy jak Twoi dziadkowie zgineli w treblince czy innym szicie ;) :lol:


Ta... Kluczowy argument w dyskusji...
Człowieku... Żyda wolę bardziej od ciebie. Żyd, tak sami jak katolikom, ma zasady płynące ze ST które są szlachetne i dobre w działaniu. A ty co...? Łżesz, nie potrafiąc nawet odpowiedzieć jak żydowstwo ma się do tego systemu, kiedy przeczą temu podstawy ich religii i historia tego jak ten system ich traktował...

Parzo napisał/a:

Strone skad mam artykuł polecam, bo przynajmniej nie boją sie pisac o zydopropagandzie...


Nie boją się też przyznawać się do bycia debilami którzy nie wiedzą że socjalizm w każdej formie jest przeciw wierze żydowskiej...

Parzo

2013-06-15, 16:01
Kogoś dupa boli, że nie ma żydodemokracji, to czemu nie wypie**alasz do izraela tylko tutaj siedzisz jak mają więcej zasad? Co do łgania to ładnie było widać w powstaniu warszawskim ;) sprzedali sie żydki, wybili Polaków pozniej naziści i tak zaj***li sprzedawczyków ;) Aj waj. Idz stąd bo to nie twój kraj :) Daj sie obrzezac, oj sory już nie masz napleta ;) nie ma czego. I won do swojej synagogi. Smierciarstwo nawet na sadolu sie plewi. Zal und rozpacz. Dobrze ze pozniej i tak to trafi na suchary bo az rece opadają, na pseudożydów jak ty... nic nie wnosza tylko podżegają - to co umieli w XV wieku zostało i w tobie. A kysz, idz i oddychaj powietrzem póki jest za darmo :*

byczbycz

2013-06-15, 16:05
powstanie warszawskie i tak było przegrane. Z żydami czy bez. jak można mieć pretensje, ze się nie chcą do tego samobójczego przedsięwzięcia dołączyć?

natomiast nienawiść do żydów wynika z ich pozycji w II rp - większa część żydów była wykształcona i stanowiła konkurencje na rynku pracy. Polacy ich za to nienawidzili.

Podobnie jak obecnie polaków nienawidzą w UK, Francji, czy Hiszpanii, bo im prace ''zabierają''.


Z szukaniem żydowskich spisków na tym ''prawicowym'' forum to widzę jest podobnie jak z szukaniem pedofili w sukienkach na lewicowych forach. Macie paranoje.

Ork.Fajny

2013-06-15, 23:06
Parzo napisał/a:

Kogoś dupa boli, że nie ma żydodemokracji, to czemu nie wypie**alasz do izraela tylko tutaj siedzisz jak mają więcej zasad?


Bo jakbyś przeczytał mój post debilu to byś zauważył że mówię też o katolikach i ich pokrewnych zasadach...

Parzo napisał/a:

Co do łgania to ładnie było widać w powstaniu warszawskim ;) sprzedali sie żydki, wybili Polaków pozniej naziści i tak zaj***li sprzedawczyków ;)


Nie twierdzę że niektóre żydki się nie sprzedawały ale wątpię że powstanie przez nich upadło...

Parzo napisał/a:

Aj waj. Idz stąd bo to nie twój kraj :) Daj sie obrzezac, oj sory już nie masz napleta ;) nie ma czego. I won do swojej synagogi. Smierciarstwo nawet na sadolu sie plewi. Zal und rozpacz. Dobrze ze pozniej i tak to trafi na suchary bo az rece opadają, na pseudożydów jak ty... nic nie wnosza tylko podżegają - to co umieli w XV wieku zostało i w tobie. A kysz, idz i oddychaj powietrzem póki jest za darmo :*


Niech mu ktoś k***a da leki... Bo ten debil wszędzie widzi żydów... A teraz twoja własna taktyka: Może sam nim jesteś i jakiś kompleks masz...?

Parzo

2013-06-15, 23:41
W sumie fakt swój swego rozpozna, Hitler swoich znał temu swoich zaganiał :D święta racja ork ;)

Ork.Fajny

2013-06-16, 20:28
Teraz to całkiem nie wiem co ci do łba strzeliło. Rozumiem że to już taki bełkot kiedy wiesz że argumentów nie masz ale dalej utrzymywać chcesz iluzje że nadal dyskutujesz...?